Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sunroof , anten , dikiz aynası vs...

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Sunroof , anten , dikiz aynası vs...

iyi günler arkadaşlar

öncelikle sizinle iki ilan paylaşacağım bu araçlar edition yazıyor fakat cosmo jant , cosmo shark anten ve edition elegance lerde olmayan bir koltuk başlığına sahipler. hadi jantı anlarım ama shark anten ve o koltuk başlıkları nerden geldi? farklı bir paket mi bunlar?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...89416612/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...78506253/detay

1) sunroof maliyeti hakkında bilgisi olan vaarmı opel.com da sunroof paketi felan diyor tek alamıyormuyuz bu sunroof u ve bu pakette başka ne var?
    2) dikizleri anahtardan kapatma edition paketlere uygulanabiliyormu? (ve ortalama maliyeti?)
    3) shark anten olayını anlıyamadım uygulanır diyen var uygulanmaz diyen var cosmoya özelmiş birde uygulanınca radyo çekmiyormuş tavan sökülüyormuş vs. şimdi bu iş oluyor mu olmuyor mu ? net bir cevap almam lazım.
    4) birde geçenlerde ataköy opele bi sorayım diye uğradım şu 1.6 cosmo lardaki çift eksoz çıkışını bana net bir fiyat veremediler fakat altı üstü iki eksoz ucu ve tamponun altındaki ince çıta için 2500 - 3000 tl gibi rakamlar telaffuz ettiler . belki fiyat normaldir budur ama bana çok fazla ve saçma geldi. ucuz yollusunu bulamazmıyım?
    2010 BMW 320d Lci

KUL BELÂ GÖRMEZ HAK YAZMADIKÇA , HAK BELÂ YAZMAZ KUL AZMADIKÇA...

Ynt: Sunroof , anten , dikiz aynası vs...

araçlar stil pakettir belki, tam bilmiyorum
    shark antenin sebebi dvd800 olmasından kaynaklanıyor
    koltuk başlıkları aslında tüm Insignia'larda böyle standardı bu zaten ama nedense bazı 1.4 turbolarda böyle olmayan başlıklar takmışlar.
    InsigniaTEAM

Yorum

Cosmo'lara sadece sunroof veriliyor.Edition'lara sunroof paketi veriliyor.
      •Sunroof Paketi: 6 yönlü sürücü koltuğu (elektrikli yükseklik ayarlı), 6 yönlü yolcu koltuğu (elektrikli yükseklik ayarlı), 4 yönlü elektrikli bel desteği ayarı (sürücü), Sunroof özelliklerini içermektedir.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
        koltuk başlıkları aslında tüm Insignia'larda böyle standardı bu zaten ama nedense bazı 1.4 turbolarda böyle olmayan başlıklar takmışlar.
        orjinal shark anten benim arabada da var ama CD500 navi kullanıyorum...

Yorum

Shark anten bluetooth ile alakalı diye duymuştum. Bluetooth olupta shark antensiz örnek var mi acaba?

Yorum

shark anten = GPS, bluetooth, radyo anteni vsvs öyle şeyler içeriyor
            cd500, dvd800 olan yada navili/navisiz cosmo olan araçlarda shark anten var
            InsigniaTEAM

Yorum

2) dikizleri anahtardan kapatma edition paketlere uygulanabiliyormu? (ve ortalama maliyeti?)

-Utku abi ile görüşebilirsiniz bunu.Onun aracına uygulamışlardı.

3) shark anten olayını anlıyamadım uygulanır diyen var uygulanmaz diyen var cosmoya özelmiş birde uygulanınca radyo çekmiyormuş tavan sökülüyormuş vs. şimdi bu iş oluyor mu olmuyor mu ? net bir cevap almam lazım.

-Uygulanır.Fabrika çıkışı cosmoya özel onlar Edition araçlarada takılabilir. Radyoya pek etki etmediği söylensede kullanmadım yorum yapamıyorum.Tavan sökülmüyor arka kısımdan gerdirerek takıyorlar sanırım.

Shark antenler 2 tip. Biri navigasyon anteni, radyo anteni olarak.Bir diğeri sadece radyo anteni olarak var.

4) birde geçenlerde ataköy opele bi sorayım diye uğradım şu 1.6 cosmo lardaki çift eksoz çıkışını bana net bir fiyat veremediler fakat altı üstü iki eksoz ucu ve tamponun altındaki ince çıta için 2500 - 3000 tl gibi rakamlar telaffuz ettiler . belki fiyat normaldir budur ama bana çok fazla ve saçma geldi. ucuz yollusunu bulamazmıyım?

O rakamlar için saçmalamışlar bana kalırsa.Sanki tampon alıyoruz Maksimum o siyah kısım(difizör) 500 liradır.Uçları içinde dışarıdan egsozculardan vs. uygun, orjinale yakın bir şey bakabilirisniz.Servislerde çift egsoz yapma vb. işlemler için yüklü mevlalar alıyorlar bence.Sanayide güvendiğiniz bir egsoz ustasına yaptırabilirsiniz.

Birde aracınız dizel olduğu için ses olarak pek bişey kazanacağınızı sanmıyorum sadece görüntü amaçlı olur.

