Duyuru

Collapse
No announcement yet.

FlyAudio & DVD800 karşılaştırması.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• FlyAudio & DVD800 karşılaştırması.

merhaba arkadaşlar.

mutlaka daha öncede açılmıştır ama ben bulamadım. sizden ricam objektif bir şekilde FlyAudio tarzı sistemlerin, DVD800'e göre olan artılarını ve eksilerini anlamam bakımından bana yol göstermeniz.

Fly Audio'yu yaklaşık olarak biliyorum. Youtube'da geniş bir gösterimini izledim. ama yine de DVD800'de olup da Flyaudio'da olmayan ne var? mesela Turnpush düğmesi gibi örneğin?

yada kalite olarak böyle bir arabaya yakışır mı?

kısaca DVD800'den vazgeçilir mi?

yorumlarınızı bekliyorum...

Ynt: FlyAudio & DVD800 karşılaştırması.

dvd800 ile flyaudio uymuyor diye biliyorum..
    Soketleri farklı
    Gri Bmw F10 5.25 xd 2014

Yorum

geçilmez çünkü dvd 800 olan araçlara sonradn bu sistemler takılamıyor malesef... ama işlevsellik açısından vazgeçilir orijinalciyseniz tabiki vazgeçilmez
      F30 Sport+

Yorum

yani araca DVD800 almayıp, sonradan FlyAudio tarzı bir cihaz taktırmanın avantajlarını ve dezavantajlarını merak ediyorum.

mesela DVD800 le park sensör paketi falan geliyor diye duymuştum. yada park asistanı 220v soketi ve usb bağlantısı gibi... ama Fly'da DVD film izlemek dahil pek çok özellik var sanırım.

dediğim gibi ben sadece + ları ve - leri öğrenmek istiyorum.

orjinallik falan 2. plan olsun şimdilik.

Yorum

Flyaudio DVD800 e bence fiyat/performans oranına bakılarak tercih edilebilir. Sonuçta geri görüş kamerası, daha detaylı navigasyon artıları var çünkü fly ın navigasyonunu alanında iyi bir firma sunuyor opelinki daha sade. Ama DVD800 orijinal olduğu için ben onu tercih ederdim yine de sizin fikriniz..
          Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
          Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
          VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

DVD 800 / CD 500 - leri

Dokumatik Ekran Yok
            Ekran 1" daha küçük
            Harita Güncellemeleri yetersiz
            Video oynatamıyorsunuz haliyle (Geri vites Kamerası yok)

DVD 800 / CD 500 + ları
            Orjinal
            Sorunsuz entegrasyon
            220 V fiş
            Turnpush kullanabilme özelliği
            Park Asistanı (Bazı modellerde gelmiyor) %98 de var

Not:Geri vites kamerası video oynatıcısı için yeni Converter cihazlar çıktı uygulayanlar var yakında da piyasaya girecek

Flyaudio +

1" Ekran daha büyük
            Dokumatik Ekran var
            TV,DVD,Geri görüş kamerası vs.. var
            Haritaları her yerden yükleyebilirsiniz.

- leri

Anlamsız boş sesler geri plandan gelen
            Turn Puş Çalışmıyor

DVD800/CD500 olan araçlara bu tür cihazlar takılamıyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

yani yakında dvd800 ile film seyredip, geri vites kamerası kullanılabilcek mi?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: metal
                mümkün ama kullanışlılığı nasıl henüz bilinmiyor. birinin kobay olarak denemesi lazım
                InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
                  mümkün ama kullanışlılığı nasıl henüz bilinmiyor. birinin kobay olarak denemesi lazım

fatih abi

Yorum

Evet;

Yorum

DVD800'ün navigasyonu boş olmasa DVD800 diyeceğim ama maalesef DVD800 navigasyonu boş olduğu için diyemiyorum.
                      Boş derken yanlış anlaşılmasın Flyaudio'ya göre boş demek istedim.

DVD800 + ları
                      Turn Push kumanda
                      başka aklıma gelmiyor.

-'leri
                      Navigasyon yetersiz.

