Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Flyaudio- > Ndrive-Igo

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Flyaudio- > Ndrive-Igo

Arkadaşlar,

Flyaudio ile gelen ilk navi yazılımı Ndrive firmasına aitti. Ndrive firması Türkiye haritasını güncellemede epey gecikti. Ben hala 2009.09 haritasını kullanıyordum. Bugün-yarın- öbür gün derken, Ndrive firmasının Başarsoft haritalarını kendi sistemlerine uyarlayıp yayınlama konusunda biraz tembel olduğunu farkettim. Örnek verecek olursak Igo yazılım şu an 2010.07 haritalarını kullanıyor Ndrive 2010.03 versiyon haritayı yayınlayacak. IGO tur bindirmiş durumda. en az 2-3 versiyon önde gidiyor gibi. Flyaudio Ndrive'dan Igo'ya dönüş konusunda çok isabetli bir karar vermiş. İlk gelen cihazlarda Ndrive vardı, sonra Igo yüklü cihazları sattılar. Bende lisanslı olarak Igo8 ve 2010.07 versiyonlu harita tedarik ettim. Şu an kullanıyorum.
    Farklarını yazmak istedim.

İlk başta Igo daha karışık gibi gözüksede daha fonksiyonel, hangi emnüde ne olduğunu öğrendikten sonra bunu çok net anlıyorsunuz.

1- Igo'da tema değiştirilebiliyor +1 puan.
    2- Görsellik daha güzel +1 puan
    3- Aracı çalıştırdığınız andan itibaren gezinti süresi, mesafesi , ortala hız, minimum hız, maksimum hız vs gibi bilgileri sunan
    ayrı bir yol bilgisayarı ekranı var. +2 puan

4- Arazi görünümü, görünüm yükseklikleri ve görünüm açısı özelleştirilebiliyor. +2 puan
    5- Büyük şehirlerde 3 boyutlu binalar mevcut. +2 puan
    6- Arazinin coğrafi özelliklerini dağlar tepeler vs. 3 boyutlu olarak görebiliyoruz.

7- Harita muhteşem detaylı . Ndrive'da Merzifon'da 2 -3 tane ana cadde görebiliyorduk, 2010.07 versiyon haritada Merzifondaki tüm sokaklar, site adları , POI'ler mevcut. Mahalle aralarındaki bakkal ve büfeler bile var. +2 puan

(@celikler05: buna Suluova'da dahil. )
    8- Bizim işyerimiz caddenin göbeğinde olmasına rağmen POI'ler arasında yok. -5 puan
    9- Gelelim en kötü tarafına; Ses yönlendirme anonsları çok ama çok kötü. Çok amatörce olmuş. Espri olsun diye yapılan lazoğlu muratın seslendirmesi bile daha başarılı.

Lazoğlu Murat seslendirmesi IGO için yapılmış çok komik seslendirme anonsu. Örnek verecek olursak " Varış noktasına ulaştınız" yerine
    "SADAKALLAHU'L- AZİM ÇOK ŞÜKÜR KAZASIZ BELASIZ GELDİK " şeklinde.
    Hız sınırını geçtiniz yerine " Aha pohu yedin, Lan oğlum yavaş, gebereceeen gebereceeen" şeklinde anons ediyor. haha
    2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Ynt: Flyaudio- > Ndrive-Igo

Merhabalar...
    Mehmet Bey bir arkadaşımla IGO Ndrive'ı karşılaştırdık kesinlikle söylediklerinizde haklısınız. Büyük şehirlerdeki 3 boyutlu grafikleri görünce arkadaşın gözler açıldı birden Bence de Igo daha başarılı. Anonslar konusunda size katılıyorum. Ayrıca alternatif anons değişimi olmaması (-) bişey. Küçük detaylar bazan çok keyif verici olabiliyor. Yada biz hasta ruhlu adamlarız
    Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

@drdilmen: Alternatif anons değişimi mümkün ancak olan ses dosyaları da güzel değil. Bu konuda araştırmalarım devam ediyor. Gelişmelerden haberdar ederim sizi.
      Googleda ufak bir araştırma yaptığınızda, mevcut alternatifleri görebilirsiniz.
      ( buyrun buraya tıklayın => http://www.google.com.tr/#hl=tr&sour...82a1c2df193c94)
      Hasta ruhlu demeyelim de, küçük detaylara önem veren titiz insanlarız diyelim..

