Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1000 km'de % 51'e düşen yağ kullanım ömrü

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1000 km'de % 51'e düşen yağ kullanım ömrü

Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 3 ay önce motor yağını değiştirdim. Tam sentetik motor yağı koydurdum. Yağı değiştirdiğimde kilometre 64.000 idi. Şu an 65.000. Kalan yağ ömrünü kontrol ettiğimde % 51 görünüyor. Sizce normali mi ? Servise göstermeli miyim ? Şimdiden teşekkür ederim.
    Life is not a destination, it is a voyage, enjoy the ride !

Ynt: 1000 km'de % 51'e düşen yağ kullanım ömrü

Yağ değişiminden sonra yağ bilgisi sıfırlanmamıştır, kendiniz sıfırlayabilirsiniz. Araç km ve zamana bağlı olarak tahmini bir değer bildirir size. En sağlıklı yöntem yağ çubuğu ile yapılan kontroldür.

Yorum

Valla benimki şu an %1 yağ değişimi diye yazıyor ve bildiğim kadarıyla yıl yada km dolduğunda sinyal veriyor müşürden değil yani

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
      Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Odak Çağrı
        Yağ değişiminden sonra yağ bilgisi sıfırlanmamıştır, kendiniz sıfırlayabilirsiniz. Araç km ve zamana bağlı olarak tahmini bir değer bildirir size. En sağlıklı yöntem yağ çubuğu ile yapılan kontroldür.
        +1
        siz kendiniz göstergeden sıfırlayın.
        2015 Ford Mondeo Tit. 1.6 Tdci Tekno Pkt.Sunroof,Dynamic Led,Platin Beyaz 
        2013 clio 4 Tce 0.9 icon alev kırmızı

Yorum

Teşekkür ederim, ben yağ değiştiğinde otomatik olarak sistemin sıfırlandığını sanıyordum, sanırım manuel sıfırlamak gerekiyor. Kendim sıfırladım artık.
          Life is not a destination, it is a voyage, enjoy the ride !

Yorum

İşleniyor...
          X