Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Pionner Hoparlör

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Pionner Hoparlör

Aşağıda linkini veridiğim ilandaki hoparlörler amfi ilemi çalışıyor yoksa direk takıp kullanabilirmiyiz, ayrıca bizim araçlarımıza uyarmı bir bilginiz varmı ? ( Kapı içindekileri söküp yerlerine bunları taktırmak istiyorum ama dışardan belli olmıycak şekilde )

Yardımcı olursanız sevinirim.

http://www.vatanbilgisayar.com/Oto%2...spx?I_ID=38355

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Ynt: Pionner Hoparlör

Tum kapi iclerinde standart olarak 16.5 capinda yuvarlak hoparlor kullaniliyor.ancak ozel yapim ve bir tarafi oval . Eskisini sokup yenisini takabilmeniz icin bir adaptore (diger adi hoparlor cercevesi) ihtiyaciniz var. Insignia artik yayginlasti. Oto muzik isi yapan firmalarda vardir. Yoksa bile bulurlar. Bulamazlarsa mdfden keserler.

Linkini verdigin hoparlor oval. Sok tak yonemi ile takamazlar. Kapi sacinin oval hoparlore gore sekillendirilip, ovalcerceve ile monte edilmesi gerekir. Bu yontemi onermem.

Bu arada ben arkalari degistim. Ses biraz temizlesti. Ancak amfisiz guc hic farketmez.

Tesisat ile ilgili oynama yapmak istiyorsan opel servislerde ugrasma. Oto ses muzikcilerde hallettir. Izmirden Djin yaptirmisti, forumda arayip bulabilirsin.
    2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Mehmet'in dediği gibi araçtaki hoparlorler standart değil. Dolayısıyla MDF adaptore ihtiyac var.

Eger amfisiz takarsanız seste alacağınız fark az olur. Ayrıca tek hoparlorden ziyade component almanızı tavsiye ederim.

Yorum

ONU CIKARAYIM BUNU TAKAYIM İNANNINKİ OLMAZ PROFOSYONEL BİRİNİN AL ATMASI GEREKİR
        Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
        [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Birde böyle oval(6x9) hoparlörler free air - bagaj gibi geniş alana basmak için kullanıyor.Kapıda sadece ses verir birde basslarıda çok sertleştirir "pat pat" diye vurur diye düşünüyorum.Bende Pioneer 460w 6993 var(Opel'de takılı değil, orjinal sistemi var üzerinde).marangozda kabin yaptım küçük ve hava çıkışı olmadığı için sert vuruyor bassları.

Yorum

ses sistemi bir sorun alışamadık öyle gidiyor

2010 1.6 T Cosmo Beyaz + chip + ben

Yorum

Insignia Cosmo ve Elegance serilerisi ses sistemi arasında fark varmı bilmiyorum ama benim cosmo da BAS biraz yetersiz kalıyor. Doyurmuyor.
              DVD800 den bridge alıp, mono brigde 800W anfiyle JBL 1100W 12" kabini sürdüm.
              Bagajda seyyar duruyor. İstediğin zaman çıkar kenara koy..

Kısık seste yumuşak bas, aynaları sallayacak kadar yeter..
              bom bom bom pow..
              http://www.dailymotion.com/video/x96...boom-pow_music

Yorum

İşleniyor...
              X