Duyuru

Collapse
No announcement yet.

DVD800'e i-go gibi farklı bir navigasyon programı yüklenemiyor mu?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• DVD800'e i-go gibi farklı bir navigasyon programı yüklenemiyor mu?

Arkadaşlar slm. siteye yeni üye oldum.

İnternette biraz araştırdım ama benim açtığım konu gibi farklı bir konu bulamadım. Normalde navigasyon aletleri windows tabanlı bir işletim sistemi kullanır. bu nedenle de içindeki navigasyon programını değiştirmek çok da zor değildir.

Hatta arkadaşlar ile 100 TL ye Cartel diye bir marka 3,5" ekranlı navigasyon aleti almıştık. içinde garip bir navigasyon programı vardı. aleti bilgisayara active sync ile bağlayıp navigasyon programını i-go ile değiştirdik. bununla ilgili fırumda da sayfalar falan açıldı. oradan takip ettik.

iki sorum olacak. şimdi DVD800'e de bunu yapmak mümkün mü? USB bağlantısından bi şekilde alete eşilmiyor mu?

Diğer sorum harita ile ilgili. DVD800 navteq haritası kullanıyor. aslında bu haritanın türkiye için son sürümleri kolayca bulunabilir internette. adres vermeyeyim. şimdi telif hakkı muhabbetine girmeyelim. nasılsa garantiden herkes yükletiyor ama güncelleme dvd si gelecek diye beklemek te sıkıcı.

Güncelleme DVD'si içinde nasıl bir program var ki bunu DVD800'e atıyor onu bilen var mı? örneğin bi siteden ben navteq'in son türkiye haritasını buldum. bunu nasıl yükleyebilirim?

NOT: bu arada tanışma formunda kendimi tanıttım. 4 aydır 2011 yeni kasa passat kullanıyorum ama hafta sonu eğer istediğim fiyatlarda olursa arabayı ankarada bırakıp, gelirken 2010 1,6T Sports Tourer + DVD800 + panoramik Cam tavan araçla gelebilirim.

Ynt: DVD800'e i-go gibi farklı bir navigasyon programı yüklenemiyor mu?

Benim bildiğim kadarıyla DVD 800 için boyle birşey mumkun değil. Ancak sonradan takılan cihazlarda bu yapılabiliyor.

Yorum

Aslında yazılım ile halledilebilecek birşey. Ama uğraşan yok gibi.

haritanı yüklenmesi kolay olmalı aslında. harita dvd'sinde ilk takışta açılan bir menü vs. vardır. sadece yüklenecek dosya adını bilmek ve en güncel haritayı aynı isimle uygun yere kopyalayıp yeni bir dvd oluşturmak bunu çözer. ama kimsede orjinal update dvdsi yok gibi.

Yorum

Evet aslında cok zor bişey değil. Bazı dosyalar gizlenmiş ve mudahale edilemiyor. Birde harita dosyaları tek değil sanırım. Coznurluk tutmayabiliyor.Gerçi forumlarda bunlarla ilgili bolca bilgi var. Bir takım komut değişiklikleriyle aşılabiliyor.

Yorum

programı değiştirmek değil de en azından haritayı bireysel olarak güncelleyebilmekde güzel olurdu.

2 yıldır telefonlarımda i-go kullanıyorum. i-go başarsoftun haritasını kullanıyor ve en iyi en güncel harita başarsoftunki. ama DVD800 navteq kullanması kötü. zaten dvd800 dokunmatik ekran olmadığı için belkide i-go bu alette hayal ama haritanın bi şekilde halledilmesi lazım.

Haritalar hep tek dosya oluyor. poi dediğimiz önemli yerler vs. ayrı olarak ayrı klasörlerin altına yükleniyor. elimde bi harita güncelleme dvd si olsa, güncel haritayı indirip hangi dosya hangi yerde oluyor onu bulmak zor olmaz aslında.

Yorum

I-GO tek gecerim bende. Fly audio uzerinde I-Go geliyor ve 1 sene ucretsiz lisanslı guncelleme yapılabiliyor.

Yorum

oem aletlerin haritasını güncellemek çok kolay. direk indir haritayı, at sd karta. tabi lisans kısmına girmiyorum

Yorum

Aslında yazılımdan anlayan bir arkadaş bu işe el atsa bana bu sorunu çözer gibi geliyor.
                2010 İnsignia 1.6 180 hp Cosmo + Dvd 800 Navi +Rear View Camera+Media Box + Sunroof + Olimpik Beyaz

Yorum

Bence çok heveslenmeyin.
                  2011 model araca ait DVD800 güncelleme haritası, 2009 model araca yüklenemiyor.
                  2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

DVD800, Bosch üretimi bir sistem, içinde WinCE falan yok, tamamen ayrıyeten tasarlanmış bir sistem. Bu yüzden yazılım yüklenmesi, program değiştirilmesi gibi bir olay yok.

Harita güncellemesi olarak, kullanılan DVD'lerin kopyalama koruması var, bu yüzden DVD'yi evde kopyalasanız bile bunu araç kabul etmiyor. Orijinal DVD'den yüklenmek zorunda.
                    '11 Insignia 1.6 Turbo Cosmo RoadRover Nav
                    '15 BMW 118i LCI

Yorum

DVD kopyalama korumalarını kaldırmak zor değil ama biraz daha araştırdım. sanırım şu an için kırılamayacak bir koruma varmış. başardım diyeni göremedim. maad

Neyse hafta sonu herşey netleşecek bakalım. ya bende insignia sahibi olarak aranıza katılacağım ya da hâlâ hayran olarak buradan sizleri takip edeceğim...

Yorum

Emre,
                        Sen sorsaydın ben sana DVD800 aldırmazdım .

Bende DVD800 yok ama Turn Push benim arabadada güzel duruyor.

Orjinal yazı sahibi: DiaDavidoff
                        İnsignia mı alırken bütün opsiyonlarıda aldım ve bunlar arasında birtek dvd800 e acıdım desem yeri tek güzel tarafı turnpush 'un kol dayma da ki güzel görüntüsü ne yapıp edecem bu dvd 800 'ü adam edecem hala çalışıyorum bu konuda...
                        2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

O zaman bana da 2010 model 1,6 T panoramik cam tavanlı (navigasyonsuz) Sports Tourer bulun arkadaşlar.

Gider OEM bir teyp taktırım daha güzel olur

Yorum

İnsignia mı alırken bütün opsiyonlarıda aldım ve bunlar arasında birtek dvd800 e acıdım desem yeri tek güzel tarafı turnpush 'un kol dayma da ki güzel görüntüsü ne yapıp edecem bu dvd 800 'ü adam edecem hala çalışıyorum bu konuda...
                            Sizde ciddi bir çalışma var gibi.Umarım çalışmanızı başarıyla sonuçlandırırsınız.
                            2010 İnsignia 1.6 180 hp Cosmo + Dvd 800 Navi +Rear View Camera+Media Box + Sunroof + Olimpik Beyaz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mehmet
                              Emre,
                              Sen sorsaydın ben sana DVD800 aldırmazdım .

Bende DVD800 yok ama Turn Push benim arabadada güzel duruyor.

Abi benim arabayı satıştaki abim hazırlattı bu nedenle ben hiç bişeye karışmadım bi geldiki herşey var
                              ama turn push olayının kullanımıda keyifli en azından çoğu şey için ana üniteye uzanmak zorunda kalmıyorsun...

Yorum

İşleniyor...
                              X