Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Helix pp 50 dsp amfi uygulaması

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Helix pp 50 dsp amfi uygulaması

Merhaba arkadaşlar.
    Daha önce belirttiğim gibi dün araçtaki ses sistemini güçlendirmek adına Koşuyolu’nda Berkhifi’de Helix pp 50 dsp amfi ile helix e 62 c hoparlör(ön kapılara) ve tweeter uygulaması yaptırdım.
    Önce göğüs söküldü, cd çalar ekipmanı çıkarıldı. Sonra kapı döşemelerini, (içim cız etti) eski hoparlörleri söktüler.Yanlış anlamayın ama hoparlör demeye bin şahit ister,basit,karton kaplama hoparlör,bu haline göre yine de sesi fena değilmiş

Yeni hoparlör için önce alüminyum bir malzeme ile kapı içine yalıtım yaptılar,bunun üzerine de (rezonans önleyici) sünger malzeme kaplanıyor. Yeni hoparlör için kontrplaktan (mdf değil) hazırlanmış adaptörler takılıyor;bunun üzerine hoparlör monte ediliyor. Tweeteri de unutmayalım

Amfi takılmadan önce yeni hoparlörlerle birkaç parça dinledik,ses kalitesi çok değişmişti;bu kadarını
    beklemiyordum. Eski sistemde tweeterin sesini (kulağınızı dayamadan) işitemiyordunuz, yokluğu ile varlığı arasında fark yoktu,durum hemen değişti.

En son amfi takıldı,bağlantılar ve bilgisayar destekli ince ayarlar yapıldı ve tekrar dinledik.Ses öyle berrak,temiz ve pürüzsüzdü ki, bu ebatta bir amfi cihazından böyle bir verim alınacağını tahmin bile edemezdim. Ödediğimiz paraya,çektiğimiz kaygılara değdi.Ben; Sn Ali Elöver Bey gibi mütevazi davranmayacağım
    Araçlarımızdaki orijinal infinity ses sisteminden çok daha üstün, iyi bir sistem kurduğumuza inanıyorum.
    İlk fırsatta arkadaki iki hoparlörü de değiştirip bu işi bitireceğim

Buraya kadar anlattıklarım olumlu yanlar;şimdi olumsuzları anlatayım. Ali Bey’in dediği gibi kablo demeti desteği (bizim araçlar için) yok.Yani, biraz kesip biçme söz konusu.
    Berkhifi’nin sahibi Murat İleri Bey,sistem montajını bizzat yapıyor. Helix Almanya tarafından ses sistemleri konusunda eğitilmiş, son derece bilinçli ve sorumluluk sahibi bir insan. Olağan üstü titiz ve teknik çalışıyor. Hiçbir bağlantı lehimsiz yapılmıyor. Lehim yapılan yerler özel bir malzeme ile izole ediliyor. Öyle bandaj vb ilkel yöntemler kullanılmıyor.

Son olarak paylaşmak istediğim husus ön göğüs meselesi. Arkadaşlar,bizim arabaların en kritik demontaj alanı burası;havalandırma kanal ağızları var. Sökmek kolay ,ama yerine takmak zor; emek ve tecrübe gerektiriyor. Bu yüzden,ustanızın yeterince tecrübeli olduğuna inanıp güvenmeden arabanızı söktürmeyin derim)

Pazartesi günü montaj fotoğraflarını ve ses videolarını üleşeceğim.

Ynt: Helix pp 50 dsp amfi uygulaması

Fiyat bilgiside paylaşabilirmisiniz ?
    Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

Çok başarılı bir iş çıkartmışsınız helal olsun. Bende o konuda dertliyim. Ford'un sony ses sistemi, Vw nin kendi ses sistemi çok kaliteli iş çıkartıyor ama bizim opel bu konuda çok geride...... İnfinity ses sistemi opsiyonu olsaydı ciddi ciddi düşünücektim....
      2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

Değerli Bülent Bey; Helix pp 50 dsp beş yollu amfi (550 euro) Helix e 62 c hoparlör(iki adet)+tweeter (iki adet) 160 euro.
        Yapı Kredi word karta üç taksit yaptılar)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY
          Koşuyolu’nda Berkhifi’de Helix pp 50 dsp amfi ile helix e 62 c hoparlör(ön kapılara) ve tweeter uygulaması yaptırdım.
          Hayırlı olsun Şaman Bey, güle güle keyifle kullanın. Otomobilinizde kaliteli müzik dinlemek gibisi yoktur.

Amfi takılmadan önce yeni hoparlörlerle birkaç parça dinledik,ses kalitesi çok değişmişti;bu kadarını
          beklemiyordum. Eski sistemde tweeterin sesini (kulağınızı dayamadan) işitemiyordunuz, yokluğu ile varlığı arasında fark yoktu,durum hemen değişti.
          Bu yazdığınız anfi olayına girmeden sadece hoparlör değişimi ile ses kalitesini arttırmak isteyen arkadaşlar için güzel bir referans ama benim merak ettiğim komponent Helix e62c takılınca orjinal teyp anfisiz olarak ne ölçüde besledi, ses yükselince besleme eksiklği ile distorsiyon yapmadı mı ? Mesela coaxial Helix ile bu sorunun olmayacağına eminim, ve ses kalitesi de ciddi olarak düzelecektir.

