Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Teyip donması + Klima çalışmaması + Kumandada cam açılmaması.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Horizon star Verdiğin bilgilerden dolayı teşekkür ederim üstad.
    • Insignia 1.6 T 170Hp Cosmo+Still Paket
    • Antara 2.0 CDTI 150Hp Cosmo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Horizon star View Post

Sarsıntı normal bir durum her motorda kritik rpm mevcuttur bunu hissediyorsunuzdur çalşma esnasında kritik rpm i araç motorları çok hızlı atlar buda vibrasyona sebep olur vuruntu gibi bahsettğiniz normal bir durum.Yakıt inceltici solvent bazlı ürünlere karşıyım benim için tiner dökmekle aynı iş.Bahsettiğim gibi bu yakıtlara ulaşmak zor ülkemizde.Motor çalışmasında bizim araçlara en çok dikkat etmeniz gereken soğuk motor da sert kullanım birde bu araç 265 nm torka sahip overboost özelliğiyle 280 nm torka çıkabiliyor bu değer oldukça
      iyi benzinli motorlarda bu torku sunan motor çok az denebilir.Bu torkuda 1650-3200 rpm aralığında veriyor yani emrinizdeki gücü doğru kullanırsanız taş gibi motordur.Yağ ve benzin bu motorun düşmanı ama özetle bence opel üretip 2 sene kullanmadığı olağan üstü bir motor.Benzin kalitemiz çok düşük genel olarak söylüyorum bunu ki fark etmişsinizdir bir yerden alırsnz uçak gibi güder bir yerden alırsnz traktöre bağlar çok hassasdır.
      Katkılı benzin kullanımında aracın çalışması olsun gidişi olsun hemen fark ediyor. Ben mesela shell in v-power yakıtını aracımda sevemedim. Ne zaman alsam farklı istasyon ve pompa da olsa aynı olumsuz şeyleri yaşıyorum. Benzer olay opetten yakıt alınca da oluyor. Kalp ritmi şeklinde olan rölantide titreme artıyor. Shell in normal benzininden koyunca veya bp, aytemizden alınca araç epey normale dönüyor. Aslında yakıt markası değil de istasyonun yeni ve bakımlı olması daha önemli ancak benim kendi aracımda yaşadıklarım bunlar.

Bu arada verdiğiniz açıklayıcı bilgiler için teşekkür ederim.
      @Murat
      2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Tamercihan Wolverine Horizon star . Bu gün aküyü değiştirdim.
        Önceki 12v 60a 540 en olan Bosch marka akünün ölçümlerde 8-10 v değerlere düştüğünü gördük.
        Hatta aracı çalıştırıp akücüye gidemeye çalışırken 3-4 defa aracı stop edip çalıştırdım ancak araç bilgisayarı Türkçeye döndü.
        Yeni aldığım akü İnci akü 12v 66a 600en değerlere sahip. Akü bayisi araçtaki 60 lık aküyü insignada ilk kez kez gördüğünü söyledi.
        Benzinli 1.6 larda da Minimum 66 ve üstü olması gerektiğini söyledi.
        6 ay yol yardımı ile 400 TL ye aküyü yeniledim.
        Takar takmaz hemen kumanda dan camları denedim araç menüsü falan her şey gayet düzgün görünüyor.
        Bir hafta takip ettikten sonra bir gelişmeleri tekrar yazarım.

Subaru XV 1.6i Xtreme Benzin.

Yorum

Bu arada Teyip ve araç ayarlarını da fabrika ayarlarına döndüm. Henüz bir sıkıntı yok.

Yorum

Umarım karşılaşmassınız geçmiş olsun.bu tip durumlarda ustaları çok dinlememek lazım aracın aküsü bu motorlar için 60 a dır.Fabrika ne diyorsa o

Yorum

Üzerindeki orjinal akü etiket bilgileri;
              marka : varta ( made in germany )
              ah : 60a
              cca : 438
              fabrikasyon akünün fotosunu çekmiştim birebir
              aynı özellikte akü aldım.

Yorum

Konu başlığında belirtilen tüm sorunlar bir hafta önce yapılan akü değişim sonrası tekrar yaşanmadı.
                Akü volt düşmesi kaynaklıymış.
                Benzer durum yaşama ihtimaline karşı bilgi amaçlı dursun.

Yorum

Geçmiş ve kulak küpesi olsun

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY View Post
                    Geçmiş ve kulak küpesi olsun
                    Teşekkürler Şaman hocam. Yaşadıklarımızdan / yaşananlardan ders alarak devam

Yorum

İşleniyor...
                    X