Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Vites Gecişlerinde Ağırlaşma

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Vites Gecişlerinde Ağırlaşma

Son zamanlarda vites topuzu oldukça ağırlaşmış durumda bazen zor bile geçiyor.Önceden ara ara yapıyordu fakat şimdi daha da sıklaştı.Bazen aracı kapatıp çalıştırdığımda eski haline dönüyor ancak sonra tekrar başlıyor.Bu durumu daha önce yaşayan var mı?
    http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
    2.0 CDTI
    Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Ynt: Vites Gecişlerinde Ağırlaşma

Orjinal yazı sahibi: Insignia
    Son zamanlarda vites topuzu oldukça ağırlaşmış durumda bazen zor bile geçiyor.Önceden ara ara yapıyordu fakat şimdi daha da sıklaştı.Bazen aracı kapatıp çalıştırdığımda eski haline dönüyor ancak sonra tekrar başlıyor.Bu durumu daha önce yaşayan var mı?

ilginç, genelde soğuk vitesler kemikli olur, ısınınca rahatlar, araç km si nedir?

Yorum

Kilometre 58900de.Kemikli olmasından ziyade ağırlık var.Sıkıntı acaba şanzıman yağında mı bu kmde yağa bişey olmaz ama.

Ellere yar oldu
      2.0 CDTI

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Insignia
        Kilometre 58900de.Kemikli olmasından ziyade ağırlık var.Sıkıntı acaba şanzıman yağında mı bu kmde yağa bişey olmaz ama.
        yağda eksiklik olabilir, kaçak olabilir, servise baktırmanız lazım...

Yorum

vitesin gergi halatlarini kontro elsinler sanzumands birsey yoktur

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Umut bey ayni problem benim aracimda da mevcut. Siz çözebildiniz mi?
            2014 BMW 320d

Yorum

hocam ağırlaşmadan ne derece bir şey kastettiniz bilmiyorum ama genel anlamda vites geçişlerinden ben de şikayetçiyim...Aracı antep teymurada bakıma sokacam..orada ustalara bir kontrol ettirecem artık
              2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

Bende şu şekilde bir sorun oldu.
                Vites geçişleri zorlaşmaya başladı.
                Derken bir gün kemik gibi takılıp ortada kaldım. Ancak eve kadar götüreninden aracı.
                25000 deydi araç.
                Çözüm olarak
                Debriyaj setini değiştirdiler.
                Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Evet kemikli geçişten ziyade vites kolu daha fazla gucle yol aliyor diyelim.
                  2014 BMW 320d

Yorum

Geçen hafta 60000 bakımına götürdüm aracı.Şikayetimide belirttim ancak bişey göremediklerini söylediler.Beraber test sürüşüne çıktık.Ancak bizim araçların genel huyu test sürüşünde hiç yapmadı.Bende şu an tam olarak hangi koşullarda yaptığını tespit etmeye çalışıyorum.Ağırlaşmayı tarif edersem sanki şanzımanda yağ yokta civa var.İçinde zor hareket ediyor öyle diyim.

Ellere yar oldu
                    2.0 CDTI

Yorum

Umut bey harika bir tarif ben de yarın odaka birakiyorum aracimi bakalim ne olacak cozum.
                      2014 BMW 320d

Yorum

Aracı yokuşlu yollarda sürmeyi deneyin
                        Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

soğuklarda biraz sertleşiyor vites geçişleri...
                          2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                          [center]

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sufy
                            soğuklarda biraz sertleşiyor vites geçişleri...
                            özelikle sabahları ilk çalıştırmada motor soğuk iken 3-5 dakika biraz sert ve kemikli olması doğaldır, ilk çalıştırmada biraz rolantide bekleyip te hareket etmekte fayda vardır...

Yorum

Umut beyin bahsettiği şeyin soğuk hava ile alakası yok, şehir içinde 15 km yol yaptık bugün ,3 viteste 35 km hızla giderken yavaşladım debriyaja basıp vitesi boşa aldım durdum. ben durur durmaz yeşil yandı ve çabucak 1 e almak zorunda kaldım...ama aracım öyle bir zorunluluk hissetmedi hiç hem kol çok ağır hemde geçiş sıkıntılı... bugün bakım yaptırdığım servisteki ustayla denemeye çıktık, geçişlerdeki sıkıntıyı da gördük..usta bunun bir arıza olmadığını, şanzımanın dişli yapısından kaynaklandığını söyledi ısrarla...."hatta böyle durumlarda bire geçmezse vites önce 2 ye al sonra bire kaydır kolay girer " gibi bir tavsiyede de bulundu ileirde volant setimi değiştirecek olursam ne alayım dedim, luh mu luk mu nedir bir marka söyledi..sachs tan daha kalitedir dedi... bilmiyorum artık ..Standart periyodik bakım + tekerlere nitrojen+ motorsilk motor yağı katkısı + enjektör temizleyici toplamda 430+70+20 = 520 tuttu.
                              2011 1.6 T Cosmo, siyah, sunroof+flyaudio + arka koltuk monitörler

Yorum

İşleniyor...
                              X