Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Eglence makinasi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Eglence makinasi

Arkadaslar bugun butun gunumu yine serviste gecirdim. Ordan tam ayilacakken Chevrolet cruze gurundan daha once tanistigim ve birkac kez muhabbet ettigim bir genc arkadasimi gordum ve selamlastik. Daha sonra da muhabbete basladik. Chevrolet grubunun son zamanlarda elektronik modifiye konusunda ciddi calismalarinin oldugunu biliyordum ki genc akadasim beni Burak beyle tanistirdi. Kendis yazilimi ve elektronik konusunda oldukca deneyimli ve bunu meslek olarak yapan bir beyfendi. Daha donra isin keyifli ve show kism basladi. Bana cruze uzerinde inanilmaz guzel uiygulamalar gosterdiler. Bircok olmaz denen seyi olur hale getirmisler. Eeeee ben de durarmiyim?. Hemen insignia dedim ....onunla ilgili de calismlarain oldugu ve baya bir yol katedildigini ogrendim. Hatta cruzea gore daha donanimli bir arac oldugu icin insigniada yapilabilecek olanlarin inanilmaz keyifli seyler oldugunu ogrendim. Bunun uzerine servis muduru Ufuk bey Burak beyle calisma konusunda anlastlar. Hatta buyuk istarlarla bnu opis garage kurulduktan sonra orda yapmalarini rica ettim ve buyuk ihtimalle kabul ettiler. Bu apilan modifikadyonlardan bazilari sesle arabanin farlarinin bagajinin camlarinin kontrolu gibi keyifli ve kullanisli ozellikler olmasinin yaninda aracinin her turlu datasina ulasilabilme ve bircogunu kullanabilme gibi mukemmel ozelliler de var. Tabii bunlar su an daha fikir. Ancak cruze da yaptiklaina ve ben de gozle gordugume gore bizimkilerde niye olmasin. Hatta bizmikilerdekinin sinirlarinin biraz daha genis oldugunu hatta bizim fikirlerimize ihtiyai oldugunu soylediler. Ben de bircok fikir attim ortaya. Birogunun da olabilecgini duymak bana mutluluk verdi. Bu nedenle bugun dayanamadim ve sizinle paylasmak istedim. Yanliz bu konuda su an editipn aralar daha avantajli nedeni ise bu sistemlerin yeni takilacak bir navigasyon sitemine eslik edecek olmasi . İleride muhtemelen arabir yuzle orjinal navigasyonlularda da bun halledebiliriz. Simdiki konum bu . Bu konuya cok kafa yoruyorum ve fikirlerinizi bekliyorum.muhtemelen bizi cok keyifli guzel ve gunesli gunler bekliyor. Saygilar sevgiler

Ynt: Eglence makinasi

Ben talibim abi bu olaya

Yorum

Nuricim inanilmaz seyler konustuk. Yarisi olsa herkes talip olur...
      .

