Duyuru

Collapse
No announcement yet.

FlyAudio Montajı ve Sorunları - YARDIM

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• FlyAudio Montajı ve Sorunları - YARDIM

Merhaba;
    İki ay önce almış olduğum cihazımın montajı için ancak fırsat bulabildim. Bugün sanayiden bir arkadaşla beraber birkaç saatimi harcayarak montaj işlmeini tamamladık ama cihazda epey birsorun yaşadım. Olmadı toparladım yarın devam ederiz dedim.

- Kontağı açıp bekleme esnasında hoparörlerden bir hışırtı geliyor, çalıştıktan sonra ses kesiliyor.
    - Navigasyon yazılımını yüklemedi. Birkaç kez kartı gördü fakat yükleme işlemini yapmadı.
    - Hangi durumda olursa olsun bir süre sonra navigasyon yükleme (ilk kurulum ekranına) gidiyor ve yol göstermeye çalışıyorsunuz ama kartı görmüyor.
    - Geri görüş kamerasının görüntüsü gelmiyor. Bağlatı ile ilgili bir sıkıntımı oldu bilmiyorum ama görüntüyü alamadık. Video kablosu üzerindeki tekli kabloyu sanırım cihazda BACK yazılı kabloya bağlayıp, kameraya yakın olan diğer uçtakini de geri/anarya elektriğine mi bağlıyoruz? Öyle de yaptık ama görüntüyü alamadık.

Yukarıdaki sorunlara bakılırsa cihazda ı bir arıza var, yoksabiz mi bağlantıları gerçekleştiremedik?

Bilen arkadaşların yönlendirmelerine ihtiyacımız var?

Şididen teşekkürler.
    İnsignia CDTİ 160ps COSMO Siyah Flexiride+Sunroof

Ynt: FlyAudio Montajı ve Sorunları - YARDIM

abi bendede flyaudio var bu türlü makinaları ehli biri yapması daha sağlıklı olur yoksa sizi delirtir benden demesi
    flyaudio nun içindeki kartta navi onun içindede exe klasörü olması lazım onu seçmen gerekir ozamn gösterir ama ezbere bişey diyemem tabi geri görüş camerası ise kesinlikle bağlama hatası
    Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
    [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Video görüntüsü alınamıyordu. O da bir kablonun şaseye bağlanmasıyla çözüldü.
      Orta konsol aydınlatması dün çalışmıyordu montaj esnasında haktan kaynaklananilir diye düşündük. Çıkar tak ile düzeldi fakat aracı bir süre sonra bekleyip çalıştırınca arka aydınlatma ( orta konsolda klima ünitesi ve park sensörü ESP düğmesi hariç, bunlarda arka aydınlatma çalışıyor) çalışmamaya başladı.
      Bir de ayrıca farklı bir parça ana üniteye takılıyor mu acaba? Belki eksik bir parça vardır diye düşünmedik değil.
      Diğer sorunlar olduğu gibi devam.
      İşte küçük yerde yaşamanın zorluklarından bir tanesi daha.

Yorum

Konuyla ilgili bilgisi olan mı yok, yoksa basit bir konu olduğu için mi arkadaşlar cevap verme gereği duymuyorlar acaba?

Yorum

Bence çok basit değil , bu tür aletlerin işin ehli kişilerce takılması zorunludur kanaatimce

Bir zamanlar 1.6 CDTİ 136 hp Flexride, ÇG2, Sunroof , Ergonomik PerforjeSpor Deri koltuklar, Bose 19" jant
          Şimdi F30 Modernline Sunroof

Yorum

Hocam Kahramanmaraşta bu işin ehli ustamız var. Benim aracıma daha önce sorunsuz takmıştı. Gelirseniz aracınızın sorunu giderilirken dondurmamızı yeriz.

1.4 Beyaz 18" Sunroof
            Navigasyon DVD
            46KT880

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yates
              Hocam Kahramanmaraşta bu işin ehli ustamız var. Benim aracıma daha önce sorunsuz takmıştı. Gelirseniz aracınızın sorunu giderilirken dondurmamızı yeriz.
              Dondurma için de olsa gelinir aslında Çok teşekkür ederim. Şu an yoğunluktan dolayı il dışına çıkamıyorum. Adana veya Maraş olabilir. Maraş olursa görüşürüz inş.

