Duyuru

Collapse
No announcement yet.

CarPlay - Android Auto Ana Konusu

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Orjinal yazı sahibi: fetulu View Post
    Selamlar herkese,

2016 insignia aracima kismetse yarin android auto destegini iceren multimedia yazilim guncellemesini yaptiracagim. Besiktas Opel Gercek'te 40 euro + KDVye yukluyorlarmis. Bugun gidip gorustum, sistemden guncellemenin bu araca uygun olup olmadigina baktilar, uygun dediler.

Yukleme yapildiktan sonraki tecrubelerimi ayrica paylasirim.
    Tanışma bölümünde kendinizi de tanıtırsanız memnun oluruz
    InsigniaTEAM

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: cagri View Post

Tanışma bölümünde kendinizi de tanıtırsanız memnun oluruz
      Merhaba, tanittim kendimi, aranizda olmak cok guzel.

Ilk paylasimimda belirttigim gibi bugun Android Auto destekli multimedia guncellemesini yaptirdim. KDV dahil 290TL tuttu. Opel Gercek Ihsan usta..

ilk izlenimlerim:
      - Navigasyon cok keyifli, 10 numara 5 yildiz Google Maps ile kullandim, Waze ile de deneyecegim.

- Spotify(premium ile) iyi oldu. Hayalet ekranda da calan sarkiyi ve listeyi gosteriyor.

- Whatsapp, gelen mesaji ingilizce gibi okumaya calistigi icin anlasilmiyor. Android Auto ulkemizde direk desteklenmedigi icin sanirim Google Assistant in turkce destegi yok.

Yorum

• Bilgilendirme:

ios 12 güncellemesi ile Carplayde artık Google Map veWaze Navigasyon Uygulamaları Başarılı Şekilde Tüm özellikleriyle kullanılıyor.
        1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
        Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

• yaklaşık 1.5 yıldır 2016 model aracıma android auto güncellemesi yaptırmaya çalışıyorum.servise müteakip defalar sorduğum halde yok yanıtını aldım intellilink ekranında carplay var bir çok arkadaş güncellemeyi yaptırmış.ama adana mersin hatay civarında henüz yaptıran kimseyi göremedim.bu bölgede bu güncellemeyi yaptırabilen var mı acaba?
          insignia 2016 cosmo+kış paketi 1.6 cdti 136 hp dizel otomatik

Yorum

• Hocam aşağıda ki linkteki dökümanda Car Play olan tüm arabalara güncelleme olduğu yazıyor.
            https://www.docdroid.net/Qmd8T4a/my1...droid-auto.pdf
            Insignia Sport Line 1.6 CDTI 136 Hp AT6

Yorum

• İyi günler arkadaşlar.aranıza yeni katılıyorum bende.aracım 1.6 manuel cdti insignia cosmo siyah stil paket.bende konyada özkaymak bayisine ekran guncellemesi için bugün gittim.almanya ile yazışmaları sonucu bana 52 euro +kdv gibi bir fiyat çıkardılar.bende çok bulduğum için vazgeçtim.özellikle komşu şehirlerde bunun için uygun fiyat alabilen arkadaşlar varsa bilgilendirme yaparlarsa sevinirim.

Yorum

• ÖNEMLİ BİLGİ

-Iphone telefonu ve aracında Carplay yüklü olanlar için İstenilen Tüm uygulamaları ekranlarında rahatça aktarabilecekleri yöntemden daha önce bahsetmiştik. IOS un son sürümü 12 için de Jailbreak aracı çıktı ve beta versiyonuyla jb yapmaya müsait.
                JB ARACI: Unc0ver 3.0.0 b>
                -Lakin desteklenen yazılım versiyonu 11 ve 12.1.2 ye kadar olan sürümlerdir 4K cihazlar ile(iphone 5s ve 6+ cihazlar) gayet stabil çalışmaktadır. iphone X ve üzeri yani a12 cihazlar henüz tam destek alamasalarda bir kaç güne full sürümü çıkacaktır.
                -Jailbreak yaptıktan sonra 4 dolara CarBridge Tweakini satın alarak Araçlarınızda CarPlayi sınırsız şekilde kullanabilirsiniz. Dilediğiniz herşey araç ekranında dokunmatiğide çalışarak işliyor.

