Duyuru

Collapse
No announcement yet.

FLYAUDIO ve termometre

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• FLYAUDIO ve termometre

MErhabalar arkadaşlar. Yaklaşık 2 haftadır dış ısı göstergem arızalandı. Sürekli -40 gösteriyo. İlk zamanlar önemsemedim ama uzun yolda sıcaklığı ayarlamak zor olmaya başladı. Auto konumuna alınca 21 derecee bile ayarlasam çok sıcak hava üflüyor. Sanırım dış sıcaklıkla ayarlanıyo hava sıcaklığı o yüzden. Kutupbaşını söktüm ama işe yaramadı. Ankara Opal2e gittim. Bana söyledikleri şey: durumun tamamen sonradan takılan FLY la ilgili olduğu ve onun dış sıcaklığı okumadığıydı.
    Acaba sizlerde bu tarz bi sorun olan var mı?
    Saygı ve sevgiyle...
    Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Ynt: FLYAUDIO ve termometre

Verilen bilgi yanlış.

Siz aynen benim dediğim gibi aktarın.

1- Sistemdeki ısı ölçer direkt olarak Flyaudio sistemine bağlı değil. Isı ölçer aracın mevcut CDC400 / CD400 / CD500 / DVD800 sistemine bağlı . Biz o sistemi söktükmü ? Hayır sökmedik. Yerinde duruyor.
    2- Aynı radyo gibi düşünebilirsiniz. Mesela Flyaudio'da radyo varmı ? Yok. Radyo nerden çalışıyor ? CDC400 yada CD400 den. Ama radyo bilgilerini /araç bilgilerini Flyaudio ekranından görebiliyoruz. Flyaudio ekranı sadece bu bilgileri görmemizi sağlıyor.
    3- Anlatımınıza göre dışarı -40 gözüküyor ? Dışarıdaki ısıyı ne ölçüyor ? Tampon civarında bulunan "prob" ölçüp sisteme sinyal gönderiyor. Sistemde gönderilen sinyali, °C cinsinden görmemizi sağlıyor. Arıza "prob" arızası gibi duruyor. Siz Flyaudio'yu söküp orjinal ekranı taksanız bile -40 olarak görmeye devam edeceksiniz. Dolayısı ile arıza Flyaudio'dan kaynaklanmıyor. Daha açık konuşayım, olay klasik bir baştan savma vakası yada servis elemanının bilgisizliği vakası gibi duruyor.

Önce "prob"u kontrol etsinler. ( Kablolar, Probun her iki taraftaki konnektörlerini vs.) Sonra sağlam bir prob denesinler.
    Eğer prob %100 sağlam ise CDC400 ana ünitesi arızalı olabilir.
    Not: Servise giderken orjinal ekranı yanınıza alın. Çok ısrar ederlerse, onlara hamallık olacak ama deneme amaçlı Flyaudio'yu söküp birde öyle baksınlar.
    -40 °C ısı gözükecek. -40 °C ısı ekranda tekrar belirince ben size demiştim der 1-0 öne geçersiniz.

Çok bunalırsanız cebimi vereyim size telefonda servis elemanını beraber bilgilendirelim ...
    2010 Opel Insignia 1.6 T Cosmo + Hakim Gri + Flyaudio DVD/Navigasyon/Turn Push

Yorum

Çok teşekkür ederim Mehmet Bey. Ben de zaten sizden cevap beklemekteydim.
      Aynı şeyleri söyledim ben de aslında ama malum opel servisi işte. Hele cumartesi gitmişseniz sizi dinlemeleri yada ilgilenmelerini beklemek hata oluyor. Bir de onlar FLY takmıyorlarmış sanırım asıl sıkıntı bu. Biz bu sistemi bilmiyoruz deyip savdılar başlarından gitti.
      Şöyle bişey sorayım, direksiyonun alt uzantısının, daha doğrusu debriyaj pedalının üzerindeki göğsün son kısmının oraya FLY takılırken soket gibi bişey monte ettiler. Ne olduğunu sorduğumda klima bilgilerinin görüntülenmesi için bi ara parça dediler. FLY ın içine bilgileri bu yolla aktarıyoruz falan demişlerdi. Acaba o bağlantıda herhangibir sorun olabilir mi?.
      Bu arada siz montajı Çorumda mı yaptırmıştınız yanlış hatırlamıyorum . Eğer öyleyse ben de Çankırıdayım ve Çoruma gelmeyi düşünüyorum. En azından sistemi bilen birilerini bulmak çok daha kolay olur düşüncesiyle. Ankarada servisin içine bile sokmadıkları için ne doğu dürüst derdimi anlatabildim nede derdimi anlayabildim.
      Sayıglarımla...

Yorum

OBD yani "On Board Diagnostic" portundan bahsediyorsunuz. Aracı bilgisayara o port ile bağlıyorlar ...
        Evet o bağlantı gerekli. Ancak termometre ile alakalı değil diye hatırlıyorum.
        Çorum servisine yanaşmayın. Onlar Flyaudio'yu bomba falan sanırlar mazallah...

Bir ara telefonda görüşelim ve karşılıklı test yapalımmı ?

En azından servise biraz yardımcı olmuş oluruz.

Edit: OBD portuna takılı olan ve Flyaudio'ya bağlanan kablo söküldü. Isı göstergesi normal olarak göstermeye devam etti.

Yorum

@Drdilmen: Konu ile alakalı bir gelişme varmı ?

Yorum

Mehmet Bey henüz servise gidemediğim için şimdilik bi glişme yok. Ama olunca mutlaka sizi bilgilendireceğim.
            İlginiz için tekrar teşekkürler...

Yorum

İşleniyor...
            X