Yorum

Navigasyon kurulumu esnasında aşağıdaki hatayı alıyorum. Sorun nereden kaynaklanıyor acaba?

Error
                Previous insande of İGO 8 has not finished exiting yet.
                Please turu in a fen seconds or soft-reset your device.

Cihazı resetledim, bir süre bekledim yeniden kurulumu yapmaya çalıştım, İGO 8 yazılımını değiştirdim, en güncel halini yükledim ama sonuç aynı.

Yorum

Büyük bir ihtimalle cevap gelmeyecektir ama ben yine de yazayım.
                  - Orta konsoldaki ünitenin arka aydınlatması montaj sonrasında ilk açmada çalışıyor ama kapatıp yeniden açınca arka aydınlatma çalışmıyor.
                  - Cihazdaki kablo bağlantıları içerisinde mevcut jakların dışında farklı bir alana bağlanacak veya farklı bir alandan cihaz üzerindeki kablo demetindeki herhangi bir kabloya bağlanabilecek bir bağlantı var mı!
                  - Cam Bus ünitesi ile ilgili kibrit kutusu büyüklüğünde bir parça var mı? (Varsa da kutudan böyle bir parça çıkmadı)
                  - Sigorta kutusu veya sıyrılacak başka bir alandan kablo çekilmesi gerekiyor mu?
                  - Navigasyon programı kurulumu olmadı. Farklı programlarla denendi, nihayet kuruldu fakat uyduları görmüyor ( ayarlar, anten, bağlantılar tek tek kontrol edilmiş olmasına rağmen)

Cevap yazmasanız da canınız sağolsun

Yorum

Sami bey malatyada işinin ehli bir ustamız var ben bi görüşeyim normalde necwox bayi .... ama yardımcı olacağından eminim size dönerim ..

Bu arada doğum gününüzü kutlamıştık haberiniz olmadı sanırım bilginize...
                    http://www.insigniateam.com/forum/in...?topic=12892.0

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dargure3
                      - Orta konsoldaki ünitenin arka aydınlatması montaj sonrasında ilk açmada çalışıyor ama kapatıp yeniden açınca arka aydınlatma çalışmıyor.
                      Flyaudio cihazında (rengini şu an hatırlamıyorum, montaj kitapçığında var) boşta olan kablolardan bir tanesi aracın orijinal tesisatında, klima arka aydınlatmasının olduğu kablolardan birine bağlanınca sorun gideriliyor.

- Cihazdaki kablo bağlantıları içerisinde mevcut jakların dışında farklı bir alana bağlanacak veya farklı bir alandan cihaz üzerindeki kablo demetindeki herhangi bir kabloya bağlanabilecek bir bağlantı var mı!
                      iki tane boşta olan kablo bağlantısı var. Biri yukarıda bahsettiğim kablo, diğeri de o kablonun yanındaki bir başka kablo, sigorta kutusundaki kablolardan birine bağlanıyor.

- Cam Bus ünitesi ile ilgili kibrit kutusu büyüklüğünde bir parça var mı? (Varsa da kutudan böyle bir parça çıkmadı)
                      Hayır böyle bir ara aparat yok.

- Sigorta kutusu veya sıyrılacak başka bir alandan kablo çekilmesi gerekiyor mu?
                      Evet bir tane kablo var.

Ayrıca cihazın OBD soketinin aracın mevcut OBD soketine bağlanması gerekiyor.

- Navigasyon programı kurulumu olmadı. Farklı programlarla denendi, nihayet kuruldu fakat uyduları görmüyor ( ayarlar, anten, bağlantılar tek tek kontrol edilmiş olmasına rağmen)
                      Bir tek bu sorunu çözemedim. Cihaz üzerinde çıkan navigasyon kartı cihaz tarafından görülmedi. Elimde bulunan diğer Micro SD kartlar ile karışmış olabilir ihtimaline karşı tüm Micro SD kartları kontrol etmememize rağmen hiçbirinin orijinal kart olmadığı anlaşıldı.

Çözüm için çabalarımız devam ediyor

Yorum

İşleniyor...
                      X