Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Arka Hoparlör Boyutunu Bilen Var Mı

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Arka Hoparlör Boyutunu Bilen Var Mı

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY
    Üç buçuk saatlik bir operasyon sonucu Helix amfi(ses işlemci de barındırıyor) ve bir çift hoparlör+tweeter uygulaması yaptırdım.Dönüş yolunda eskiden beri dinlediğim albümleri dinleyerek geldim.Anladım ki (cosmo dahil) İnsignia'da ses sistemi diye bir şey yokmuş,orijinal donanım tam bir fiyaskoymuş meğerse
    60.000'den TL'den başlayıp 100.000 Tl'ye varan bir araç için standart ses sistemi bu kadar detaysız ve tınısız olmamalı, haklsınız.
    Arkadaşımda 2010 model Focus Titanium araç var, Sony teybinin ses kalitesi bizim araca 3 çeker, ve bu araç ömrünü tamamlamış eski kasa c sınıfı Focus... Opel ya Infinity'yi uygun fiyata veya TR için standart olarak sunsun, olmadı mevcut hoparlörleri yüksek kaliteli olanlar değiştirsin, bu ses seviyesi D sınıfı bir araca yakışmıyor maalesef. Araç B sınıfı Corsa olsa Ok bu fiyat aralığında güzel ses ama 2 kat fiyatı olan Insignia'da bu biraz ayıp olmuş.

Yorum

13 santim olduklarını ise Murat Bey söyledi ki doğrudur,çünkü eski hoparlörlerin önü ile arkası aynı kalitede ses vermiyordu.Ön 16 cm olduğuna göre arka 13 cm olmalı diye düşünüyorum.
      Evet ses kalitesi bana da aynı izlenimi verdi ama aşağıdaki linkteki araca 4 kapıyada 16 cm Helix bağlanıyor gibi duruyor.
      Öne komponent, arakaya coaxial, ama arka kapıya bakınca hoparlörün gireceği deliği 16cm gibi veya en azından ön kapı ile aynı gibi.
      Murat Bey arka kapı kolonlarını takarken kısmetese bende gelirim, eğer arka kapıya da 16 cm E62c takarsanız almış olduğunuz ses 2 katına çıkabilir, detaylandırma çok daha iyi olur.

Bu uygulama da sanki 4 kapıda 16cm gibi duruyor. // http://www.xici.net/d135376492.htm

Yorum

16 cm değil 36 cm olsa ne yazar? Çin malı,adı, ismi olmayan mukavva hoparlör
        Bu cumartesi günü arka kapıları da değiştireceğim

Yorum

16 cm değil 36 cm olsa ne yazar? Çin malı,adı, ismi olmayan mukavva hoparlör
          Bu cumartesi günü arka kapıları da değiştireceğim
          Haklısınız Şaman Bey, kalitesiz 30 cm olacağına kaliteli 13 cm olsa çok daha başarılı çalar sistem.
          Kısmet olursa ctsi günü uğrayamaya çalışacağım.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmet_turedi
            uygulama ne aşamada acaba merak ettim.bende hoparlörler için ölçü bakmaya kara verdim bu konuyu buldum ama sonuç ne4 oldu merak ettim hoparlörler gerçekten 16 cm mi.ses kalitesinde değişme nasıl bariz fark hissedebildiniz mi?
            Açıkcası tüm sistemi elden geçirmeden yapılacak kısmı bir degisim pek icime dinlediğinden şimdilik ara verdim bu uğrasa. Öncü olacak diğer akradaslarin fikirlerini bekliyorum bende.
            1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
            Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

İşleniyor...
            X