Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia Ses sistem güçlendirmesi // Helix PP50 DSP

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: Insignia Ses sistem güçlendirmesi // Helix PP50 DSP

Orjinal yazı sahibi: ELOVER
    25 cm’lik slim subwoofer’ı da minimum 1x160 watt maximum 320 watt RMS ile sürebiliyor.
    Bagajda pandizot vs tadilatı yapmamak için bu subwooferi hiç kullanmasak ne olur

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Şaman TÜRKSOY
      25 cm’lik slim subwoofer’ı da minimum 1x160 watt maximum 320 watt RMS ile sürebiliyor.
      Bagajda pandizot vs tadilatı yapmamak için bu subwooferi hiç kullanmasak ne olur
      4 kapıya 3 yollu kaliteli komponentler taktırırsanız müthiş bir ses alırsınız, sub'a çok gerek kalmaz ama maliyet sub'dan çok daha yüksek olacaktır, 3-4 katı, ama ses detaylanması ve şiddeti de 3-4 kat daha iyi olacaktır.

Ben aracımdaki mevcut sesi orjinal ama dandik kapı kolonları (kağıt ve minicik mıknatıslı) ile aldım. Komponent ile değişince hem anfiden güç ayarı sonuna kadar açılıp 4 kapıdan çok yüksek ses alabileceğim hem de ses kalitesi ve detaylar çok daha net olacak.
      Helix marka ürünlerden çok memnun kaldığım için (özellikle küçüçük 5 yollu anfiden) başka marka komponent takmam, biraz fazla ödeyip komple tek marka sistem yaparım. Bu da benim gibi çok yüksek sese meraklı olmayan biri için evladiyelik sistem demek, bundan sonraki araçlarıma da bu sistemi aktarırım. Çünkü aracın orjinal ses sistemi ile adaptasyonu olan böyle başka bir ürün yok piyasada. Bagajda ne anfi ne de kablolar var, subwoofer istenirse 2 dk'da arabadan çıkıyor, teyp orjinal ama çok kaliteli olmasa da sesi Helip PP50 DSP dijital işlemci ile oynayıp güzel bir hale sokabiliyorsunuz.

Yorum

[/quote]

4 kapıya 3 yollu kaliteli komponentler taktırırsanız müthiş bir ses alırsınız, sub'a çok gerek kalmaz ama maliyet sub'dan çok daha yüksek olacaktır, 3-4 katı, ama ses detaylanması ve şiddeti de 3-4 kat daha iyi olacaktır.

[/quote]

Değerli Ali Bey;tavsiyenize uyarak berk-hifiden fiyat istedim.
        Helix pp 50 dsp 550 euro
        Helix e 62 c hoparlör(dört adet) 160 euro
        fiyat verdiler,kredi kartına taksit de yapacaklar.
        Cumartesi günü saat 14:00 için randevu aldım.
        Sonucu buradan paylaşacağım)

Yorum

Değerli Ali Bey;
          tavsiyenize uyarak berk-hifiden fiyat istedim.
          Helix pp 50 dsp 550 euro
          Helix e 62 c hoparlör(dört adet) 160 euro
          fiyat verdiler,kredi kartına taksit de yapacaklar.
          Cumartesi günü saat 14:00 için randevu aldım.
          Sonucu buradan paylaşacağım)
          Merhaba Şaman Bey,

Helix e62c için almış olduğunuz fiyat sadece 2 kapı kolonu için olmasın ? Yani 4 adet komponent daha pahalı diye hatırlıyorum.
          320-350 Euro arası tutuyordu. İsterseniz Berk-hifi ile bir daha kontrol edin.
          Eğer 4 komp. için 160 Euro ise süper fiyat, sanki ben 2 adet için bu kadardı diye hatırlıyorum.

Bu arada E62c komponentler 2 yolludur, benim bahsettiğim ses için 3 yollu hoparlör almanız gerekebilir. Ben 3 yollu helixleri başka bir Audi araçta dinledim, siyah A4, sahibi de Ali bey'di çok beğenmiştim. O yüzden 3 yolluların 2 adet fiyatı 1000-1200 tl arası sanırım, ama yanlış da hatırlama ihtimalim var.

İmkanım olursa ctsi günü bende saat 16.00 gibi uğrarım tanışmış oluruz ama söz vermek istemem, ctsi günleri çok işim çıkıyor.

