Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Standart Cosmo hoparlörlerimi çıkma Bose hoparlörler ile değiştirme

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Standart Cosmo hoparlörlerimi çıkma Bose hoparlörler ile değiştirme

Bose çıkma hoparlörler buldum. Henüz almadım size danışmak istedim

İlk sorum şu; bu hoparlörler amfi ile mi çalışıyor ? Bunların çıktığı araç makyajlı olan kasa. Benim aracım ilk kasa. Amfisiz olarak bu hoparlörler mevcut aracımda verimli çalışır mı ?

Ya da bunu yapmak yerine yeni 4 markalı hoparlör alıp takmak daha mı mantıklı olur ? Amfi, subwoofer gibi bir düşüncem yok.

Beklentim bangır bangır bir müzik sistemi değil, hoparlörlerin ses kalitesini yükseltmek.

Marka olarak hoparlör tavsiyelerinizi de alabilirim

Ne dersiniz.

amfi olmadan çok şey beklemeyin
    1.6 SIDI

Yorum

Ses kalitesi mutlaka yükselir ancak beklentinizi karşılar mı; ödediğiniz paraya değer mi buna cevap vermek çok zor.

Madem hoparlör değişimi için kapılar sökülecek; ufak bir ampli alıp koltuk altına monte ettirebilirsiniz. Ayrıca kapı içlerine Erkurt yalıtım malzemesi ile yalıtım yaptırabilirsiniz. İşte o zaman harcadığınız paranın karşılığını alma ihtimali çok daha yüksek olur.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
        Ses kalitesi mutlaka yükselir ancak beklentinizi karşılar mı; ödediğiniz paraya değer mi buna cevap vermek çok zor.

Madem hoparlör değişimi için kapılar sökülecek; ufak bir ampli alıp koltuk altına monte ettirebilirsiniz. Ayrıca kapı içlerine Erkurt yalıtım malzemesi ile yalıtım yaptırabilirsiniz. İşte o zaman harcadığınız paranın karşılığını alma ihtimali çok daha yüksek olur.
        Hocam çok haklısın ama Insignia pahalı ve farklı bir araç. Bahsettiğiniz yalıtımı gerçekten iyi yapacak bir yer var mıdır, varsa bilgisini verebilirseniz çok iyi olur. Hem bana hem de yaptıracak olanlara çok faydalı olur.

Zira İstanbul Anadoly yakasında iyi bir özel Opel servisi sordum bu kadar üyesi olan bir forumda ona bile sadece tek bir cevap geldi. Bir çok kişi araçlarına yalıtım yaptırıyor belki iyi bir ustası da var ama burada paylaşan pek az nedense...

Yorum

Sadece hoparlörleri değiştirmek daha iyi sonuç vermeyecektir, bu sefer yetersiz kalıp daha kötü olma ihtimali de var cagri daha net bilgiye sahip olabilir.
          Yapacağınız işlemin yerine küçük bir bas ve onun için anfi daha keyifli olabilir belki
          34HZD10

Yorum

Ben de Antalya'da yalıtım yapabilecek bir yer arıyorum. Gören, bilen, duyan varsa haber etsin zira pütürlü asfaltta lastik sesinden çok çekiyorum.

Yorum

Ankara için Aydın Elektronik adı çok geçti. İnternet yorumları da gayet iyi. Ben kendim yapamayacak olursam burada yaptırmayı planlıyorum. Yani teknik olarak olay beni aşarsa.

Ancak daha şu ana kadar araçlara iç trim sökülmesi takılması işleminde gerekli özeni gösterebilen gerçekten hiçbir yer ya da usta görmedim. Belki ben çok abartıyorum ama düz tornavidayla trim sökmek nedir ? Her yaptığı hareketin izini orada kalıcı olarak bırakmak nedir ? En son aracımın kapı döşemesini ben yokken söken usta hep boylu boyunca kapı kromajını çizmiş, kapı açma tutamağının altındaki plastiğin en az 3 yerinde de tornavida izi bırakmıştı.

Bu nedenle kendim yapmayı tercih ediyorum mümkün olduğunca. Hatta son aldığım Multimedia’yı aldığım yerde dedim ki “ yalnız şartım şu, kamerayı siz takın, tesisatını öne uzatın, geri kalan herşeyi ben yapacağım. “

Yorum

Ben profesyonel yalıtım tavsiyesinde bulunmadım; ancak kapılar sökülmüşken 200-300 lira ek maliyetle Erkurt yalıtım malzemesi ile kapı içlerine yapılan yalıtımın inanılmaz faydalı olduğunu 2 farklı aracımda (Megane 3 ST ve 2011 Insignia) tecrübe ettiğim için; hazır sökülmüşken 3-5 kuruş harcayıp yalıtımı da yaptırın diyorum. Akustiğe de faydası olacaktır.