Orjinal yazı sahibi: drdilmen
      Anonslar konusunda size katılıyorum. Ayrıca alternatif anons değişimi olmaması (-) bişey. Küçük detaylar bazan çok keyif verici olabiliyor. Yada biz hasta ruhlu adamlarız

Yorum

abi gördüğüm kadarıyla en çok tercih edilen ve en iyi olan ses "Zeynep"di yanlış hatırlamıyorsam.
        Flyaudio'da navi'yi kapatmadan mp3 menüsü açılıyormuydu hatırlamıyorum, ama navi cihazlarında bu mümkün değil bilirsin sende. mp3 player açmak için illa naviyi kapatmak lazım. bunu da yeni sürüm Primo'yla çözmüşler. programa entegre mp3 player koymuşlar. bu sayede müziği kısıp yol tarifi yapması da başarılıymış. ben indirdimde erindiğimden kuramadım bir türlü ihihi harita ve yönlendirmeler konusunda 8'le arasında ciddi fark varmı bilmiyorum
        InsigniaTEAM

Yorum

Flyaudio'da Fly sistemine bağlı microsd, USB, IPOD yada dahili DVd okuyucudan mp3 dinlerken sesi kısıp yol tarifi yapmasında bir sıkıntı zaten yok.
          Navi açıkkende mp3 yada başka bir şey dinleyebiliyorsun arka planda.

Default olarak "Sinem" isimli anonscu geliyor. Abi ne kadar "şuh" ve kötü bir anonstur öyle...

Zeynep'i de denedim sanırım ama bir daha bakınayım...

Orjinal yazı sahibi: cagri
          abi gördüğüm kadarıyla en çok tercih edilen ve en iyi olan ses "Zeynep"di yanlış hatırlamıyorsam.
          Flyaudio'da navi'yi kapatmadan mp3 menüsü açılıyormuydu hatırlamıyorum, ama navi cihazlarında bu mümkün değil bilirsin sende. mp3 player açmak için illa naviyi kapatmak lazım. bunu da yeni sürüm Primo'yla çözmüşler. programa entegre mp3 player koymuşlar. bu sayede müziği kısıp yol tarifi yapması da başarılıymış. ben indirdimde erindiğimden kuramadım bir türlü ihihi harita ve yönlendirmeler konusunda 8'le arasında ciddi fark varmı bilmiyorum

Yorum

Bizde Navitech var sanırım o da IGO8 kullanıyor. Zeynep açık herhalde ihihi
            Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
            Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
            VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

Mehmet Bey bu Murat çok geyikmiş. Diğer bayan da zeynep sanırım.
              Peki biz bunları kendimiz yükleyebilir miyiz FLY'a. Acaba o memory stic kin içine bu dosyaları atabiliyo muyuz. Yada bunun yolu nedir diye sorayım... Cehaletimi bağışlayın.
              Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

Mehmet abi fly audio taktırıp turn-push u da çalıştırabilirmiyiz..? tamamen çalışır mı ışıkları falan yanar mı nasıl olur sence abi...

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Estağfurullah.

Önce istediğiniz ses dosyalarını internetten indiriyorsunuz. Virüs taramasından geçiriyorsunuz. (Dosyalar zipli olarak kalacak.)
                  Sonra Flyaudio'da ekranın sol altındaki MicroSD kartı çıkarıyoruz.
                  Kart okuyucu yada adaptör yardımı ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Bilgisayarda virüs olmadığına dikkat ediyoruz.

Sonra indirdiğimiz dosyayı SD kart içerisindeki ;
                  MobileNavigator> content > voice klasörünün içerisine kopyalıyoruz.

SD kartı Flyaudio'daki yerine takıyoruz.

Sesi aktif etmek için ise;

Navigasyon bölümünde

Ayarlar>Bölgesel> Ses Dili kısmından istediğimiz sesi seçip "OK" deyip çıkıyoruz.
                  Güle güle kullanın. Özellikle Lazoğlunda

Yorum

TurnPush teknik ve yazılımsal sebeplerden dolayı Flyaudio'da yada başka bir sistemde kesinlikle çalışmaz.
                    Işıkları yakabilirmiyiz ? Biraz uğraşırsak evet.

Orjinal yazı sahibi: efemuratt
                    Mehmet abi fly audio taktırıp turn-push u da çalıştırabilirmiyiz..? tamamen çalışır mı ışıkları falan yanar mı nasıl olur sence abi...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: efemuratt
                      Abi şeytana uyma

Yorum

Turn-push a takılmayın bu kadar...

Özellikle navi fonksiyonunda Flyaudio'da kazanılacaklar, turn-push'ta kaybedileceklerden daha fazla.
                        Ayrıca navide 3 boyutlu binaları görebildiğiniz insignia'nız oluyor ... haha

DVD film olayını yazmıyorum bile. Çocuk olunca videonun önemini anlıyorsunuz.
                        Arabadaki flash diskte ufaklık için dalin reklamı bile var . Zaptolmadığında onu açıveriyoruz. ihihi

Yorum

ben flya yükledim hakikaten koptum deli bişey olmuş işte video
                          http://www.youtube.com/watch?v=nZ5B0BlBjWY
                          İNSİGNİA 1.6 T EDİTİON ELEGANCE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mrbody
                            ben flya yükledim hakikaten koptum deli bişey olmuş işte video
                            http://www.youtube.com/watch?v=nZ5B0BlBjWY

Yorum

Çok hoş )
                              2010 İNSİGNİA 1.6T COSMO BEYAZ

Yorum

İşleniyor...
                              X