Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Standart Ses Çıkışı Üzerinde Amfi Desteği ile Ses Sistemi Kurmak !!

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Standart Ses Çıkışı Üzerinde Amfi Desteği ile Ses Sistemi Kurmak !!

bu konuyu çok aradım ama istediğim cevabı bulamadım sanırım. araç üzerindeki CD400 vb. sistemlerin çıkışları üzerinden amfi bağlantısı yapılabiliyor mu? cd 400 çıkışı üzerinden 6 kanal amfi bağlantısı yapıp sesi amfi üzerinden dağıtmak istiyorum. en temiz ses bu şekilde sağlanıyor. önceki astra aracımda pioneer 9800 üzerinde amfi yoluyla 4 mid ve sub çıkışı sağlıyodum. insignia nın konsol görüntüsünü bozmak istemiyorum. sabit sistem üzerinden benzer işlem yapan varsa, bilgi verirse çok memnun olurum..
    2012 İNSİGNİA 1.4T***Karbon Siyah***18" Jant***Cyclone DVD***JBL Ses Sistemi

Ynt: Standart Ses Çıkışı Üzerinde Amfi Desteği ile Ses Sistemi Kurmak !!

http://www.insigniateam.com/forum/in...p?topic=5661.0
    InsigniaTEAM

Yorum

Çağrı bey, link teki konuyu incelemiştim, benim tam olarak öğrenmek istediğim 6 kanal JBL amfi ve mid + sub setim var. extra bi çıkış apartı olmadan mevcut 6 kanal amfimden faydalanarak sistemi kurmak. yani insignia daki mevcut ses sisteminden elimdeki 6 kanal amfiye çıkış sağlayabilir miyim?? bunu henüz öğrenemedim.

Yorum

standart ses sistemi tahminimce radyoya entegre amfi kullanıyordur (ses sistemini elden geçirenler daha iyi bilir) yani Infinity gibi harici amfi olduğunu sanmıyorum. arabanın sistemi zaten tam verimde çalışmıyor, sistemi koruma bahanesine verebileceği tam sesi vermiyor. bu yüzden sadece ana sistemi değiştirmek bile daha kaliteli ses veriyor (flyaudio, cyclone vs)
        ama ek amfiyle ilgili en iyi bilgiyi Uğur abi verebilir diye tahmin ediyorum
        http://www.insigniateam.com/forum/in...p?topic=3066.0
        InsigniaTEAM

Yorum

bende cd500 var sadece anfi ve bass koydum ve kendimce mükemmel bir ses aldım...
          F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Gökhan_55
            bende cd500 var sadece anfi ve bass koydum ve kendimce mükemmel bir ses aldım...
            Gökhan su sesi bir dinlet artık.Yarin geliyormuşum kaburgaya

Yorum

cd 500 den amfi ye direk çıkış alabiliyosun yani, benim için amfiye çıkış aldıktan sonra gerisi önemli diil, amfi üzerinden dağıtıcam bütün sesi. bu arada amfin sadece sub çıkışlı mı?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
                sistemi koruma bahanesine verebileceği tam sesi vermiyor. bu yüzden sadece ana sistemi değiştirmek bile daha kaliteli ses veriyor (flyaudio, cyclone vs)
                http://www.insigniateam.com/forum/in...p?topic=3066.0
                araçta cyclone sistemi var, hiç olmadı cyclone nun çıkışlarından faydalanarak amfiye ses alabilirim ozaman diye düşüyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dawn1974
                  Gökhan su sesi bir dinlet artık.Yarin geliyormuşum kaburgaya
                  abi mesajını geç gördüm kusura bakma, neticeyi canlı görmüşssündür sanırım
                  F30 Sport+

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ozangny
                    cd 500 den amfi ye direk çıkış alabiliyosun yani, benim için amfiye çıkış aldıktan sonra gerisi önemli diil, amfi üzerinden dağıtıcam bütün sesi. bu arada amfin sadece sub çıkışlı mı?
                    direkt çıkış yok ama çıkış alınıyor bir şekilde merak etme sistemlerimiz kaldırıyor bu tarz bi değişimi..
                    F30 Sport+

Yorum

nihayet ses sistemini tam istediğim gibi geçen hafta sonu yaptırdım artık insigniadan daha çok keyif alıyorum. gerçekten fabrikasyon ses fazlasıyla kalitesiz, yeni sistemi yaptırdıktan sonra dahada iyi anladım. kapılardan çıkan hoparlörleri görmek istemezsiniz.

