Duyuru

Collapse
No announcement yet.

motor sıcaklığının düşmesi...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• motor sıcaklığının düşmesi...

arkadaşlar bu sabah ilginç bi durum başıma geldi, aracımı çalıştırıp işe gitmek üzere yola çıktım, yaklaşık 5-6 dak. sonra motor sıcaklığı 90 dereceye ulaşmıştı, alışkanlık motor ısınmadan kaloriferi açmıyorum, oyüzden motor ısınana kadar gözüm motor sıcaklık göstergesinde olur, dış hava sıcaklığı 3 dereceydi, hı seviyesinde fanı 5.kademeye kadar açtım, gelen hava sıcaklığının normale göre daha az olduğunu hissettim, tekrar motor sıcaklık göstergesine baktığımda 80 dereceye düştüğünü gördüm ve bu şekilde yaklaşık 10 -15 dak, motor 80 derece devam ettim, yani hareket halinde aracın motoru ısınmadı nedense, ardından fanı kapadığımda motor tekrar 90 dereceye ulaştı, niçin bu şekilde olduğan mantıklı bi cevap bulamadım, bu durumla karşılaşan oldumu hiç ?

Ynt: motor sıcaklığının düşmesi...

kalorifer sistemi motor soğutma suyu ısısını kullandığı için (klima devrede değilken) bu durum soğuk havalarda normal. kalorfer sistemi ikinci radyatör denebilir. hararet yapan araçlarda kalorifer sistemi sıcak konumunda sonuna kadar açılarak su-antifiriz azda olsa soğutulabilir. bizim buralarda çok soğuk havalarda radyatör önüne gazete kağıdı vs konularak suyun daha çabuk ısınması sağlanır.
       2012 1,3 ASTRA J BEYAZ

Yorum

aynı şekilde dün öğlen saatleri bendede oldu 3-4 dakikada 90a geldi ibre bende fanı açtım geri düşmeye başladı,fan hayla açıktı 5 6 dakka sonra yine 90 dereceye çıktı sıkıntı yoktur diye düşünüyorum...
      Bir zamanlar 34 KTN 03 (Biz kırmızı başlıklı kızın hikayesinde bile kurttan yanayız)

Kasabadaki en iyi silahşör olunca,herkes sizinle boy ölçüşmek ister cool cool

F10 Msport

Yorum

Olaya testen bakacak olursak, hararet yapmak üzere olan bir aracın kaloriferlerini son seviyede açtığınızda aracın hararetini düşürürsünüz. Yani kalorifer motor sıcaklığını üflüyor
        2012 - 1.4 Turbo Edition Elegance + Yeni Stil Paketi

Yorum

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar, bugun yine aynı olayı yaşadım, birazda dış hava sıcaklığı ile ilgili sanırım, dediğniz gibi kalorifere birden yüklenince motor soğuyor, dün aklıma gelen yıllar önce şahin marka aracımdada aynı durum sözkonusuydu, onda kalorifer açıkken motor ısınmıyordu...

Yorum

Aynisini sabah yasadim bi sikinti yok ben donacagima varsin motor tam isinmasin deyip vurdum sicagin dibine
            2014 b8 passat 1.6 tdi dsg highline navi&hayalet gosterge

Yorum

özellikle büyük araç kullananlar bilir, araba hararet yapınca kalörifer fanı açılır, içerde olan yanar ama motor yanmaktan kurtulur.
              MEN AMENE BİL KADER EMİN-E MİNEL KEDER.

Yâ Rab! Garibem, bîkesem, zaîfem, nâtüvanem, alîlem, âcizem, ihtiyarem, 
Bî-ihtiyarem, el'aman gûyem, afv cûyem, meded hâhem zidergâhet İlahî!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bilgecem
                özellikle büyük araç kullananlar bilir, araba hararet yapınca kalörifer fanı açılır, içerde olan yanar ama motor yanmaktan kurtulur.

tecrübe işte, her gün yeni bişiler öğreniyoruz...

Yorum

hasanım sana hemen söyleyim acaba gittiğin istikamet yokuş aşağımı eğer yokuş aşagı ise motora fazla yük binmedğinden motor ısınımıyor kaldıki dışarsıda soguk ise motor ısısını düşürüyor aynı istikamette bide geri dönüş yap bak bakalım hareret göstergen düşüyormu
                  Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
                  [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emrezxr
                    hasanım sana hemen söyleyim acaba gittiğin istikamet yokuş aşağımı eğer yokuş aşagı ise motora fazla yük binmedğinden motor ısınımıyor kaldıki dışarsıda soguk ise motor ısısını düşürüyor aynı istikamette bide geri dönüş yap bak bakalım hareret göstergen düşüyormu
                    yok düz yoldu tamemen, vatan caddesi tem bağlantı yolu üzerinde...

Yorum

İşleniyor...
                    X