En son amfi takıldı,bağlantılar ve bilgisayar destekli ince ayarlar yapıldı ve tekrar dinledik.Ses öyle berrak,temiz ve pürüzsüzdü ki, bu ebatta bir amfi cihazından böyle bir verim alınacağını tahmin bile edemezdim. Ödediğimiz paraya,çektiğimiz kaygılara değdi.Ben; Sn Ali Elöver Bey gibi mütevazi davranmayacağım Araçlarımızdaki orijinal infinity ses sisteminden çok daha üstün, iyi bir sistem kurduğumuza inanıyorum. İlk fırsatta arkadaki iki hoparlörü de değiştirip bu işi bitireceğim
          Mesela bende de bunun tam tersi yapıldı, kapılardaki dandik GM kolonlarını ellemedik ve bu ucuz hoparlörleri ve tweetırı Helix PP50 DSP ile sürdük, ona rağmen ses kalitesi baya arrtı, hele sizinki nasıl olmuştur çok merak ediyorum Ctsi günü maalesef saat 19.00 gibi işim bitti ve size süpriz yapma ve tanışma şansım olmadı, kısmetse arka kolonlar takılırken uğrarım ve sonucu görürüm.

Siz böyle yazınca benimde 4 dandik kağıt kolonu atıp her kapıya da Helix komponent takma isteğim debreşti, havalar düzelsin sanıyorum bende değişimi yapıp anfimi tam performans ile kullanacağım. Malum orjinal kolonlar yanmasın diye anfinin 4 kanalı sadece ses detaylandırması yapıyor, 0 dB çalıyor ve RMS gücünü verdirmiyor. 4 kanalı da subwoofer gibi max'a alınca Helix komponent ile muhteşem olacaktır, Audi'lerdeki BOSE sisteme yakın bir ses alacağımızı düşünüyorum.

Evet anfinin boyu ve yaptıkları inanılmaz, eskiden JBL 75.4 anfim vardı, Helix PP50 DSP 'in 5 katı ağırlıkta 4 misli büyük boyu vardı ama ses kalitesi maalesef düşüktü. Daha kuvvetliydi ama temiz ses verecek işlemcisi olmadığından sadece ses seviyesini ve bass şiddetini artırırdı. Infinity ile olacak karşılaştırmayı bende merak ediyorum.

Yorum

Buraya kadar anlattıklarım olumlu yanlar;şimdi olumsuzları anlatayım.
            Ali Bey’in dediği gibi kablo demeti desteği (bizim araçlar için) yok.Yani, biraz kesip biçme söz konusu.
            Pazartesi günü montaj fotoğraflarını ve ses videolarını üleşeceğim.
            Şaman Bey, benim montajda gördüğüm tüm tesisat (elektrik - kumandalar vs) uyuyor sadece 4 hoparlör için Opel yeni bir bağlantı elemanı yapmış, bu uymadı, burda bir kesilme biçilme yapılmadan bu jak bypass edilerek kablolardan hat alınarak anfinin 4 kapı kolonuna paralel hat verildi diye gördüm. Aslında Helix sitesinde Insignia için uygun jak vardı diye hatırlıyorum ama TR'ye henüz gelmedi mi acaba ? Bu arada Murat Bey kabloları kesse yeniden ekleme yapsa bile inanın kalite olarak Opel'in yapmış olduğu orjinal sistemden farkı olmaz. Sizde görmüşsünüzdür işçilik ve detaylı çalışmalar çok itina ile yapılıyor.

Resimleri ve ses videolarını bekliyoruz

Tekrar hayırlı olsun...

Yorum

Teşekkür ederim Ali Bey;kesip biçme derken ben de sizin ifade ettiğiniz operasyonu kast etmiştim zaten
              Resimler hazır da kim yükleyecek,beceremedim Çağrı kardeşten yardım isteyeceğim.

Yorum

Teşekkür ederim Ali Bey;kesip biçme derken ben de sizin ifade ettiğiniz operasyonu kast etmiştim zaten
                Resimler hazır da kim yükleyecek,beceremedim Çağrı kardeşten yardım isteyeceğim.
                Memnun kaldığınıza sevindim.

Resimleri bana atın, ben yüklerim.

Yorum

Yorum

Farklı üç melodi içeren videoyu youtube koydukAma yüklerken melodiler birbirine karışmış,berbat olmuş(
                    Dosyaları ayırıp tekrar yükleyeceğim

http://youtu.be/9cZM-v6Lr7U

Yorum

Farklı üç melodi içeren videoyu youtube koydukAma yüklerken melodiler birbirine karışmış,berbat olmuş(

sesler çok net, gayet güzel olmuş
                      InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri

sesler çok net, gayet güzel olmuş
                        Sağ ol Çağrı kardeşim;arkadaki iki hoparlörü de değiştirdiğim zaman daha da iyi olacak

Yorum

Sağ ol Çağrı kardeşim;arkadaki iki hoparlörü de değiştirdiğim zaman daha da iyi olacak
                          Şaman Bey, bu cumartesi değiştirdiniz mi arka kapı hoparlörlerini ?

Yorum

Arkadaşlar bu işlemlerin yapıldığı Berk Hi-Fi'nin Ankarada şubesi ya da işçiliklerine kefil olabilecekleri, tavsiye edebilecekleri bir mekan var mıdır acaba bende bu uygulamayı yaptırmayı düşünüyorum da...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ELOVER
                              Şaman Bey, bu cumartesi değiştirdiniz mi arka kapı hoparlörlerini ?
                              Maalesef değiştiremedik;Murat Bey'in yabancı misafirleri varmış,zaman bulamadık. Şayet bir engel çıkmazsa 29.01.2012 pazar günü halledeceğiz)

Yorum

İşleniyor...
                              X