Yorum

Offf neler kaçırmışım Bi ara detaylandıralım bu olayı..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: trabzon61
          Arkadaslar bugun butun gunumu yine serviste gecirdim. Ordan tam ayilacakken Chevrolet cruze gurundan daha once tanistigim ve birkac kez muhabbet ettigim bir genc arkadasimi gordum ve selamlastik. Daha sonra da muhabbete basladik. Chevrolet grubunun son zamanlarda elektronik modifiye konusunda ciddi calismalarinin oldugunu biliyordum ki genc akadasim beni Burak beyle tanistirdi. Kendis yazilimi ve elektronik konusunda oldukca deneyimli ve bunu meslek olarak yapan bir beyfendi. Daha donra isin keyifli ve show kism basladi. Bana cruze uzerinde inanilmaz guzel uiygulamalar gosterdiler. Bircok olmaz denen seyi olur hale getirmisler. Eeeee ben de durarmiyim?. Hemen insignia dedim ....onunla ilgili de calismlarain oldugu ve baya bir yol katedildigini ogrendim. Hatta cruzea gore daha donanimli bir arac oldugu icin insigniada yapilabilecek olanlarin inanilmaz keyifli seyler oldugunu ogrendim. Bunun uzerine servis muduru Ufuk bey Burak beyle calisma konusunda anlastlar. Hatta buyuk istarlarla bnu opis garage kurulduktan sonra orda yapmalarini rica ettim ve buyuk ihtimalle kabul ettiler. Bu apilan modifikadyonlardan bazilari sesle arabanin farlarinin bagajinin camlarinin kontrolu gibi keyifli ve kullanisli ozellikler olmasinin yaninda aracinin her turlu datasina ulasilabilme ve bircogunu kullanabilme gibi mukemmel ozelliler de var. Tabii bunlar su an daha fikir. Ancak cruze da yaptiklaina ve ben de gozle gordugume gore bizimkilerde niye olmasin. Hatta bizmikilerdekinin sinirlarinin biraz daha genis oldugunu hatta bizim fikirlerimize ihtiyai oldugunu soylediler. Ben de bircok fikir attim ortaya. Birogunun da olabilecgini duymak bana mutluluk verdi. Bu nedenle bugun dayanamadim ve sizinle paylasmak istedim. Yanliz bu konuda su an editipn aralar daha avantajli nedeni ise bu sistemlerin yeni takilacak bir navigasyon sitemine eslik edecek olmasi . İleride muhtemelen arabir yuzle orjinal navigasyonlularda da bun halledebiliriz. Simdiki konum bu . Bu konuya cok kafa yoruyorum ve fikirlerinizi bekliyorum.muhtemelen bizi cok keyifli guzel ve gunesli gunler bekliyor. Saygilar sevgiler
          bu işle ilgilenen ve kafa yoran arkadaşları mayıs ayındaki eskişehir buluşmasına davet etsek bize bir tanıtım yapıp bilgi verseler valla dadından yenmez.
          utku kardeşim sen bu işi ayarlasın bana öyle geliyor.
          2012 1.4 İNSİGNİA TURBO EDİTİON ELEGANCE + SUNROOF PAKET + 18" JANT + AFL FAR + YENİ STİL PAKET + BEYAZ / BEJ

Yorum

Utkucum sen yapalım de arkandayım ben valla. Anlattıkların ucundan da olsa kulağa çok hoş geliyor. Şu OPİS garage işi de olsun muhakkak.
            Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Güzel özellikler kazandırabiliriz arabalarımıza.Detaylandırmakta fayda var.
              2010 1.6 T Cosmo Siyah + DVD800 + Sunroof + FlexRide + OPC Body Kit

Yorum

Cruze'da uygulanmış olarak neler gördünüz?
                2010 İnsignia 1.6 180 hp Cosmo + Dvd 800 Navi +Rear View Camera+Media Box + Sunroof + Olimpik Beyaz

Yorum

Turn Push olayını aktif hale getirebilrse makbule geçer...
                  Fikir olarak yaaani.
                  Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Destek verelim vermesine de, sayın doktorum biraz daha detaylandırsa fena olmayacak. ihihi ihihi yourock

Orjinal yazı sahibi: drdilmen
                    Utkucum sen yapalım de arkandayım ben valla. Anlattıkların ucundan da olsa kulağa çok hoş geliyor. Şu OPİS garage işi de olsun muhakkak.
                    2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Selamlar
                      Adım Burak, Utku Bey'in bahsettiği çalışmayı yapıyorum.
                      Sistem şu an Chevrolet Cruze'larda şu işleri yapabiliyor:

* Bizde aracın kumandasından kapılar kilitlendiğinde camlar otomatik kapanmıyordu - sistem tüm camları aynı anda kapatıyor - uzunları yakıyor,camlar kapandıktan sonra uzunları kapatıp tekrar yakıyor ve 10 sn açık kalıyor. Bu sayede camların kapandığından emin olabiliyorsunuz.
                      * Cep telefonu üzerinden (şimdilik windows tabanlılarda, yakında android ve Iphone'larda) aracın:
                      -camlarını tek tek açıp kapatabiliyorsunuz
                      -tüm camları aynı anda açıp kapatabiliyorsunuz
                      -kapıları kilitleyip açabiliyorsunuz
                      -bagajı açabiliyorsunuz
                      -uzunları - sisleri- kısaları ayrı ayrı yakabiliyorsunuz
                      -kornayı çalıştırabiliyorsunuz
                      -yaz için güzel bir özellik: ister sadece ön camları, ister tüm camların aralık kalmasını sağlayabiliyorsunuz. tek tuşla tum camlar yaklaşık 3 cm açılıyor ve aracı havalandırıyor.
                      -silecekler, cam yıkama gibi şeyleri de çalıştırabiliyorsunuz.
                      Burada bahsi geçen özellikler kombin edilerek farklı durumlar ortaya çıkartılabiliyor..
                      Örnek olarak telefonda yüklü olan yazılımdaki PARTY TIME butonuna tıkladığınızda önce sisleri sonra uzunları yakıyor ve bunu sırasıyla 3 kere tekrar ediyor. Size yol vermek istemeyen inatçı sürücüler arkalarından neyin geldiğini anlamak için anında yol veriyor (polis arabası sanıyorda olabilirler tabi)
                      Bu tarz pek çok komut kombin edilerek farklı durumlar yaratılabilir.
                      Yukarıda bahsi geçen tüm telefon kontrolleri aynı zamanda sesle de yapılabiliyor. Yani aracın camlarının açılması CAMLARI AÇ demeniz yeterli.
                      -Ek olarak, aracın çalışma verileri navi ekranında veya cep telefonu ekranında görüntülenebiliyor (devir,hararet, gaz pedal pozisyonu motor yükü vb, vb )
                      -Aracın arızaları ekranda görüntülenebiliyor - (p0201 1 nolu enjektör devre arızası gibi)

