Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Necvox Multimedia İnceleme

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Necvox Multimedia İnceleme

Arkadaşlar forumdaki herkes Necvox'un sorunlu olduğunu söylüyor/biliyordu. Benimde parazit sorunum vardı.Film izlerken vs. hoparlörlerden motor sesi geliyordu.1 yıldır üzerine düşmediğim için çözülemeyen sorunumu bu sene Esse Grup Sinan Bey'in desteği ile sorunumu çözdüm.DVD kısmındada yaşadığım bi kaç sorun üzerine yeni cihaz ile değişim yaptık.Şuanda sorunsuz kullanıyorum(Maşallah)

Yeni cihazı tanıtıyım biraz. Daha önceki versiyonlarda DVD sürücüsü kısmı için torpidoya bi kutu konuluyor, orjinal ekranı aracın içine gömülüp kontrol oradan sağlanıyordu.Şimdi ise DVD sürücüsü, SD kart girişi cihazın ekranın üzerinde ve orjinal ekran sökülüp direk Necvox'tan gelen ekran takılıyor.Aynı Flyaudio gibi yapılmış.Torpidoya 2 adet kablo çekiliyor. Birisi USB, birisi iPod girişi.Ses yine Aux girişinden sağlanıyor ama kol dayamanın altındaki aux girişinin arkasından sokuluyor kablo.Aux soketi dışardan bakıldığında boşta, harici olarak ses girişi sağlayan bi cihaz takıp, sesi aracın hoparlöri üzerinden alabilirsiniz.Ek olarak uzaktan kumandası mevcut.Cihaza hiç dokunmadan kontrol edebilirsiniz. Harici bir mikrofonu mevcut.Benim aracım Edition-Elegance olduğu için yukarıdaki mikrofon yuvası boştu.Cihazınkini oraya taktırdım.Bluetooth ile görüşme nasıl, ses kalitesi vs. deneyemedim.İlerleyen zamanlarda, kullandıkça, alıştıkça sizlere daha iyi bilgiler vermeye çalışacağım.

Buraya kadar donanımsal, görünümdeki farklılıkları yazdım.Şimdi ise yazılıma geçelim Yeni cihaz, Yeni yazılım Tamamen yeni bir yazılım mevcut üzerinde.Aradaki orjinal CD400 ekranı olmadığı için direk araçtan gelen bilgi ekrana aktarılıyor, navigasyon ve radyo(orjinal USB) aynı anda kullanılırken ekranın ortasında siyah bi çerçeve açılıyor aracın bilgileri orda gösteriliyordu.Şimdi ise direkt olarak Necvox'un ekranına aktarılıyor.Buda cihazı araçla TAM uyumlu hale getiriyor.

Örnek olması açısından temsili resimler

Bu eski versiyon;

Bu da yeni versiyon;

Genel Görünüm;

Torpidoya çekilen iPod ve USB kabloları

Kumandası

Cihaz ilk açıldığında gelen menü;

Ayarlar Menüsü

Bas,Tiz,Mid ayarları

Video Görüntü ayarları

Resim içinde resim özelliği ( Aynı anda 2 işlemi görüntülemek için kullanılıyor.Örn. hem navigasyon ekranını takip edip, hem video izlemek )

Tam anlamıyla çözemedim cihazı.

http://www.youtube.com/watch?v=l2gFgzgklUA

ESSE Grup Genel Müdürü Sinan Bey ve Aydın Surtaş Teknik Servis Müdürü Ömer Bey ve elektronik ustamız Erdem Ustaya aylardır benim kahrımı çektikleri, işlerini özverili bir şekilde yaptıkları için teşekkürü bir borç bilirim. TEŞEKKÜRLER ! clapclap

Ynt: ..:: Yeni Versiyon Necvox Multimedia ::..

geç de olsa doğru yolu bulmuşlar yani
    hayırlı olsun güle güle kullan yeni cihazı
    InsigniaTEAM

Yorum

Ynt: ..:: Yeni Versiyon Necvox Multimedia ::..

Cihaz gerçekten güzel olmuş abi Sağolasın

Yorum

Ynt: Necvox Multimedia İnceleme

Benim araçtan resimler geldi

Yorum

Şimdi güzel olmuş
          Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
          Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
          VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Videoda geldi.Çok iyi olmadı ama idarelik arkadaşlar.

http://www.youtube.com/watch?v=l2gFgzgklUA

Yorum

Arkadaşlar bu gün servisteydim opel gerçekte iki adet yeni insignia yaya montajını yapıyorlardı, aleti çok başarılı buldum, ekran eskisine nazaran biraz daha büyük ve dokunmatik ekran mükemmel uğraşma yada dokunma esnasında harf kayması felan olmuyor. tebrikler necvox a
              [IMG width=500]http://i1134.photobucket.com/albums/m615/nester54/IMG_5063-Kopya.jpg[/img]

[move][b]Yaşamımda edindiğim en büyük bilgi şudur; Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene, hiç kimse yardım edemez. PESTALOZZİ

Yorum

usb menüsü fly gibi hasss
                InsigniaTEAM

Yorum

Güzel ürünmüş. İlerde inşallah bende taktırırım.

Yorum

bende kafalıklarına baktım usb kart girişi koymuşlar cyclonedeki gibi dvd girişi yok sorun cıkıyormus araba sallanınca felan dokunmatik yapmışlar kafalıklardakine güzeldi
                    Düşünmeden konuşmanın cezası sonradan düşünmeye mahkum olmaktır.
                    GIBBON

Yorum

benim 3 gün oldu taktıralım bugün bütün gün kullandım cihazı hiç bi problem yaşamadım.süper olmuş gerçektende..

Yorum

3 Hafta önce aynısını taktırdım, üstüne 3, 4 defa daha servise gittim geldim, harici bir parçası da değişti ( İsmini hatırlayamadığım bir kutu) fakat hala sorunlar çözülemedi, kendiliğinden kapanıyor, aracın sinyal - dörtlü flaşör sesleri gelmiyor, direksiyondan ses kumandası bir çalışıyor bir çalışmıyor, ön panelde müzik sistemine ait ışıklandırma navi kapalıyken kapanıyor, aracın kendi usb girişi iptal oldu, navi usb'yi görüyor fakat çalan parçanın sesi gelmiyor, en kötüsü de park asistanı arızası verdi servise gidin uyarısı çıkıyor. Ha birde montaj esnasında park asistanı düğmesinin çizilmesi de cabası... maad
                        Bu sorunlar dışında bende çok memnunum cihazdan,
                        Montaj işleminden memnunluğum ise ayrı bir başlığın konusu
                        2012 Insignia 1.4T Edition Elegance, Su Mavisi, Necvox Navigasyon

Yorum

Sizin sinyal konusundaki problem bendede var ama pek takmıyorum zaten göstergede gözüm sürekli. Diğer türlü bir sorun yaşaadım. aracın usbsini deneyemedim daha cihazı çözmekle meşgül olduğum için. Başkada birşey olmadı çok şükür. Montaj hatası olabilir yaşadığınız sıkıntılar..

Yorum

http://img525.imageshack.us/img525/7...0202124609.jpg

bu resimdeki kabloları sizmi taktınız yoksa bu şekilde montajlı olarakmı geldi?
                            ben aracımı bugün teslim alıcam ve bende necvox taktırdım meraktan soruyorum...
                            2010 BMW 320d Lci

KUL BELÂ GÖRMEZ HAK YAZMADIKÇA , HAK BELÂ YAZMAZ KUL AZMADIKÇA...

Yorum

Güzel görünüyor. Hayırlı olsun...
                              Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

İşleniyor...
                              X