Duyuru

Collapse
No announcement yet.

cyclone navigasyon elektriksel kaçak ve akü problemi

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• cyclone navigasyon elektriksel kaçak ve akü problemi

iyi günler arkadaşlar.bir konu hakkında bilgilerinize başvurmak istiyorum.
    2010 model opel insignia 1,6 180hp aracıma geçen sene cyclone navigasyon taktırdım. ben denizciyim uzun süre yoktum ve geldiğimde aracımın aküsü tamamen bitmişti. ilk önce uzun süre çalışmadığından dolayı bitmiştir dedim aküyü şarj ettirdim. 2gün aracı kullanmadım tekrar bitti. kontrol yaptırdım navigasyonda kaçak var dediler. regi güvenliği aradım bizim cihazdan değildir dedi. neyse uzun lafın kısası GM60Ah akümü söküp yerine inci 72 Ah akü taktım. taktırdıktan sonra 2 hafta gitti. tekrar 3 günlüğüne yurtdışına gitti. geldiğimde akümün yine bittiğini gördüm. benim sorum cyclone navigasyonu olan arkadaşlarda kontağı kapadıklarında tv anteninin ışığı yanmaya devam ediyormu,çünkü bende yanıyor devamlı hiç sönmüyor. sorun neden olabilir. fikri olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. çünkü baya zor durumlarda bıraktı beni. ürünü direk sed elektronikten aldım. samsun'da regi güvenliğin numarasını verdiği bir servisine taktırdım. ama ne tv'ye görüntü geldi ne de taktırdığım günden sonra bu kaçak problemi bitmedi. taktırmadan önce 8ay yurtdışında kalıp geldiğimde bile aracımda enerji vardı şuan sıfır akü ama anında bitiyor. opel servis olarak istanbul'da cyclone hizmeti veren yer varmı acaba.direk onlara baktırsam bide ne kadara bakarlar şimdiden teşekkürler cevaplarınız için...
    INSIGNIA BİR HAYAT TARZI DEĞİLDİR.... HAYATIN TA KENDİSİDİR...

1,6 180HP BEYAZ COSMO .....CYLONE NAVIGASYON,HERTZ COMPONENT,38CM JL AUDIO  SUBWOOFER

55BT985

Ynt: cyclone navigasyon elektriksel kaçak ve akü problemi

Odak Opel'de kontrol edebiliriz.
    InsigniaTEAM

Yorum

anten ışığı sürekli yanmakta bendede...

Yorum

anten ışığından üç günde akü bitmez başka yerden kaçak vardır siz opel odaka çağrının yanına uğramanızda fayda var
        2015 leon fr

Yorum

bende aracı 0km aldıktan 5 ay sonra cyclone taktırmıştım, 6 sonra aküm bitti, garantiden aküyü değştirdim, şuan 2.senesi oldu, daha akü ile ilgili bi sorun çıkmadı çok şükür...

Yorum

Astra j aracimda 50amp akusu degisti garantiden 60amp aku takildi
            Benim sorunumda araba 1 hafta yatinca tekrar calismiyor
            Araci kontrol ettirdim kacak yaktu.
            Uzun sure araci kullanmayan arkadaslarda varmi boyle bir sorun.
            Servis yeni araclar durdugu yerdede enerji ceker normaldir dedi.

Yorum

teşekkürler arkadaşlar ... çağrı bey ben işlerimi ayarlayıp hemen gelecem opel odak'a görüşmek üzere

1,6 180HP BEYAZ COSMO .....CYLONE NAVIGASYON,HERTZ COMPONENT,38CM JL AUDIO  SUBWOOFER

55BT985

Yorum

kardeş uzun süre dersen ben denizciyim. navigasyonu taktırmadan önce benim 60Ah akümle araba 1yıl yattı garajda ve aküde sorun olmadı. özellikle kış aylarında sorun olur.bende elektrikçiyim.ses sistemimi kendim çektim sorun olmadı. navigasyonu garanti kapsamına aldırayım dedim yaptırdık başıma bu olaylar geldi. ama şimdi biraz araştırdım navigasyon cihazından da sorun olabiliyormuş.belkide tahminim CAN-BUS arabayla tam uyum oluşturamadığından enerjiyi açık kalıyor olabilir. usb,dvd ve iphone şarjlarda sorun yok. tahminim sadece tv ve gps anteninde devamlı enerji kalıyor.ben kaçak kontrolü yaptım ama göremedim. bakalım yarın avrupa yakasına geçecem önce cylone merkezine gidecem sorun yok derse oradanda odak opel'e gidecem. umarım hallederler. ben yine gidecem babam 65yaşında adam uğraşamaz onunla sonuçta ona bırakacam arabayı yaşlılığın tadına varsın biraz ))

55BT985

Yorum

evet abilerim ve kardeşler cyclone regi güvenliğe gittim bugün ve cyclone ile ilgili sorunumu hallettim. tahminim doğru çıktı diyebilirim.tv anteni
                  1.olarak cyclone ve benzeri bütün navigasyon sistemleri araca CAN-BUS yolu ile bağlandığını biliyorsunuz.bunda kontak kapandığında sorun olmuyor sistem kapanıyor.
                  2.olarak sadece bu sistemlere dışarıdan tv tunner ve anten bağlantısı yapılıyor.
                  akümün bitmesinin ve arabamda kaçak olmasının sebebi tv tuner ve anten için alınan elektriğin direk alınması çıktı. yani konsol üzerinde sisteme en yakın kontakla kapanıp açılan çakmaklıktan enerji alındığı zaman tv tunner ve anten enerjisi kontağı kapadığınızda tamamen kapanmaktadır. kesinlikle antene enerji gelmemektedir. eğer gelen arkadaş varsa bağlantısını hemen kontrol ettirsin çünkü arabayı uyku modunada sokmuyor bu yanlış bağlantı. konuyıu kapatıyorum.herkezin yorum ve emekleri için çok teşekkürler eğer öğrenmek istedikleriniz olursa yardımcı olmaya çalışırım.

55BT985

Yorum

bilgi için teşekkürler bende 2 yıldır cyclone kullanıyorum sizdek sorunla hiç karşılaşmadım ama yinede tetikte olucam)))
                    2010 1.6T Cosmo,Teknik Gri, 19 jant,Cyclone navigasyon, JBL ses sistemi, ayna altı led,

Yorum

İşleniyor...
                    X