Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Vectrada Birkaç Oynama Yapmak İstiyoruz, Fikirlerinizi Alabilir Miyiz?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Vectrada Birkaç Oynama Yapmak İstiyoruz, Fikirlerinizi Alabilir Miyiz?

Merhaba abilerim/ablalarım/kardeşlerim.

Vectranın üstünde biraz oynama yapıp biraz üst düzeye çıkarmak istiyoruz

Arabanın üstünde şu an değiştirilmiş olanlar

- Sanırım 2000K veya sadece Halojen oluyor Beyazımsı bir far var

Yaptırmak istediklerim(iz)

1-) 4000K Xenon (Sisler Dahil değil , Kör ediyor milleti sonra , Vectra B2 kasada Sisler Mercekli , Cam çok kalın ve bu mercek görevi görüyor.)

2-) Ses sistemi mi yaptıralım Amfi mi Karar veremedik Annem ses sisteminden hiç memnun değil.

3-) Babam Teybi değiştirmeyi düşünüyor Pioneer yaptırmayı düşünüyor , acaba Usb , SD girişli , Auxlu (Fakat CD çalar yok.) Teyp nasıl olur

4-) Ben Arka park sensörü yaptırtmayı düşünüyorum ön park sensörü de düşünmüştüm fakat çok pahalı ve masraflı oluyormuş vazgeçtim.

5-) Opelimde bugün gördüğüm bir OPC ibre tablosu vardı, hoşuma gitti ikna edebilirsem babamı bir de ondan yaptıracağım yurtdışından geliyor sanırım.

6-) Angel Eye Far hoşuma gitmiyor bu yüzden böyle bir şey gündemde değil.

7-) Bir de iç aydınlatmayı (Bu radyonun olduğu , İçeri ve gösterge aydınlatmalarının olduğu sarı sarı yanan [Vectra'da]) Beyaz Led yaptırmak istiyorum. (Ayrıca bir özeni var , mesela Kalorifer panelinde + tuşunu kırmızı , - tuşunu mavi , ve Gösterge panelini beyaz , Devir göstergesindeki Redline 'a giren kısmı da kırmızı led.) LED işi zor gibi ama başarılabilir

8-) Son olarak 220 V priz çıkışı yapılabilir mi arabaya acaba , çok güçlü olmasına gerek yok , 220 V Priz Çıkışı sağlansın ve PCyi Şarjda tutabilecek (Ben PCyi pilsiz kullanırım) ve PC takılı değilken telefon şarj olabilecek kadar. (Bu yapılabilir mi merak ediyorum doğrusu)

Eksikler-Fazlalar sizce nelerdir fikirlerinizi alabilir miyim? Bir de buradaki nelerin Vectraya (B2 Kasa) yapılamayacağını düşünüp yazarsanız sevinirim..

Ben ek olarak Atmosferikte %20-40 arası güç artışı sağlıyorsa babamı Remap'a ikna edebilirim , tabii ki bu bir tasarruf sağlar mı onu da öğrenmek isterim. Çünki eğer %20 bir güç artışı olursa 125 HP Vectra 150 HP olacak. Babam 1,3 Tonluk arabayı yerinde tutamayabilir ve kendine de gem vuramayıp biraz dokunabilir gaza , Normal kullanımda yakıt tasarrufu sağlar mı bir de bunu sorayım istedim konusu açılmışken..
    Sonuna Kadar Vectra , Sonuna Kadar 125 HP , Sonuna Kadar LPG Power hiho

Ynt: Vectrada Birkaç Oynama Yapmak İstiyoruz, Fikirlerinizi Alabilir Miyiz?

Acaba hiç fikir yok mu ?

Bir de merak ediyorum açtığım konulara da cevap gelmiyor yanlış yere mi açıyorum diyorum ama doğru yerde

Yorum

Orijinal parçalarla yapmaya kalkışmadığın takdirde park sensörünün pahalıya patlayacağını sanmam, ön-arka farketmez, makul bir fiyata ikisini de yaptırabilirsin.

Gördüğün OPC göstergesi orijinal değildir, mavi renk vs cazip görünebilir ama orijinal olmayan gösterge paneli baskıları bence kalitesiz bir görünüm yaratıyor, pek tavsiye etmem.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Serdar99
        Orijinal parçalarla yapmaya kalkışmadığın takdirde park sensörünün pahalıya patlayacağını sanmam, ön-arka farketmez, makul bir fiyata ikisini de yaptırabilirsin.

Gördüğün OPC göstergesi orijinal değildir, mavi renk vs cazip görünebilir ama orijinal olmayan gösterge paneli baskıları bence kalitesiz bir görünüm yaratıyor, pek tavsiye etmem.
        Abi öncelikle senden yorum almak çok güzel teşekkür ederim

Orjinal parçalarla çok tutacağını biliyorum fakat acaba replikada arka park sensörü ses verir mi arkadaki herhangi birşeye yaklaşınca?

Geri vitese entegre etmek lazım herhalde.

OPC Göstergesi saçma gelmişti bana da. Tasarımı biraz kötü olmuş.

Tasarımda RedLine'ın noktası çok belli belirsiz 6500 Rpm Olan Redline 6800 Rpm Gibi Görünüyor.

Bu da resmi

LEDler hakkında ne düşünüyorsun abi sence bu kadar ince işle yapılabilir mi

Yorum

Normal kalitede JBL anfili ses sistemini 750 tl ye kurdura bilirsin (kolonların iyiyse sadece anfi taktırarakta sesi düzelttirebilirsin)
          Park sensörü için link veriyorum farklı modelleride inceleyebilirsin.
          http://www.hepsiburada.com/Liste/rot...oryId=20024957

Aracına 220 volt çıkışı yapabilirsin Sadece bilgisayar kullanacaksan aşağıda linkteki yeterli olacaktır. onun altınadaki ile daha fazla cihaz çalıştırabilirsin
          http://www.hepsiburada.com/Liste/spa...egoryId=252871

Buda daha güçlüsü

http://www.hepsiburada.com/Liste/kos...egoryId=252871
          Astra J 1.6t 180 hp Cosmo Active select+Flexiride 18" Jant+Cyclone Navi geri görüş kamerası+Arka 2 Lcd Ekran Renk:Siyah Model:2011+Kenwood ses sistemi

Yorum

Çakmaklık girişli değil de normal giriş , yani arabaya monte sanırım daha iyi olur.

Park sensörü de iyiymiş

Yorum

CAR400 Vectra Teybi Yerine , Pioneer Marka , DEH-8350SD Model Teyp , (Aux-İn Özellikli , USB Giriş ve CD Çalar) Alınmıştır..

4 Adet 50W Hoparlör de Alınmıştır :P

Teşekkürler Fikir Verenlere

Yorum

İşleniyor...
              X