Duyuru

Collapse
No announcement yet.

cam rezistansı nasıl çalışıyor?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• cam rezistansı nasıl çalışıyor?

2012 opel astra sedan classic modelinde cam rezistansı nerden çalışıyor resimli olarak gösterebilecek var mı? Sabah arabaya bindiğimde arabanın bütün camları buz tutmuştu kazımak zorunda kaldım

Ynt: cam rezistansı nasıl çalışıyor?

Buyuk ihtimalle hava isi kontrol tuslarinin sagdakinin hemn ustundeki tustur.
    2015 BMW F30 M Sport

Yorum

Aynı zamanda ayna ısıtmalarını da çalıştırır.

Kış aylarında evden çıkarken yanınıza bir litrelik pet şişede su alın (sıcak olmasın)
      Buz tutan camlara ve aynalara dökün, anında çözülür, kazıma ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Yorum

Tamam teşekkürler bende silecek suyunu püskürtmeyi düşünmüştüm ama sonradan vazgeçip kazıdım buzları birde eğer soğuk havalar klima çalıştırmassan buğudan hiç birşey gözükmüyor klimayı açtığın an buğuyu kesiyor ama klima çalıştırmaya başladığımdan beri arabanın ortalama yakıt tüketimi 10 lt ye dayandı bu cam rezistansları buğu olayınada çözüm olurmu aceba

Yorum

Cam Rezistansı sadece arka camlar içindir buğunun oluşmaması için içeriye belli oranda taze hava girmesi lazım bunu manuel ayarlamak çok zor dur

Sürekli rezistansı çalıştırmak iyi birşey değildir sonuçta camlar için için elektrikli soba çalıştırıyorsunuz faydası olsuğu gibi yakıt tüketimini azda olsa artırır

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

peki insigniada ön cam ısıtma nasıl çalışır
            Opel Insignia 1.4 T Edition Elegance + 18 '' JANT + orjinal navi 600

Yorum

Üfleme yönünü cama çevirerek

Yorum

ben insignialarda ön cam rezistansı yok diye biliyorum Serdar beyinde dediği gibi ancak üfleterek ısıtabiliriz . fakat yeni model land rover range rover panemera vs. gibi araçların hepsinde ön cam rezistansı var zaten çok yakından bakıldığında ince ince teller gözüküyor ve kışın acaip işe yarıyor...
                2010 BMW 320d Lci

KUL BELÂ GÖRMEZ HAK YAZMADIKÇA , HAK BELÂ YAZMAZ KUL AZMADIKÇA...

Yorum

Ben servise telefon açıp sorduğumda ön camda da buz çözücü var denildi yakın tüketemini tabi artırır ona diyecek lafım yok ama Kayseri gibi bi memlekette sabah erken arabaya bindiğin zaman bütün camları kaskatı buz oluyor klimayı çalıştırsan ön camı ısıtıp buzunu çözene kadar yarım saat geçer uzun süre sürmeden klima tam etkisni göstermiyor galiba en pratik yol kazımak yada buzun üstüne su dökmek

Yorum

Buz çözücü ya da cam ısıtıcı diye özel bir donanım yok.
                    Sadece fan hızını ve üfleme yönünü camlardaki buzlanma veya buğulanmayı en hızlı çözecek konuma getiren bir düğme var.
                    Servistekiler o düğmeyi görüp bunu ayrı bir sistem sanıyor olabilirler.

Yorum

Evet ön cam içinde arka camdaki gibi rezistans yokmuş işaretlediğim yerde extradan bi klima tarzı buz çözücü var arka camdaki rezistans olduğu için hemen etkisi oluyor ama ön camdakinin pek etkisinin olacağını zannetmiyorum ilk 20 dakika falan klima hep soğuk üflüyor çünkü. Bu aralar iyiki sadece arka cam donuyor yoksa ön cam buz tuttuğunda onun ön camın buzunu çözmesini beklemek baya sürer

Yorum

ön cam buğu çözme, eğer sistem düzgün çalışıyorsa kısa zamanda ön camı temizler.
                        InsigniaTEAM

Yorum

insignia gibi bir araçta kesinlikle ön cam rezistansı olmalıydı. heleki cosmo donanımda kesinlikle olmalıydı. bizdeki mondeo selective'de var ve kesinlikle kışın en çok işime yarayan donanımlardan biri. fiestada bile var artık. opel bu konuda yanlış yapmış. inşallah makyajlı kasada bu eksikliği giderirler.

tabi ayrıca ısıtmalı ön koltuklarda kesinlikle cosmo donanımda standart olmalıydı. bunlar küçük ayrıntılar gibi görünebilir ama yerine göre karar vermede çok büyük etkisi olabilir.

Yorum

İşleniyor...
                          X