Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia 1.6 Turbonun Gücü nerden geliyor

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Konu hortlayacak biraz ama bende 1.6 180 spor tourer var.1.4 tfsi octavia nin ivmelenmesi daha iyi gibi geldi bana .122 beygirden sonra 180 de neler yasarim diye hayal etmiştim ama pek umduğum gibi olmadi sanırım araç çok agir veya sizin düşünceniz nedir

Yorum

Orjinal yazı sahibi: haseren View Post
      Konu hortlayacak biraz ama bende 1.6 180 spor tourer var.1.4 tfsi octavia nin ivmelenmesi daha iyi gibi geldi bana .122 beygirden sonra 180 de neler yasarim diye hayal etmiştim ama pek umduğum gibi olmadi sanırım araç çok agir veya sizin düşünceniz nedir
      bende St 3 yıl kullandım ve aynı hissiyatı yaşadım. Sprint booster alırsanız kalkış hantallığını alıyor. Ama hafif arabalar gibi uçup kaçmıyor. Diğer hızlanma araları ise bu arabayı sevdiren etken. Eğer şehiriçi yoğun trafikte sürekli kullanıyorsanız bu ağır ivmelenme can sıkıyor. Eğer aracınızı seviyor ve uzun yıllar kullanacaksanız sb takın.

"Herşeyi Senin için yarattım diyen" RABBİNE, "Herşeyden senin için vazgeçtim" diyebilmektir AŞK.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Oguz_75 View Post

bende St 3 yıl kullandım ve aynı hissiyatı yaşadım. Sprint booster alırsanız kalkış hantallığını alıyor. Ama hafif arabalar gibi uçup kaçmıyor. Diğer hızlanma araları ise bu arabayı sevdiren etken. Eğer şehiriçi yoğun trafikte sürekli kullanıyorsanız bu ağır ivmelenme can sıkıyor. Eğer aracınızı seviyor ve uzun yıllar kullanacaksanız sb takın.
        Hocam peki yazilik attirsak herkes birsey olmaz diyor ama uzun vadede sorun olacağını söyleyen de çok

Yorum

Hocam peki yazilik attirsak herkes birsey olmaz diyor ama uzun vadede sorun olacağını söyleyen de çok
          Yazılım yaptıran arkadaşlar oldu ve memnun kaldı. Ama araç elektronik aksamı çok olduğu için bazen yazılım Yüzünden sıkıntı yaşadılar. Mekanik aksamı da yıpratmıyor denemez. Limitler çerçevesinde 30-35 beygirlik bir Artış yaptırabilirsiniz yazılımla. Tecrübeli arkadaşlarda yorum yapabilir yazılım konusunda.
          "Herşeyi Senin için yarattım diyen" RABBİNE, "Herşeyden senin için vazgeçtim" diyebilmektir AŞK.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Oguz_75 View Post

Yazılım yaptıran arkadaşlar oldu ve memnun kaldı. Ama araç elektronik aksamı çok olduğu için bazen yazılım Yüzünden sıkıntı yaşadılar. Mekanik aksamı da yıpratmıyor denemez. Limitler çerçevesinde 30-35 beygirlik bir Artış yaptırabilirsiniz yazılımla. Tecrübeli arkadaşlarda yorum yapabilir yazılım konusunda.
            Hocam opel bayisi arkadaşım o bir olay anlattı kendisine gelen piston kaputa vurup karteli delmiş.eleman drift yapıyormuş arac yazilim yapilmis 5 ten 2 ye çekmiş aracı o esnada olmuş. Yaptırma felan dedi ama bu adam mühendis değil sonuçta.bi lpg ustası da ne tüp taktir ne de yazılım yaptır dedi.subap bilmem nesinde hatalı üretim var bu araçlarda dedi.ayni zaman da motor ustasıymış adam.zarari olmaz limit dahilinde kaldırır diye ne5.bilgi olsa dakka beklemem yaptiririrm

Yorum

Bu durum şanzımanla alakalı, 100-200 kg ağırlık farkı bu kadar etki etmez, etmemeli. Sonuçta kg/bg olarak bu araç hala Octavia'dan çok ileride. Ancak otomatik şanzıman gücü adeta sömürüyor.

Yorum

Insignia Kalkış aracı değil 2 vitesten sonra 3 ve 4 vites çok keyiflidir 3 viteste 155 4 viteste 220 civarına çıkarsınız vw grupta kullanılan dsg şazuman gayet verimli bu bir gerçek ama ınsignia sahlandımmı kolay kolay geçecek araç yok özellikle üst hızlarda ve birde yüksek hızlarda çok stabil bir araçtır.

Bu arada yük hızda giderken 5 vitesten 2 atarsanız çoğu araç piston çıkarır bu extrem bir durumdur.

Lpg işi ise bilen ve doğru ayarlar yapan bir lpg ustası ile sorunlar minuma iner bilinçsiz yapılan lpg lerde sorun yaşanır.

Her arabanın ayrı bir karakteri vardır bunu unutmayın.

Keyifli sürüşler

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX View Post

Insignia Kalkış aracı değil 2 vitesten sonra 3 ve 4 vites çok keyiflidir 3 viteste 155 4 viteste 220 civarına çıkarsınız vw grupta kullanılan dsg şazuman gayet verimli bu bir gerçek ama ınsignia sahlandımmı kolay kolay geçecek araç yok özellikle üst hızlarda ve birde yüksek hızlarda çok stabil bir araçtır.

Bu arada yük hızda giderken 5 vitesten 2 atarsanız çoğu araç piston çıkarır bu extrem bir durumdur.

Lpg işi ise bilen ve doğru ayarlar yapan bir lpg ustası ile sorunlar minuma iner bilinçsiz yapılan lpg lerde sorun yaşanır.

Her arabanın ayrı bir karakteri vardır bunu unutmayın.

Keyifli sürüşler
                  Hocam benim araç 120 de titriyordu.arka jantlardan birinde eğrilik vardı duzelttirdim titreme 130 da başlamaya başladı bu sefer.sonra dah a düz bir yola gittim orda olmadi minimum düzeyde gene biraz vardı sanki frende de titreme yaptı bi kaç defa.cozemedim olayı kormoran kis lastigi taktırdım 180 ı geçince araba sanki saga sola gezdi.lastikle alakalıdır diye düşündüm. Yaz lastiğin michelin ama onda da böyle hiz yapma şansım olmadi.sizlerij yorumu nedir ?
                  su an ankaradayım havaalanına yakın bir yerde eğitim görüyoruz. Arabayı göstereceğim jant disk eğrilik var mı yokmu bakacak birileri var midir.sakarya da baktirdim ama adam göz kararı yaptı bu işi.oyle tespit edip duzelttirdi baska bir ustaya.

Yorum

İşleniyor...
                  X