Duyuru

Collapse
No announcement yet.

BU SEFER DE BİR İLK, BURSADAN GELSİN BAKALIM :)

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Ynt: BU SEFER DE BİR İLK, BURSADAN GELSİN BAKALIM

Orjinal yazı sahibi: Beschäler Insignia
    @Fixx

Önceki Yorumlarda; "Bu cihaz işlem yapmazken bile yaklaşık 0.2 A güç çekiyor, yani aracın çektiğinin 10 katı. Bazı BT OBD cihazlarda açma-kapama düğmesi de bulunuyor, bazıları ise belli bir süre veri almazsa kendini otomatik kapatıyor. Ancak en küçüğü bu olduğu için ve güç kapatma seçeneği bunda olmadığı için en kolay ve güvenli yoldan nasıl hallederiz diye düşündüm." ve "Cihazın çektiği güç yurtdışında bir siteden aldığım bilgi, adamın teki araç kapalı ve kilitliyken aküden akım ölçümü yapmış, OBD cihaz akımı normale göre 200mA artırmış hiç bir işlem yapmaz ve BT bağlı değilken. Alarmlı bir Insignia kilitli iken ne kadar akım çekiyor bilmiyorum, ancak en fazla 50mA'dir diye düşünüyorum ki büyük ihtimal 20-40mA arasındadır."
    Paylaşımı Yapmışız.
    Ben Kullandığım Cihazı Devamlı Araç Üzerinde Bırakıyorum ve Bu Paylaşım Beni Bir Araştırmaya Sevk Etti. Ancak Ne Cihaz ın Prospektüsünde Ne de İnt. te Böyle Bir Bilgiye Rastlamadım. Belki de Üretici Cihaz ın Her Daim Araç Üzerinde Bırakılacağını Düşünmemiş Olacağından Böyle Bir Bilgiyi Yayınlamamış Olabilir. Bu 0,2 Amp. Bilgisinin Kaynağını Paylaşabilirmiyiz Acaba?
    İyi Forumlar.
    http://club.bydauto.com.cn/read-htm-tid-636237.html
    '11 Insignia 1.6 Turbo Cosmo RoadRover Nav
    '15 BMW 118i LCI

Yorum

İnanılır Gibi Değil... "dearouyang" Nick Name li Yorumcunun 7. Paragrafta Kırmızı ve Mavi Yazı Renkleri İle Yapmış Olduğu Açıklamadan Gayet Açık, Seçik ve Net Olarak Anlaşıldığı Üzere; Yaptığı Ölçümler Sonrası (OBD Adapter i Araca Bağlı Kapılar Kitli/ OBD Adapter i Araca Bağlı Değil Kapılar Kitli) Aradaki Fark 200 mA Değil, Hatta 210 mA Olarak Görülüyor. Yani 1 Amperin 5 te 1 inden Fazla...
      Ben de, Konu Miğdemi Bulandırdığı İçin (Aküyü Bitirebileceği ve Marş Basmayabileceğini Kastediyorum) Biraz Daha Araştırdım Ve Aşağıdaki Likn i Bulabildim En Sonunda. Bu Linkteki Cihaz ve Versiyonu Benim Kullandığımla Bire Bir Aynı. Şekli Şemali de Aynı.

http://www.dhgate.com/product/mini-v...7.html#ctabBox

Sayfanın: "TomTop-Item Description/ Spesifications" Bölümünde Cihazdan Geçen Gerilim(Volt) ve Akım Şiddeti (Amp);
      Voltage: 12V
      Current: 45mA
      Olarak Belirtilmiş. Hani 45 mA nereye, 210 mA Nereye Demekten Alı Koyamıyor İnsan Kendini. En Kötü İhtimalle 45 mA Araç Kapıları Kitli ve Veri Transferi Yokken ki Değer Desek, Gene de Neredeyse 5 Katı..!
      Konunun Bu Bölümü İle İlgili Bana Göre Sonuç; Daha Önce de Belirttiğim Gibi, Şu Ana Kadar Devamlı Üzerinde Olupta Her Hangi Bir Sıkıntı Yaşamış Olmamama Rağmen, Dünya Kardeşimiz "dearouyang" ın Yaptığı Deneye Göre Umarım Aküyü Elime Almak Zorunda Kalmam...
      İyi Forumlar.

Yorum

Hüseyin ve Özgür hocam teknik bilgiler süper

Bizim araçlarda bu ürünü ilk kullananlardan biri olarak HUD olayı ilk önce güzel bir farklılık oluyor sonrasında ise kullanmadığınız bir özellik oluyor ama diğer tarafta aracın sensörlerinden gelen değerleri gerçek zamanlı izlemek güzel ve faydalı olduğunu düşünüyorum
        Birde geçici arıza kodlarını silmesi ve yorumlamasıda güzel bir durum

Sonuçta teknolojiyi seviyorsanız ve ilgileniyorsanız düzgün bir OBDII cihazı alıp kullanmakta fayda var

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX

Bizim araçlarda bu ürünü ilk kullananlardan biri olarak HUD olayı ilk önce güzel bir farklılık oluyor sonrasında ise kullanmadığınız bir özellik oluyor ama diğer tarafta aracın sensörlerinden gelen değerleri gerçek zamanlı izlemek güzel ve faydalı olduğunu düşünüyorum

Sonuçta teknolojiyi seviyorsanız ve ilgileniyorsanız düzgün bir OBDII cihazı alıp kullanmakta fayda var
          Çift Kontür Oluyormuş. Sende mi Kırtasiye Uyguladın Fatih Hocam, Bi Göreydik Ya Şu Fotoları??

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Beschäler Insignia
            Orjinal yazı sahibi: FacomX

Çift Kontür Oluyormuş. Sende mi Kırtasiye Uyguladın Fatih Hocam, Bi Göreydik Ya Şu Fotoları??
            Benimki doğuştan filimli olduğu için gerek kalmadı

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Ver O Zaman Filmin Teknik Özelliklerini Bakeyim. Yok Öyle Ortaya Atıp Kurtulmak

Yorum

İsteyene çift kontur suz, kırtasiye uygulaması yapışkansız yapılır : )
                CARRARO 806 ELITE HD - SHIMANO ALTUS M310 - SHIMANO TOURNEY TX51 - SHIMANO M355 HİDROLİK DİSK -
                SHIMANO ALTUS M310 3X8 - ALÜMİNYUM 1.1/8″ YARI ENTEGRE

Yorum

Orjinal yazı sahibi: aton1981
                  İsteyene çift kontur suz, kırtasiye uygulaması yapışkansız yapılır : )
                  alala rolleyes

Yorum

İşleniyor...
                  X