Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Multimedya sorunları

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Multimedya sorunları

Merhaba arkadaşlar 1 hafta önce 2010 t cosmo 80 binde temiz bir insignia aldım araba güzel ancak aldığım arkadaş orijinal bilgi ekran yerine tesla ekran taktırmış GPS radyo vs hiç iyi çekmiyor onlardan geçtim asıl konu araç ayarlarını yani ayna geri viteste insin koltuk geri gitsin gitmesin vs yok olan ayarlarda çoğu açılıp kapanmıyor yani açıksa kapalı olmuyor herneyse taktırdığı multimedya cıya gittim aslında bişeyde yapmadı bikaç ayara baktı açıp kapatamadı sonra yazılım vs varmı sorayım sen sonra ara dedi o günden sonra fark ettim ki ayarlar hepsi gitmiş ama bende daha öncesinde kurcaladım ama ekranda öyle Bi ayar yok yani ondan olduğunu sanmıyorum ama şimdi ayna geri viteste inmiyor koltuk geri gitmiyor dışardan kumanda ile kapanan aynalar kapanmıyor kapılar iki basışta açılırdı (yolcu kapıları) onlarda tek açılıp kapanıyor yani kısacası ayarlar hep sıfırlanmış ve tesla ekrandada bunların ayarı yok dediğim gibi olanda açılıp kapanmıyor zaten soru şu bu ayarlara ne olmuştur ve nasıl geri ayarlayabilirim Ankarada vag com yapan aradım bulamadım servise sordum biri orijinal ekran olmadan ayar yapamayız dedi diğer bir servis ise getir bakalım dedi (200)tl lütfen yardım edin araçtan memnunum ama bu donanımları ayarlayamamak kötü Ankarada opel için özellikleri açan iyi bir yer yokmu?

Öncelikle hoşgeldiniz. Kendinize ait bir tanışma konusu açarsanız sizi daha iyi tanıyabiliriz.

Yazdığınız konuyla alakalı ise okurken gözlerim acıdı bir şey anlayamadım

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Hoşgeldiniz

Ayarlar gitmez montaj hatası olabilir

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Tekno 74
        Abi sorun şuki ; Ayarlar kesinlikle hiç bir yere gitmiyor sana şöyle anlatabilirim benim aracım1.4t edition elegance bende sonradan aracıma navimex in insignia için üretmiş olduğu ekranı aldım taktırdım görüntü çok iyi orjinal gibi duruyor sonradan takma gibi değil ama yinede taktırdığıma pişmanım çünkü hiç bir şekilde ayarlara müdahele edilemiyo bunun sebebi ekrar mesela ekranı taktırır taktırmaz yol bilgisayarı ekranım bile ingilizce oldu onu bile değiştiremiyorum çok araştırdım tek bir çözümü var aracın orjinal ekrarnını takıyosunuz yerine ayarları istediğiniz gibi ayarlıyosunuz ve tekrar aldığınız ekranı takıyosunuz tek çözüm bu başka çözümü yok yol bilgisayarınız ne olursa olsun ingilizce kalıyo ( kendi ekranı takılı değilse )
        durum bundan ibaret biraz karışık ve uzun oldu ama umarım anlatabilmişimdir sorun ekran ayarlarıda aracın kendı ekranı olmadan yapamıyorsunuz

hayırlı akşamlar

Yorum

Arkadaşlar sorununuz sonradan takılan multimedia cihazlarının araç ile haberleşmesinin sorunlu olması. Arada ki canbus okuma, araç beyni ile tam iletişim sağlansa sorunlar ortadan kalkacaktır. Bu cihazların üreticileri araç özelliklerine hakim olmadıkları için bu tarz sorunlar meydana geliyor.

Örneğin; 2012 yılında taktırdığım Necvox marka cihazı eskimiş arayüzüne rağmen halen kullanıyorum. Araç ayarları(config tuşu)'na girdiğimde ekranda aracın kendi ekranındaki menü açılıyor. Orjinal ekran gibi ayar yapılabiliyor.

Yorum

Uğur hocam dediğiniz orijinal canbus ayar çıkması için ne yaptınız yani nasıl bir ayar yapmamız gerekiyor tarif ederseniz sürekli ayar için orijinal ekranı takmak zorunda kalmayalım teşekkür ederim

Yorum

Bu arada cihazdaki radyo ve cps sorununu çözdüm belki aynı sorunu yaşayan varsa radyo için tesla ekranı takan yere gittim önce bunlar bu kadar çeker vs dedi biri fakat başka bir arkadaş söktü ve bi kabloyu sıyırıp elektrik aldı sanırım ve mükemmel oldu radyo süper çekiyor cps dedim ama anteni söktü baktı işte bu telefon gibi çekmez vs dedi bidaha dene dedi bişey fark etmedi ben daha sonra cps test uygulaması indirdim ve telefonda 20 üzerinde uydu gördüğünü ve bunların en az 12 ile 17 sini çektiğini fakat tesla ekranda 10 civarında uydu görüp buçnların en fazla 5 tanesini çektiğini gördüm yani antende sorun olduğunu tespit ettim bu yüzden sapıtıyordu navigasyon sonra tekrar gittim ve ısrarla antene bak dedim sonunda anteni değişti ve gördüğü uyduların hepsini çekmeye başladı cihaz ve navigasyon da süper çalıştı....

Yorum

İşleniyor...
              X