Şu sıra keyless entry eklemeye de çalışıyorum. telefonla araca yaklaştığınızda ve elinizi kapıya uzattığınızda kapıyı açacak ve istediğiniz diğer durumları yapacak bir sistem.
                      Ayrıca sesle klima ve radyo (ses ve kanal ) kontrolü de bitti sayılır.
                      örnek olması açısından zaman bulduğumda bir video çeker yüklerim
                      Burada önemli olan şu;
                      Sizin fikirleriniz, yapılmasını istediğiniz şeyler yönlendirecek Insignia için olan çalışmayı. (örnek kumandadan kapı kilitleri açıldğında aynalar otomatik açılsın vb)
                      Ayrıca ekranda görmek istediğiniz motor verilerini de söylerseniz harika olur böylece ekrana 300 parametrelik karışık ve kullanışsız bir görüntü koymak zorunda kalmayız
                      Bu bahsettiğin özelliklerin tümü aracı garantiden çıkartmadan yapılan 20 saniyelik bir montajla oluyor. Tek yapmanız gereken , cihazı aracın OBD portuna bağlamak.
                      Bu kontrollerin hepsini, anahtarsız, ve kontak kapalıyken yapabiliyorsunuz. Yani benim gibi arabasının anahtarını devamlı bagajda unuttuğu için eve gidip yedek anahtarı almak zorunda kalıyorsanız, kurtuluşunuz olabilir.(fikir buradan çıkmıştı)

Cruze araçlar donanım olarak insignialardan çok daha zayıf olduğu halde yapılabilenler bunlar. Insignialarda neler yapılabileceğini önümüzdeki günlerde yapacğaım ön çalışmada netleştirmeyi umuyorum.
                      Bu aşamada en önemli şey fikirleriniz.
                      Bu sistemde bahsedilen özelliklerin tümü, chevrolet kulubu kullanıcıların fikirleriyle oluştu, bana sadece uygulaması kaldı. Ve harika fikirler bulduklarını ve güzel bir sistem çıkmasında çok büyük katkıda bulunduklarını söyleyebilirim
                      Aynı şey sizin içinde geçerli. Ben sadece elimden geldiği kadar fikirlerinizin uygulamacısı olmaya çalışacağım.

Bu çalışmanın Insignialar için yapılması Utku Bey'in yönlendirmesi ile ve ısrarı ile oldu. Bu nedenle ve tanıştığımızda verdiği fikirlerden yola çıkarak en çok katkıyı Doktor Bey'den bekliyorum.
                      Lütfen her türlü fikir ve yorumuzla katkıda bulunun.

Burak

Yorum

Beyler Burak beyle bunlarin hepsini yasadik. Tabii bunlar cruze icin bizim icin daha ekstrem seyler olabilir.

Yorum

Benim icin en onemlisi ve keyiflisi serislerdeki araiza tespit cihazlarinin tespit ettigi butun ozllikleri ekraninizda anlik gorebiliyorsunuz. Orengin yag isisi gaz basinci oksijen alim miktari reel isi reel hiz daha 350 tane bunun gibi data

Yorum

Uzaktan çalıştırma olayı uygulanabilirmi mesela?

Yorum

Evet fikirler geliyor super. Arkadaslar iz fikirleri yazin biz Burak beyi bazi konularda bilgilendirerek bunlari gerceklesme ihtimallerini degerlendirecegiz. Mesela Nurettin kardesim ve Nuri kardesim guzel fikirler attilar. Bu arda Nuri senin fikrin olabiliyor diye biliyorum............

Yorum

İşleniyor...
                              X