Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia Hoparlör Tavsiyesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsignia Hoparlör Tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar, 2010 model insigniam var. Sağ ön ve arka hoparlörlerim patladı cızırtılı ses veriyor. Değiştirmek istiyorum. Hoparlör boyutu 16 cm miş ön ve arkada. Önerdiğiniz bir model var mı? Sol tarafıda değiştirmem gerekir mi acaba bi uyuauzluk söz konusu olur mu ? Aracımda dvd 800 multimedya sistemi var.

Öncelikle hoş geldiniz. Kendinize ait bir tanışma konusu açarsanız sizi ve aracınız daha iyi tanıyabilir ve yardımcı olabiliriz

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar
      dvd 800 de ek olar daha güçlü bir anfisi var kaliteli ürün alarak sorununuz çözülür

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post
        Hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar
        dvd 800 de ek olar daha güçlü bir anfisi var kaliteli ürün alarak sorununuz çözülür
        Önerdiğin bir model var mıdır abi? 500-600 tl gibi bi bütçem var.

Yorum

Aslında Alpine Spg-17CS önerecektim ama bir kaç sene önce 200 liraya aldığım bu component hoparlör 1100 lira olmuş. (Ampli olmadan component çalışmaz geyiklerine aldırmayın, benim aracımda 1.5 yıldır Helix B62C.2 component'ler ampli olmadan çalışıyor)

500-600 TL bütçe ile Alpine'ın koaksiyel hoparlörleri alınabilir. Alpine'lerin müzikal, yumuşak bir tonu vardır, baş ağrıtmaz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
            Aslında Alpine Spg-17CS önerecektim ama bir kaç sene önce 200 liraya aldığım bu component hoparlör 1100 lira olmuş. (Ampli olmadan component çalışmaz geyiklerine aldırmayın, benim aracımda 1.5 yıldır Helix B62C.2 component'ler ampli olmadan çalışıyor)

500-600 TL bütçe ile Alpine'ın koaksiyel hoparlörleri alınabilir. Alpine'lerin müzikal, yumuşak bir tonu vardır, baş ağrıtmaz.

Her model uyum sağlamıyormuş herhalde hocam. Çok karışıkmış bu hoparlör işi ya kafam karıştı açıkçası.

Yorum

Takipteyim detayları paylaşırsanız sevinirim.
              Insignia 1.6T 2010 Cosmo Teknik Gri
              +DVD 800 Navi
              +19" Jant
              +Prins Vsı 1.0

Yorum

Orjinal yazı sahibi: 32aslan View Post

Her model uyum sağlamıyormuş herhalde hocam. Çok karışıkmış bu hoparlör işi ya kafam karıştı açıkçası.
                Uyum sağlamıyordan kasıt nedir?

Yorum

konuyu takipteyim ancak yazan yok sanırım bende 2016 insignia için hoparlör tavsiyesi bekliyorum

Yorum

Arkadaşlar bu iş tamamen bütçe meselesi; en ideali ampli + işlemci ile birlikte tüm hoparlörleri değiştirmek, subwoofer eklemek ve bunları yaparken de kapı içlerine hatta mümkünse araç tabanına yalıtım yaptırmak. Ancak böyle bir işlemi kaliteli bileşenlerle yaptırdığınız zaman maliyet aracı satıp Bose opsiyonlu bir Insignia almaktan fazla oluyor.

O yüzden bütçe dahilinde ampli + hoparlör + sub + yalıtım ya da hoparlör + sub + yalıtım yaptırabilirsiniz.

Benim 2011 model aracımda Sony 2 kanallı ampli ve önlerde Alman malı butik bir markanın (Rainbow) komponentleri ile kapı içlerinde Erkurt marka yalıtım (oto yalıtım malzemeleri üreten yerli bir firmanın ürünü) ve bagajda aktif Alpine subwoofer var.
                    2013 model makyajlı aracımda ise sadece önlere Helix component ve ön yolcu koltu altığına da aktif slim subwoofer ekledim. Ampli yok.

Bütçeniz dahilinde nasıl bir sistem yaptıracağınıza karar verdikten sonra tavsiye istemeniz daha faydalı olur.

Yok ben sadece ses gelsin diye hoparlör arıyorum diyorsanız Alpine'in koaksiyel hoparlörlerini önerebilirim.

Yorum

İşleniyor...
                    X