Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ses sistemi tavsiye

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Ses sistemi tavsiye

Merhaba arkadaşlar
    2016 cosmo donanım insignia sahibiyim aracı alırken bose ses sistemi istemiştim ancak fiyatının bana pahalı gelmesi ve fiyat performans olarak daha uygun bir ses sistemi almak istitorum ancak ekranımın değilmesini ve amfi istemiyorum intellinkin ve harici hoporlorden pek anlamıyorum demek istediğim bose ses sisremi gibi (bagajı kaplamayan arka camın dibinde ıkı küçük hoporlor) tavsiyeniz varmıdır?

Ynt: Ses sistemi tavsiye

welcome

Kaminaripark ile görüşün. Onlar bu işte uzman.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

welcome

Sorunuzdan önce sizi bir tanısaydık daha güzel olabilirdi.

Orjinal sisteme ek olarak, mini bir anfi ile beslenen oval hoparlörler belki iş görebilir. Fakat arka koltukta oturanların başını ağrıtacaktır. Bu yüzden slim bass + anfi + güzel bir eko ayarı ile hoş bir tonlama alınabilir.

İyi bir ses için anfi şart bence.

Yorum

Hoparlör değişimi ile seste ancak minör farklar elde edilebilir.

Ses kalitesi Bose sistemlerdekine yakın olsun istiyorsanız ampli + hoparlör değişimi şart.

Müzikte çevresel ses bir pazarlama stratejisidir; en iyi sahne ortamı için arka değil ön hoparlörlerin iyi olması gerekir. 6-8 hoparlörün stereo seste otomobil içindeki sahneye hiç bir katkısı yoktur, hatta zararı vardır.

Yapacağınız en mantıklı iş; koltuk altına ampli koydurmak ve ön kapılara component hoparlör takımı taktırmaktır. Bir de sub ekletirseniz ciddi bir ses kalitesi elde edersiniz.

Ses sistemleri konusunda kullanılan cihaz kadar montaj da önemlidir; profesyonel montajcıların çoğu 2. - 3. sınıf malzemelerle uyduruk iş yapar. İyi bir montör bulun ve ona yaptırın, kablo konusunda kesinlikle ucuza kaçmayın. Ayrıca ön kapılar sökülmüşken içten yalıtım yaptırırsanız hem ses kalitesi artar hem de aracın ses yalıtımında ufak da olsa bir iyileşme olur.

Yorum

Nihayet amplifikatörü doğru kısaltan birini gördüm, sizi tebrik ediyorum.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

İşleniyor...
          X