Duyuru

Collapse
No announcement yet.

2016 cosmo r700 ses sistemi iyileştirmesi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 2016 cosmo r700 ses sistemi iyileştirmesi

Ses sistemini iyileştirmek için hoparlör değişikliği düşünüyorum. (2016 1.6 cdti cosmo araç) Ses netliği tatminkar ama baslar başta olmak üzere genel olarak daha kaliteli bir ses istiyorum. Garantiyi bozmadan sadece sök-tak tarzı ne marka ve model hoparlör tavsiye edersiniz ? Bu hoparlörler sistemin hakkını tam veremiyor gibi...

Bir de touch r700 güç çıkışı kac watt acaba ? Bir.turlu bu bilgiye ulaşamadım . 4x50 ve 4x25 diye birbirinin tam ziddi iki farkli bilgi mevcut. Eger 4x50.ise bu guzel.bir deger, ama 4x25 ise amfi olmadan daha iyisini yapamaz bu sistem. Belli bir ses yüksekliğinden sonra sistemin sesi bozmasi, distorsiyon olmasi beni sistemin rms degerinin 4x50 olamayacagi konusunda endiselendirdi. Garantiyi bozmayacak olsa amfi ya da amfi+subwoofer işine girerim ama garantiyi riske atmak istemiyorum.

Sanırım normal r700 de 4x25 olmalı. BOSE r700 ses sisteminde 4x50 olmalı.Ben böyle biliyorum ama yanlışta olabilir,emin değilim.

Yorum

2013 makyajıyla birlikte tüm donanım seviyelerinde 7 hoparlör standart (öncesini bilmiyorum). Bunlar 4 tane kapı içi hoparlör, 2 tane tweeter, ve 1 tane ön camın altında subwoofer(ya da adı her ne naneyse). Bunların kaç watt olduğu ise belirtilmemiş. Tabi Opel 2015'ten itibaren SD kart ve USB girişini çaldığı için bunlardan her değişikliği beklerim.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
        2013 makyajıyla birlikte tüm donanım seviyelerinde 7 hoparlör standart (öncesini bilmiyorum). Bunlar 4 tane kapı içi hoparlör, 2 tane tweeter, ve 1 tane ön camın altında subwoofer(ya da adı her ne naneyse). Bunların kaç watt olduğu ise belirtilmemiş. Tabi Opel 2015'ten itibaren SD kart ve USB girişini çaldığı için bunlardan her değişikliği beklerim.
        Siz bu konuda bilgilisiniz.benim aracımda bose ses sistemi var ve bu sistem 9 hoparlör diye biliyorum.Dogrumudur?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
          Evet hoparlörler standart dediğiniz gibi, 16.5 cm genişliğinden olduğunu da biliyorum ama sistemin çıkış rms watt değerine bir türlü ulaşamıyorum. Konu ile ilgili Opel Türkiye'yi aradım, sağolsunlar ilgilendiler ama 3 gündür konuyu ilgili birimlere iletip dönüş beklediklerini ve bilgiye ulaştıklarında bana ileteceklerini söylemek için geri dönüş yapıyorlar, henüz sistem bilgisine ulaşamadım yani. BOSE ile ilgili detaylı bilgiler kataloglarda mevcut ama r700 "7 lüks hoparlör" bilgisinin dışında hiç bir şey yok. Buna göre hoparlör seçimi yapacağım maksadım sesi iyileştirmek, tabi eğer rms değeri düşükse o zaman amplifier yani amfi gerekecek ama o da garantiyi bozuyor bilgisini aldım; gerçi bir başka ildeki yetkili servis de çok sıkıntı olmaz dedi ama aracımı riske atamam, daha 2021'e kadar garantisi var.

Yorum

Boss ses sistemi için opel sitesinde şunu buldum;

BOSE® Ses Sistemi

IntelliLink Touch R700 ile Insignia’nız için özel üretilen Bose® ses sistemini ekleyerek fazladan premium bir dokunuş ekleyebilirsiniz. Surround ses ve konser pürüzsüzlüğünde bir ses kalitesi sunan özel BOSE® dijital ses işlemcisine sahip 4x25W ve 2x50W’lık 8 yüksek özellikli hoparlör bulunuyor. 6 kanallı farklı grafik ekolayzır ayarı sayesinde ses ayarınızı kişisel zevkinize göre özel düzenleyebiliyorsunuz.