* Daha önce tecrübesi olmayanlar Jailbreak konularını forumlarını iyi araştırmadan işlem yapmamalıdırlar.
                * Güvenlik konusuna gelince, 10 yıldır JB li telefon kullanıyorum. Neyi nasıl kullanacağını bildikten sonra hiç bir sorun olmaz, zor işlemlerde değil. Telefonunuzu özgür bırakıp harika tweakler yüklüyorsunuz. ama carplayi olan için ise bambaşka bir özellik hava katıyor aracınıza. iphone 5s ve 8 e kadar cihazı olanlar ve yazılım sürümü ios 12.1.2 dahi olanlar için teknik destek verebilirim müsait zamanlarda. ya da youtube dan videolar izleyerek gelişme kaydedebilirsiniz. ben böylelikle saçma bir android multimedya interface ine 2000 tl bayılmamış oluyorum ve istediğimden fazlasını veriyor. JB aşamasında dikkat edilmesi ve mutlaka yapılması gereken bazı adımlar var. Tüm bu süreçleri cihazınızı maksimum 12.1.2 den yukarı çıkarmayacak şekide güncellemeleri kapatın ve konuları okuyup izleyip bilgi edinin. Sonra bu işe girişin. Korkacak birşey yok. Önemli olan mevcut jb yi korumaktır. Yazılımı son versiyona günceller iseniz geri dönüşü yoktur.JB yapamazsınız. Ama bir kaç küçük önlem ile işlemleri koruyabiliriz. Hiç bilmeyen biri bile JB yi yapıp Sadece CarBridge kullansa yeter. Başka işlemlere girişmeden başarıyla kullanabilir. İleride uzmanlaştıkça daha çeşitli şeyler katabilirsiniz cihazınıza.
                *Mesela telefonunuzun ekranında anasayfanıza istediğiniz kadar pencereyi ayna anda açıp dilediğinizi kullanabiliyoruz

Son düzenleme: selcuktuncer; 12.03.2019, 12:37.
                1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

• Apple Carplay hangi yıldan itibaren destekleniyor? İlk mesajda 2015 ve sonrası şeklinde belirtilmiş ama sonradan 2013-2014 modellere de geldi mi?

Yorum

• araç ekranındaki görüntü nasıl abi? bu arada carplay bağlıyken telefonda ss alınca araç ekranının da ss'ini aldığını görünce çok şaşırmıştım
                    InsigniaTEAM

Yorum

araç ekranındaki görüntü nasıl abi? bu arada carplay bağlıyken telefonda ss alınca araç ekranının da ss'ini aldığını görünce çok şaşırmıştım
                      çağrı kardeşim,
                      araç ekranındaki görüntü kalitesinden bahsediyorsan kesinlikle ama kesinlikle tatmin edici. 1080p olan klipleri örneğin indiriyorum ben, bose ses sitemi burada kendini çok belli ediyor. kesinlikle normal mp3 ile dağlar kadar fark var. videolarda bambaşka bir performans kazanıyor bose. müsait bir zamanda araç ekranında da görüntüler alır eklerim.

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post

çağrı kardeşim,
                        araç ekranındaki görüntü kalitesinden bahsediyorsan kesinlikle ama kesinlikle tatmin edici. 1080p olan klipleri örneğin indiriyorum ben, bose ses sitemi burada kendini çok belli ediyor. kesinlikle normal mp3 ile dağlar kadar fark var. videolarda bambaşka bir performans kazanıyor bose. müsait bir zamanda araç ekranında da görüntüler alır eklerim.
                        Yok çözünürlükten ziyade menüler, arayüz falan filan olarak. Arabanın ekran çözünürlüğü zaten güzel.
                        Bu arada flac müzik olayını öğrendim, denemelik birkaç şarkı indirdim, bilgisayarda bile efsane çaldı hasta oldum. Arabada denemek için can atıyordum ama malesef navi900 okumadı ihihi ek programla vs çalıştırma imkanın varda şarkıları flac formatlı indirmeni tavsiye ederim
                        InsigniaTEAM

Yorum

Yok çözünürlükten ziyade menüler, arayüz falan filan olarak. Arabanın ekran çözünürlüğü zaten güzel.
                          Bu arada flac müzik olayını öğrendim, denemelik birkaç şarkı indirdim, bilgisayarda bile efsane çaldı hasta oldum. Arabada denemek için can atıyordum ama malesef navi900 okumadı ihihi ek programla vs çalıştırma imkanın varda şarkıları flac formatlı indirmeni tavsiye ederim
                          kardeşim ekran gayet güzel, alırım ekran görüntüsü videoda eklerim.

Flac elbet indiririm telefondan çalarım farkı görürüz

Yorum

• Jailbreak tamam fakat CarBridge için paypal istiyor o yok Yükleyemedim
                            onur

Yorum

• Pazartesi günü Android Auto yu ben de yüklettim fakat car stream, webviewauto, screen stream ı telefona yüklememe rağmen arabaya aktaramadım. Nette izlemediğim video kalmadı. Birde telefona root atıp deneyeceğim. Aracında bu dediğim program ve özelliklerini kullanan var mı?

Yorum

• Orjinal yazı sahibi: krm_kndmr View Post
                                Pazartesi günü Android Auto yu ben de yüklettim fakat car stream, webviewauto, screen stream ı telefona yüklememe rağmen arabaya aktaramadım. Nette izlemediğim video kalmadı. Birde telefona root atıp deneyeceğim. Aracında bu dediğim program ve özelliklerini kullanan var mı?
                                AAmirror ve AAunlock programlarını kur telefona.Telefon kesin rootlu olmalı. Bu verdiğim programlar tel ekranını araca yansıtma için.

Yorum

İşleniyor...
                                X