Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2015 İnsignianın projeksiyon, carplay, android auto inanılmaz problemi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 2015 İnsignianın projeksiyon, carplay, android auto inanılmaz problemi

Merhabalar, yıl olmuş 2022 teknoloji maxmumda ama D segmenti bir araç, üstelik en dolu paketi olan cosmo paket 2015 model insigniada bir türlü aracımızın ekranına carplay, projeksiton, android auto özelliklerini pahalılıltan ötürü yaptıramıyoruz. Bu ülkede bu işle ilgilenen bilgisayar mühensi mi olmadı mı anlayamıyorum. Bunu aşabilecek bir programlama bir yazılım bulamıyoruz. Neymiş illa aracın içinde bir kaç parça modül değişikliği gerekiyormuş onlarda ateş pahası. Anlayamıyorum günümüzde bilgisayar ortamında her türlü işlem yapılabiliniyor ama insignianın 2015 haziran öncesi üretilen araçlarında bahsettiğim özellikleri yazılımla güncellemeyle yüklüyemiyoruz. İki aydır bu konu hakkında araştırma yapıyorum. Telefonla görüşüyorum hep aynı sonuç: şu şu modülleri değişecek fiyatları inanılmaz uçuk bir rakam... kabüllenemiyorum resmen fakirim diyorum kendi kendime... Eminim aranızda benim durumumda olanlar vardır. Ne yapmalıyız sizce? Ahh şu General motorsun NG 2.0 HMI modülü sen neymişsin yahu

Orjinal yazı sahibi: Levent Ural View Post
    Merhabalar, yıl olmuş 2022 teknoloji maxmumda ama D segmenti bir araç, üstelik en dolu paketi olan cosmo paket 2015 model insigniada bir türlü aracımızın ekranına carplay, projeksiton, android auto özelliklerini pahalılıltan ötürü yaptıramıyoruz. Bu ülkede bu işle ilgilenen bilgisayar mühensi mi olmadı mı anlayamıyorum. Bunu aşabilecek bir programlama bir yazılım bulamıyoruz. Neymiş illa aracın içinde bir kaç parça modül değişikliği gerekiyormuş onlarda ateş pahası. Anlayamıyorum günümüzde bilgisayar ortamında her türlü işlem yapılabiliniyor ama insignianın 2015 haziran öncesi üretilen araçlarında bahsettiğim özellikleri yazılımla güncellemeyle yüklüyemiyoruz. İki aydır bu konu hakkında araştırma yapıyorum. Telefonla görüşüyorum hep aynı sonuç: şu şu modülleri değişecek fiyatları inanılmaz uçuk bir rakam... kabüllenemiyorum resmen fakirim diyorum kendi kendime... Eminim aranızda benim durumumda olanlar vardır. Ne yapmalıyız sizce? Ahh şu General motorsun NG 2.0 HMI modülü sen neymişsin yahu
    Aynı durumu bende çok araştırdım fiyattan dolayı yaptıracağıma android ekran alırım, bozulur vs birşey olursa yedeğim olur yada satarken sökerim diye düşündüm. Bir sürü çeşidi var gerçi androidlerin de. Çoğu kişi kötü diyor bunlara ama cep telefonu kadar akıcı kararlı olmasını beklememeliyiz bence ki orijinal ekran ne kadar kararlı akıcı çalıştığı da ortada. ( Gerçi en ucuzlarıda çok leş oluyor genelde.)

Yorum

Ben de aracı aldığım dönemde çok araştırmış, çok kafa yormuştum ama çözüm bulamadığım için vazgeçtim.

Ben de yazılımcıyım ama bu her yazılımcının yapabileceği bir iş değil, öncelikle konu hakkında biraz bilgi sahibi olunması gerekiyor ve tabii sonrasında ciddi zaman ayırmak gerekiyor. Dolayısıyla yazılımcılardan çok bir şey beklememek lazım. Öte yandan, donanımsal olarak gerekli altyapı yoksa dünyanın en yetenekli yazılımcılarını da getirseniz çözüm üretemez, ki muhtemelen durum bundan ibaret.

Android modeller en mantıklısı ama makyajlı kasada o bölgedeki düğmeler de ekranla birlikte değiştiğinden ve android cihazlardaki düğmeler son derece eğreti durduğundan ben aracımın orijinalliğini bozmamayı tercih ettim. (Makyajsız 2011 model aracımda ise Android bir cihaz var.)

Yorum

İşleniyor...
      X