Umarım işinize yarar.
            Insignia Sport Line 1.6 CDTI 136 Hp AT6

Yorum

Evet 2x50 watt dedikleri arka camın orda oval hoparlör olarak diğerleri kapılarda

Yorum

Bir de eski aracım 2006 Megane'da yaşadığım olayı anlatayım. 6-7 yaş civarındayken artık hoparlörler iyice su koyvermeye başlamışken ses sistemini 4x50 watt destekleyen güzel bir Sony teyp ve eski 15 wattların yerine gene 50 wattlık Alpine hoparlörler taktırmıştım. Aldığım teknomarkette tek hoparlör bile ortamı inletirken arabada sonuç hüsran oldu hiç bas duyamadım. Meğer adamların hoparlör teşhir ettiği stand kabinliymiş. Arabanın kapı içi akustiği ise yetersiz gelip sesi daha beter öldürdü. Tabi bu iki araç karşılaştırılmaz ama hoparlörü güçlendirirken araca da tam uyumlu olmasına ve satışla montajın aynı anda olmasına dikkat etmek lazım.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Ayrıca kapı içleri sökülmüşken, ziftli alüminyum benzeri yalıtım ürünleri ile kaplamakta fayda var. Hem akustiği iyileştirir, hem de dışarıdan gelen yol sesi, su sesi gibi sesleri ciddi biçimde azaltır.

Yorum

Bose ses sisteminde kapılarda aynı hoparlör kullanılıyor sanırım, onda 4x25 watt ise cosmoda da 4x25 watt o zaman. Dün Mersin Gedizler'in navigasyon multimedia işlerini yapan elektronikçi ile görüştüm, o da 4x25 watt olduğunu söyledi. Bir başkası alpine spg17c2 modelinin insignia için tam uyunlu olduğunu , ses kalitesinin değişeceğini ama basların pek değişmeyeceğini söyledi. Bu durumda kayda değer bor değişiklik için amfi şart gibi görünüyor, o da garantiyi bozuyor...

Yorum

bende bu konuyla ilgili birsey sormak istiyorum, eski aracim vectra c elegancedaki ses sisteminde, radyo ile cd arasinda guzel bir kalite farki vardi, cd daha guzel caliyodu ki bu beklenen birsey. insigniada da usb ile radyo arasinda ses farki var, burda da radyo daha guzel caliyo. istedigimiz sarkilari daha kaliteli dinlemenin bir yolu varmidir? bir de vectra 2006 modeldi, bana kalirsa ses sistemi gercekten guzeldi, mevcut sistem cokta yakismiyo insigniaya. ( o zaman bose alsaydin diyebilirsiz, alamadik iste yoktu
                      OPC Line Sport

Yorum

Aracımdaki Bose ses sisteminde radyo ve usb neredeyse aynı kalitede ses veriyor.Ben baslarından oldukça memnunum.Daha önce ki aracımda amfi ve bass mevcuttu,tabiki Bose ses sisteminin basları önceki aracımdaki gibi değil. Ama ses kalitesi daha iyi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Bay C View Post
                          Bir başkası alpine spg17c2 modelinin insignia için tam uyunlu olduğunu , ses kalitesinin değişeceğini ama basların pek değişmeyeceğini söyledi. Bu durumda kayda değer bor değişiklik için amfi şart gibi görünüyor, o da garantiyi bozuyor...
                          Size tavsiyem kesinlikle başkasının sözüyle, hele hele esnaf sözüyle hareket etmeyin. Ses kalitesindeki fark kişiden kişiye çok değişken; size göre "kayda değer olmayan" bir değişiklik, bir başkasına göre "kayda değer" olabilir. Maalesef denemek dışında pek bir ihtimal yok. Yerinizde olsam, bir yerle anlaşır ve araç üzerinde Alpine ve mümkünse bir kaç modeli denerdim. (Araç üzerinde denediğin hoparlörlerin hiç birini almazsanız 50TL gibi cüzzi bir rakam harcanan zaman için ödenebilir.)

Yorum

Ben yakın zamanda makyajlı kasaya değil ama eşimin kullandığı eski kasa Insignia'ya ses sistemi ve kapı içi yalıtımı yaptırıyorum. Sonuçları paylaşırım.

Yalıtım için daha önce de kullandığım ve fiyatına göre çok iyi iş yapan "Erkurt" yalıtım malzemesini kullanacağım : https://www.sahibinden.com/ilan/yede...7119066/detay/

Hoparlör olarak Rainbow W164 X-Plain kullanılacak.

Ampli olarak da ucuz yollu, stereo bir Sony aldım. Bagajda zaten Alpine marka aktif sub vardı, onu kullanmaya devam edeceğim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
                              Ben yakın zamanda makyajlı kasaya değil ama eşimin kullandığı eski kasa Insignia'ya ses sistemi ve kapı içi yalıtımı yaptırıyorum. Sonuçları paylaşırım.

Yalıtım için daha önce de kullandığım ve fiyatına göre çok iyi iş yapan "Erkurt" yalıtım malzemesini kullanacağım : https://www.sahibinden.com/ilan/yede...7119066/detay/

Hoparlör olarak Rainbow W164 X-Plain kullanılacak.

Ampli olarak da ucuz yollu, stereo bir Sony aldım. Bagajda zaten Alpine marka aktif sub vardı, onu kullanmaya devam edeceğim.
                              Yaptırmışken daha bilindik kaliteli bir hoparlör kullanmanızı tavsiye ederim. Focal, Hertz, Jbl, Pioneer gibi.

Yorum

İşleniyor...
                              X