montaj sırasında çok değil ama bi kaç resim çekebildim, fırsat bulunca paylaşıcam. yapılan işlem; cd 400 üzerinden dönüştürücü ile çıkışlar 6 kanal JBL amfiye aktarıldı, yine kapılara 20 cm'lik 4 adet JBL component sistem (210W) takılarak amfi üzerinden ses kapılardaki componentlere verildi, son olarak 1000W JBL SUB bağlanarak sistem tamamlandı. kapılardaki hoparlör yuvaları tam yuvarlak olmadığı için ilave mdf uyarlanarak montaj yapıldı. arka kapıların tweeter yuvaları yok o yüzden tweeterlar hoperlörlerle beraber tek yere takıldı.

böyle bir işlemi yaptıracaklara en büyük tavsiyem, işi bilen, temiz ve kaliteli yerlerde yaptırılması. çünkü kapı içleri sökülüyo takılıyo, aküden power kablusu çekiliyor, diğer kablo tesisatları, montaj derken çok zahmetli iş. öğlen 14.00 te başlandı akşam 18.00 de bitti.

çok şükür tam istediğim gibi oldu... ses kalitesi aracın iç ambiansını oldukça değiştiriyor...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ozangny
                        nihayet ses sistemini tam istediğim gibi geçen hafta sonu yaptırdım artık insigniadan daha çok keyif alıyorum. gerçekten fabrikasyon ses fazlasıyla kalitesiz, yeni sistemi yaptırdıktan sonra dahada iyi anladım. kapılardan çıkan hoparlörleri görmek istemezsiniz.

montaj sırasında çok değil ama bi kaç resim çekebildim, fırsat bulunca paylaşıcam. yapılan işlem; cd 400 üzerinden dönüştürücü ile çıkışlar 6 kanal JBL amfiye aktarıldı, yine kapılara 20 cm'lik 4 adet JBL component sistem (210W) takılarak amfi üzerinden ses kapılardaki componentlere verildi, son olarak 1000W JBL SUB bağlanarak sistem tamamlandı. kapılardaki hoparlör yuvaları tam yuvarlak olmadığı için ilave mdf uyarlanarak montaj yapıldı. arka kapıların tweeter yuvaları yok o yüzden tweeterlar hoperlörlerle beraber tek yere takıldı.

böyle bir işlemi yaptıracaklara en büyük tavsiyem, işi bilen, temiz ve kaliteli yerlerde yaptırılması. çünkü kapı içleri sökülüyo takılıyo, aküden power kablusu çekiliyor, diğer kablo tesisatları, montaj derken çok zahmetli iş. öğlen 14.00 te başlandı akşam 18.00 de bitti.

çok şükür tam istediğim gibi oldu... ses kalitesi aracın iç ambiansını oldukça değiştiriyor...
                        ozan resim cekmedinmi ve kaca yaptırdın bu işlemi
                        Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
                        [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

resim fazla olmasada bi kaç tane çekebildim, ama şuan yükleyemiyorum ancak akşam yükleyebilirim. (yanımda değil resimler)

hatta kapılardan çıkan orjinal hoparlörlerinde özellikle resimini çekip yükliycem. bu arada bi düzeltme yapayım, yukarıda 20 cm'lik yazmışım kapı kolonları 16 cm'liktir.

yukarda saydığım sistem önceden astramda kullandığım sistem olduğu için sadece montaja 150 tl ve cd 400'ün amfi için çıkış dönüştürücüsüne 75 tl ödedim.

elimdeki sistemi kısaca şöyle özetleyeyim;

JBL GTO 755.6 - 6 Kanal amfi - 300 - 400 tl fiyatlarındadır.
                          JBL GTO 6508C 210 W Komponent Hoparlör - 200 tl (x 2 adet arka kapılar için)
                          JBL 1000W SUB - 38 cm - 300 tl civarı

38 cm'lik SUB bagajda biraz yer kapladığından linkteki tip SUB'la değiştirmeyi düşünüyorum.

http://eu.jbl.com/jbl-product-detail-eu/cs1214t.html

Yorum

Abi sistemin hayırlı olsun.Tüp bass yerine 30 cm'lik veya slim woofer'lara bakabilirsin

Yorum

teşşkurler uğur,

30 cm lik normal kabinli bass da alsam çok fazla farketmiycek aslında 38 cm liğin kabinine yakın nerdeyse kabileri.

ama slim olarak çok dikkatimi çekmedi onlarda nasıl kabin sistemi?

Yorum

İşleniyor...
                              X