Yorum

ben şu anda 2012 130luk dizel kullanıyorum benim koltuk başlarıda çok sert ve dandik.

Orjinal yazı sahibi: tozse
                Cosmo'lara sadece sunroof veriliyor.Edition'lara sunroof paketi veriliyor.
                •Sunroof Paketi: 6 yönlü sürücü koltuğu (elektrikli yükseklik ayarlı), 6 yönlü yolcu koltuğu (elektrikli yükseklik ayarlı), 4 yönlü elektrikli bel desteği ayarı (sürücü), Sunroof özelliklerini içermektedir.
                6 yönlü ne demek anlamadım benim edition elegancenin zaten elektrikli sürücü koltuğu 4 yönlü beldesteği yükseklik ayarı var ileri geri kaydırma manuel ve yaslanma yeri manuel kollu.
                2010 BMW 320d Lci

Yorum

Orjinal yazı sahibi: izzetmemis
                  ben şu anda 2012 130luk dizel kullanıyorum benim koltuk başlarıda çok sert ve dandik.
                  arka kısmı plastikmi yoksa kumaş mı?

6 yönlü ne demek anlamadım benim edition elegancenin zaten elektrikli sürücü koltuğu 4 yönlü beldesteği yükseklik ayarı var ileri geri kaydırma manuel ve yaslanma yeri manuel kollu.
                  2 - ileri geri
                  2- yukarı aşağı
                  2- yaslanma kısmı ileri geri
                  toplam 6 hareket + 4 yönlü bel desteği
                  InsigniaTEAM

Yorum

arka kısmı plastikmi yoksa kumaş mı?

2 - ileri geri
                    2- yukarı aşağı
                    2- yaslanma kısmı ileri geri
                    toplam 6 hareket + 4 yönlü bel desteği
                    plastik felan yok Çağrı tamamen kumaştan çok sert bir kafalık öne arkaya felan eğilmiyor yanlızca aşağı yukarı inip çıkıyor. bu opel napıyor anlıyamadım valla. neyse yinede ilgi alaka için teşekkürler...
                    2010 BMW 320d Lci

Yorum

bu araclarin cosmadan farki afl hafisali koltuk onun harici cosmayla ayni benim arac da bunlardan jantlara 1.000 tl demis ama standart ben cantlara navi 800 ekstira para vermemistim
                      BMW 530 D gran turismo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ceycey
                        bu araclarin cosmadan farki afl hafisali koltuk onun harici cosmayla ayni benim arac da bunlardan jantlara 1.000 tl demis ama standart ben cantlara navi 800 ekstira para vermemistim
                        Türkiye'yle Fransa'nın satış şekli farklı abi

plastik felan yok Çağrı tamamen kumaştan çok sert bir kafalık öne arkaya felan eğilmiyor yanlızca aşağı yukarı inip çıkıyor. bu opel napıyor anlıyamadım valla. neyse yinede ilgi alaka için teşekkürler...
                        şu ilandakiler gibi ozaman
                        http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...85018249/detay
                        http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...90145989/detay

Insignia'nın standart koltuk başlıkları aslında senin paylaştığın gibiydi. ama nedense sonradan bazı arabalarda bu şekilde gelmeye başladı. neye göre farkediyor tam bilmiyorum
                        InsigniaTEAM

Yorum

şu ilandakiler gibi ozaman
                          http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...85018249/detay
                          http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...90145989/detay

Insignia'nın standart koltuk başlıkları aslında senin paylaştığın gibiydi. ama nedense sonradan bazı arabalarda bu şekilde gelmeye başladı. neye göre farkediyor tam bilmiyorum
                          [/quote]

aynen öyle...
                          2010 BMW 320d Lci

Yorum

Sunroof yalnız alınabilir tabiki, ama araç donanımlarına göre bu opsiyon ismi değişebiliyor;

Edition Elegance İnsignia lar için, Sunroof diye geçmiyor, Sunroof Paketi adıyla geçiyor.. ve bu pakette yalnızca Elekrtikli Açılır Sunroof gelmiyor, elektrikli yükseklik ve beldestekli yolcu koltuğu geliyor.. normalde Edition Elegance lerde yolcu koltuğu tamamen manuelken, Sunroof Paketi alınınca aynı sürücü koltuğu gibi, sadece yükseklik ve bel desteği elektrikli geliyor, ileri/geri, baldır kısmı kaldırma manuel geliyor..

Cosmo İnsignia larda ise Sunroof yalnız alınıyor ve artı olarak hiçbir özellik gelmiyor.. çünkü zaten Cosmo larda sürücü koltuğu elektrikli hafızalı 12 yönlü ayarlanabilir bir koltuk.. yolcu koltuğu ise Edition Elegance nin standart yolcu koltuğu ve Sunroof Paketli yolcu koltuğu gibi, yalnızca elektrikli bel desteği ve yükseklik ayarı mevcut.. ileri/geri, baldır kısmı kaldırma ve koltuğu yatırma manuel..

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Sunroof paketi 2.318tl.Sunroof ise 2.060tl.Editionlar için 258 tl farkla bukadar koltuk özelliğini
                              satın almış oluyorsunuz, bence gayet uygun...

Yorum

İşleniyor...
                              X