Yorum

Merhaba Şaman Bey,

Helix e62c için almış olduğunuz fiyat sadece 2 kapı kolonu için olmasın ? Yani 4 adet komponent daha pahalı diye hatırlıyorum.
            320-350 Euro arası tutuyordu. İsterseniz Berk-hifi ile bir daha kontrol edin.
            Eğer 4 komp. için 160 Euro ise süper fiyat, sanki ben 2 adet için bu kadardı diye hatırlıyorum.
            İmkanım olursa ctsi günü bende saat 16.00 gibi uğrarım tanışmış oluruz ama söz vermek istemem, ctsi günleri çok işim çıkıyor.

[/quote]

İkazınız üzerine Murat İleri Bey'i arayıp görüştüm. Siz haklısınız,160 eur bir çift hoparlör ve tweet içinmiş
            Hoparlörler de iki yolu,üç yollu en uygun hoparlör 620 eur ve şimdilik çok gerekli değil.
            Zaman bulup gelebilirseniz ayrıca mutlu olurum

Yorum

İkazınız üzerine Murat İleri Bey'i arayıp görüştüm. Siz haklısınız,160 eur bir çift hoparlör ve tweet içinmiş
              Hoparlörler de iki yolu,üç yollu en uygun hoparlör 620 eur ve şimdilik çok gerekli değil.
              Zaman bulup gelebilirseniz ayrıca mutlu olurum
              Evet 3 yollu komp ile 2 yollu komp arasında çok büyük fiyat farkı var, ama kalite ve ses şiddeti farkıda çok var.
              Tabiki ilk etapda 3 yollu gerekli değil, siz 4 kapıya da 2 yollu komp mu taktırmak istiyorsunuz ?
              Murat Bey ile nasıl bir müzik dinlediğinizi konuşup son kararınızı varmenizi tavsiye ederim. Zira subwoofer kullanmayacaksanız alt frekanslardan baya bir feragat edeceksiniz. 2 yollu Helix komp.lerin alt frekans gücü bilmiyorum ama bir sub olamayacakların da eminim. Orta ses ve tizleri çok daha güçlü ve temiz alırsınız ama alt frekans dediğimiz bas'lar ne kadar tatmin eder sizi bilemem.
              Bamgüm disko tarzı müzik dinlemiyorsanız ses çok güzel olacaktır.

Yorum

Evet 3 yollu komp ile 2 yollu komp arasında çok büyük fiyat farkı var, ama kalite ve ses şiddeti farkıda çok var.
                Tabiki ilk etapda 3 yollu gerekli değil, siz 4 kapıya da 2 yollu komp mu taktırmak istiyorsunuz ?
                Bamgüm disko tarzı müzik dinlemiyorsanız ses çok güzel olacaktır.
                [/quote]
                Bamgüm disko müziği dinlemek için biraz yaşlı sayılırım
                Daha ziyade klasik müzik ve Türk san'at müziği dinliyorum
                Bizim orijinal hoparlörler ön kapılarda 13 cm, arka kapılarda ise 11 cm imiş.
                Ön ve arka kapı hoparlörlerini e62c ile değiştirsem, benim işimi görür diye umuyorum

Yorum

Bamgüm disko müziği dinlemek için biraz yaşlı sayılırım
                  Daha ziyade klasik müzik ve Türk san'at müziği dinliyorum
                  Bizim orijinal hoparlörler ön kapılarda 13 cm, arka kapılarda ise 11 cm imiş.
                  Ön ve arka kapı hoparlörlerini e62c ile değiştirsem, benim işimi görür diye umuyorum
                  Yok estağfurullah, bende bamgüm istemiyordum zaten. Bu arada bu anfi sesi yükseltmenin yanında kalitesini de arttırma amacında. Yoksa aynı paralara çok daha fazla gürültü çıkaracak ve bas verecek sistem yapmak kolay ama ses kalitesi hak getire oluyor. Müzik tarzınıza çok uygun bir sistem olur ve sesi detaylandırmak alacağınız müzik keyfini katlar.
                  Kapı kolonları önde ve arkada 16 cm diye hatırlıyorum, en azından önde 16 cm olması lazım. Arka da 11 cm ise ayıp etmiş Opel.
                  Siz adaptör ile 4 kapı içinde 16 cm olarak düşünün.

Bu konuda ön ve arka kapı kolonlar var ve iç çapı bile 14,5 cm

http://www.insigniateam.com/forum/in...p?topic=3066.0

Yorum

Bu sitede Insignia'ya Helix e62c takıyorlar ahşap adaptör ile, ön 16 cm komp ama arka 16 veya 13 coaxial gibi duruyor.
                    Görünen şu ki adaptör şart, bunu da Murat Bey ile görüşün bence, yoksa kapı kolon yerleri baya ufak.

Tekrar hayırlı olsun

http://www.xici.net/d135376492.htm

Yorum

İşleniyor...
                    X