Gerçek anlamda profesyonel yalıtım için binlerce lira harcamak lazım ki bu işin tam olarak meraklısı değilseniz ben gereksiz buluyorum. Hem yalıtıma -örneğin- 10.000 lira harcaycaksanız, takacağınız sistem de en az 20.000 lira olmalı. Bizim araçların 2. el değerini de (100.000 civarı diyelim) düşününce bu kadar yatırım bana çok mantıksız geliyor.

Ankara'da benim "montör" bir tanıdığım var (tavsiye üzerine yaptırdığım ilk montajdan sonra tanıdığım oldu); kendisi bu işi senelerce özel firmalarda yapmış; şimdi devlet memuru; bu işi hafta sonlarında hobi ve ek iş olarak yapıyor. Size şöyle söyleyebilirim; "ben kendi aracıma onun yaptığı kadar özenli iş yapmam". Son derece titiz, temiz bir insan. Dünyaca ünlü 1. kalite kablolar kullanır, iyi sigorta kullanır, ucuza kaçmaz, hakkını alır ama aldığı her kuruşun karşılığını fazlasıyla verir. Onbinlerce liralık sistemler monte ediyor; gerekirse özel kabin vs de yapıyor; özenli olduğu kadar yetenekli de. İsteyenlere adını ve telefonunu veririm... Firmaların 3 saatte yaptığı işi genelde 1 günde (10-12 saat) yapıyor.

Yorum

Önerileriniz için çok teşekkürler.. Yalıtım için dynamat, bitüself bu tür malzemeleri pek çok aracıma kullandım.. Hoparlörler için işe yarıyor. Kendim yapabiliyorum. Ancak insignia'nın kapı içini bir görmek lazım.. Siz Erkurt'u bitüself ile kıyaslarsanız hangisini önerirsiniz ? Bir de ben şu ana kadar bu bitümlü malzemelerin kapıdan düştüğünü görmedim. Ama sık araç değiştirdiğimden belki de görmüyorum. Hiç karşılaştınız mı böyle bir durumla ? Pek çok forumda kapı içlerine düştükleri sıkıntı çıkardıkları da yazıyor..

Ankarada bahsettiğiniz kişi anladığım kadarıyla profesyonel sistemler için başvurulacak birisi.. Benim şimdilik ihtiyacım yok, ama olur da irtibata geçmem gerekirse size mesaj atarım.

Yorum

Bildiğiniz gibi bitüself daha çok inşaatlarda su yalıtımı için kullanılan bir malzeme. Erkurt firması ise otomotiv sektörü için ses yalıtım malzemeleri üreten bir firma. Ben konunun uzmanı değilim ama Erkurt'un daha isabetli bir seçim olacağını düşünüyorum. Ayrıca; benzinli aracımın bagaj tabanına Bitüself uygulamış ve yapısını pek beğenmemiştim.

Erkurt ile ilgili hiç bir olumsuzluk (koku, düşme vb.) yaşamadım. Sahibinden.com'da aratarak bulabilirsiniz:
                    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...21830857/detay
                    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...76849879/detay

Benim tanıdığım kişi benim aracıma giriş seviyesi montajlar (yalıtım, giriş seviyesi ampli ve giriş seviyesi component hoparlör) yaptı; ille profesyonel işler yaptırmak zorunda değilsiniz. Dilerseniz gönderirim telefonunu; görüşürsünüz.

Yorum

Mesaj attım. Teşekkürler..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post

Hocam çok haklısın ama Insignia pahalı ve farklı bir araç. Bahsettiğiniz yalıtımı gerçekten iyi yapacak bir yer var mıdır, varsa bilgisini verebilirseniz çok iyi olur. Hem bana hem de yaptıracak olanlara çok faydalı olur.

Zira İstanbul Anadoly yakasında iyi bir özel Opel servisi sordum bu kadar üyesi olan bir forumda ona bile sadece tek bir cevap geldi. Bir çok kişi araçlarına yalıtım yaptırıyor belki iyi bir ustası da var ama burada paylaşan pek az nedense...
                        Yalıtım için SubiGarage'nin iyi olduğunu duymuştum.

Yorum

İşleniyor...
                        X