Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2016 insignia 1.6 cdti cosmo android auto hakkında

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 2016 insignia 1.6 cdti cosmo android auto hakkında

Herkese merhabalar, forumda yeniyim. 2016 insignia 1.6 cdti cosmo aracımız var yeni aldık. Android auto hakkında forumda birçok konu okudum ve çoğu 2017-2018 yılındaki konular. Aracımız cosmo paket sanırım r700 touch diye geçiyor multimedya sistemi bundan emin değilim ama araçta navigasyon yok belki buradan anlarsınız. Konulardan vardığım genel kanı 2016 nın ilk çeyreğinde üretilen araçlarda sanırım android auto olmadığı ve bunun için yazılım gerektiği. Aracın üretim tarihini bilmiyorum fakat 2016 ekim sonu çıkışlı. Yabanci vin decoder sitelerinden şasiyi sorguladığımda 2016 4. ay üretim diyor ama ne kadar doğru bunu bilemiyorum. Herneyse soruma gelecek olursak araçta ayarlar kısmında carplay var açma kapama için fakat android auto için ayar yok. Bu araçata android auto olmadığı anlamına mı geliyor acaba ? telefonumu usb ile bağladığımda da zaten projeksiyon kısmında bir değişiklik olmuyor ve android autoya bağlanamıyorum. Bu konu hakkında bulunduğum bölgedeki (Aydın-İzmir) 2-3 yetkili servisi aradım fakat araç 7 yaşında olduğu için sanırım bu yazılım güncelleme işi biraz geçmişte kalmış. Kimi bayi kafamıza göre yazılım atamayız diyor kimisi şaseden bakıp eğer yazılım varsa ona göre atarız 3-4 bini bulabilir diyor. Kimisi ise telefondan bunu sorgulayamayız araçla gelmeniz lazım diyor ne yapacağımı bilemedim bu konu hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim. 2-3-4 bin gibi rakamlar olacaksa zaten hiç gerek yok çünkü android auto istememin tek sebebi ekrandan navigasyona bakabilmek başka hiçbirşey değil. Aslında bu sorunu da bir telefon tutucu alarak çözdüm telefonu oraya koyup oradan bakıyorum ekrandan görmemle aşağı yukarı aynı şeye geliyor ama tabi android auto da oluyorsa eğer istemem demem. 500 liraya kadar bir ücreti gözden çıkarabilirim bunun için ( eğer araçta şuan yoksa ). İkinci bir sorum ise myopel sitesinden tam bilgileri görmek için (servis geçmişi vesaire) aracı yetkili serviste doğrulatmak gerekiyormuş sanırım. Bu ücretli bir işlem mi ve araç sahibi dışında birisi gitse de doğrulama oluyor mu acaba ?

Selamlar , Boşverin servisleri nasıl olduğundan haberleri bile yoktur . İşleri güleri parça değiştirmek . Teknik anlamda zayıflar.ProOpelin bu konuda çalışması var , ProOpel de orta ekrandaki gizli menüleri açtırmıştık orada sordum , ,1000 TL ye android auto yu ekranınıza ekliyorlar ( fiyat değişmiş olabilir ) , Telefonla görüşün , gitmeden önce şase numaranızı veriyorsunuz , yazılımı hazırlıyorlar .Hangi şehirdesiniz bilemiyorum , İstanbul'da işlem yaptırdığım yerin numarasını yazıyorum , 0506 546 70 66 . Pro Opel . Haramidere Beysan sanayi sitesi içinde.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: serdarmete View Post
      Selamlar , Boşverin servisleri nasıl olduğundan haberleri bile yoktur . İşleri güleri parça değiştirmek . Teknik anlamda zayıflar.ProOpelin bu konuda çalışması var , ProOpel de orta ekrandaki gizli menüleri açtırmıştık orada sordum , ,1000 TL ye android auto yu ekranınıza ekliyorlar ( fiyat değişmiş olabilir ) , Telefonla görüşün , gitmeden önce şase numaranızı veriyorsunuz , yazılımı hazırlıyorlar .Hangi şehirdesiniz bilemiyorum , İstanbul'da işlem yaptırdığım yerin numarasını yazıyorum , 0506 546 70 66 . Pro Opel . Haramidere Beysan sanayi sitesi içinde.
      Fiyatı sordum 1750 dediler fazla geldi bana.Yetkili servis dışında bu yazılımı attırmaya pek sıcak bakmıyorum hocam yine de tavsiyeniz için sağolun zaten istanbulda değilim.

Yorum

Bende de 2016 Cosmo var, Kasım ayında almıştım. Bende extra bir işlem yapmadım. İkiside mevcut. Android Auto Google tarafından Türkiye’de henüz desteklenmiyor. Android telefon kullanıyorken apk dosyasını bulup manuel telefona yükleyip deneme fırsatım oldu ve sorunsuz çalıştı. Şuan Apple CarPlay i aktif kullanıyorum.

Yorum

2016 Aralık Çıkışlı A2 Opcline var bende. Android auto güncel Samsung telefonlarla apk yüklemeden direk çalışıyordu.
          Son 3 yıldır Apple Carplay kullanıyorum en büyük farkı sesli komut ile gerçekten muazzam çalışıyor. Ses tuşuna basılı tutarak tüm işimi görüyorum.
          Android cihazlarda sesli komut genelde anlamıyor ya da yanlış anlıyodu.

Yorum

İşleniyor...
          X