Flyaudio +'ları

Dolu bir navigasyon
                      Yaygın, sık ve ucuz Navigasyon güncellemesi. (internetten)
                      Video oynatması
                      Geri görüş kamerası (DVD800'e gelene kadar avantaj olmaya devam edecek) : evil
                      Dokunmatik olması
                      Mp3 müzik oynatma kalitesi orjinal CDC400'den daha iyi.
                      Ekran altından pratik CD/DVD yükleme
                      Kapasite kısıtı olmadan USB kullanımı ( 500 GB harddisk çalıştıran oldu)
                      Mevcut tüm girişlerin kullanılmaya devam edilmesi.

tek - olayı
                      mp3 player arayüzü çok kötü.
                      Bende Ipod aldım Ipod arayüzü geldi

DVD800 sistemlere uygulanamaması

Mevcut Medya girişlerim

1- Orjinal CDC400 6'lı CD Changer 4.2 GB
                      2- Ekran altından CD/DVD 4.7 GB
                      3- USB girişi 16 GB ( İstenirse 500 GB)
                      4- IPOD girişi 16 GB
                      5- MicroSD kart 4 GB
                      Elimde yüklenecek mp3 kalmadı

İkinci insignia aracını almış biri olarak Flyaudio

2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

peki ya hocam flyaudinin, cyclone'a göre artıları yada eksileri nelerdir....

Yorum

ben DVD-800 derim navigasyonu gerçekten Fly ve diğer firmalara göre daha sade evet.. ama gerek orjinallik için gerekse kalite için DVD-800..

Fly ve diğer bazı firmaların cihazları çok geniş kapsamlı ve DVD-800 e göre daha donanımlı..
                          geri görüş kamerası, TV, film izleme ve daha geniş kapsamlı bir navigasyon sistemine sahipler..

ama burda biraz şu konu da önemli, aracınızla ne kadar çok seyahat ediyosunuz..?
                          çok uzun yol yapıyomusunuz..?

bunlarda önemli biraz Fly veya diğer firmaların cihazlarını taktırırken.. sonuçta filmi kısa mesafelerde izleyemezsiniz veya TV yi.. iş ev-ev iş arada gezme gibi durumlarda bu özellikleri pek kullanamayacaksınız.. hatta ilk başlarda ahip olduğunuz için içiniz hep rahat olacak, sevineceksiniz.. başlarda belki kullanacaksınız ama bi süre sonra kullanmamaya başlayacaksınız.. bu gibi durumlarda var olacak..

diğer yandan, DVD-800 için artık bazı parçalar gelişmekte ve uygulamaları yapılmakta.. yakın zamanda geri görüş kamerası sisteminin yapılması örneğini gördük.. ilerde film izleme ve TV özellikleri de eklenir büyük ihtimal, bekleyiş içerisindeyiz..

DVD-800 ile; gelişmiş park asistanı, Turn-Push, ön kol dayamasının içinde USB girişi ve arka klima halandırmasının orda 220V priz girişine (laptop,telefon şarj makinesi, seyahatlerde su ısıtıcı vs kullanabilmek için) sahip oalcaksınız.. ve herşey orijinal olacak..

daha sonra sizde DVD-800 veya CD-500 için geliştirilen özel parçaları aracınıza tıpkı standart araç alıp üzerine multimedya cihazı monte eder gibi, o parçaları taktırıp yine kapsamlı bi donanıma sahip olabilirsiniz

tercih sizin, ben orjinalliğinden yanayım, nasılsa artık parçaları gelişiyor piyasaya sürülüyor.. yakın zamanda dilediğiniz donanıma sonradan yine sahip olabilirsiniz bu benim görüşüm.. tercih sizin.. saygılarımla

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Pek yakında bir cihaz gelecek arkadaşlar gelir gelmez sizlere haber vereceğim sabredin az kaldı

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                              Pek yakında bir cihaz gelecek arkadaşlar gelir gelmez sizlere haber vereceğim sabredin az kaldı

bana faydası varmı abi

Yorum

İşleniyor...
                              X