Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hangi Yay

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Hangi Yay

En son kararım GTC'ye jant+lastik+yay ve OPC line body kit almak şeklinde. Kısacası ses sistemi ve OPC tamponlardan vazgeçtim.

GTC nin orjinal jant ölçüsü 16'' ve 5X110. Bu durumda jant taktığım belli olsun diye 18'' alacağım. Piyasa 5X112 lerden geçilmiyor. 5X110 olan Astra'ya bilejik ve bijonlarla 5X112 uyduruyorlarmış, hatta bu şekilde kullanıp sorun yaşamayan arkadaşlarım var ancak ben pimpirikli olduğumdan 5X110 die tutturdum. Bu durumda fazla seçeneği kalmadı ve linkini verdiğim jantta karar kıldım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...78255892/detay

Buraya kadar fazla detay verdim galiba Neyse bu jantlarla kullanmak üzere yay lazım olacak. Eski aracımda Eibach 3,5 luk kullanmıştım ve konfor olarak çok memnundum. Hem iyi düşürmüştü hem de fazla zıplama, sekme yapmıyordu. Ama gel gelelim maddi durumdan dolayı 0 Eibach alamıyorum, ikinci elde ise 3,5 luk Eibach bulamıyorum.

Bu durumda bana 2 seçenek kaldı.

1- FK 3,5 Yaylar (bunlar 0 ve fiyatı 150-170 TL arasında değişiyor)
    2- Vogtland Yaylar (bunlar 2. el ve 170TL)

FK hakkında pek sağlıklı yorumlara ulaşamadım. Siz olsanız güzel bir düşürme ve min konfor kaybı için hangi markayı tercih ederdiniz?

Ynt: Hangi Yay

bende 19 ınç orjınal jant var 40 mm ııı olur 30mm kararsız kaldım arkadaslar 30 kapatmaz gıbı 40 da surter mı dıe dusunuyorum aracım 2010 ınsıgnıa beyaz navı dvd sunroof 19 jant beyaz...

Yorum

30 mm iyidir.. Zaten 40 mm lik iyi bir yay bulmanız çok zor. Ya 50 mm olacak yada 30 mm olacak..

Yorum

Marka olarakta eibach prokitt öneririm..

Yorum

evt Eibach da karar kıldım zatem. artık 3 e 5 e bakmıcam. Önce bi jantları halledeyim de

Yorum

Hayırlısı olsun..

Yorum

eibach vogtland h&r kullanmış biri olarak benim tercihim vogtland'dan yana. adı pek bilindik olmasa da ve yay performansı her araçta değişebilse de, eibach aracı zıplatıyor, h&r çok sertleştiriyor. ben en iyi performansı vogtland'da almıştım. naçizane fikrim ise yaylarla birlikte amortisörlerinizi de değiştirmeniz.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Spider_Volkan
                eibach vogtland h&r kullanmış biri olarak benim tercihim vogtland'dan yana. adı pek bilindik olmasa da ve yay performansı her araçta değişebilse de, eibach aracı zıplatıyor, h&r çok sertleştiriyor. ben en iyi performansı vogtland'da almıştım. naçizane fikrim ise yaylarla birlikte amortisörlerinizi de değiştirmeniz.
                +1
                Bencede imkan varsa coilover kullanmak lazım ama fiyatları çok ucuk. Volkan'ın dediği gibi aslında bu işin kaidesi amotisörle birlikte yay takmaktır..

Yorum

Araç IDS+ olduğu için amortisörlere dokunamıyorum. IDS uyumlu amortisör veya coil alsam o zaman fiyatlar uçuyor

Eski aracımda Eibach 3,5 vardı ben memnundum. Evet bozuk yolda zıplama yapıodu ama konforu çok etkilememişti. Arkadaşımda mesela H&R vardı Seat da, o normal düz yolda giderken bile zıplatıodu.

Vogtland kullanmadığım için bilmiyorum, o yüzden bildiğim marka Eibach dan şaşmiim dedim

Yorum

hayırlı olsun, ids+ , insignialardaki flexride sistemi midir?

Yorum

Flexi Ride'ın tüm özelliklerini bilmiyorum, o yüzden aynısıdır desem yalan olur. IDS+ da sport tuşuna bastığımda amortisörler ve direksiyon sertleşiyor, gaz tepkileri artıyor. Başk bişi yapıyo mu bilmiyorum

Yorum

bildiğim kadarıyla IDS+'da Flexride'a göre Tour modu eksik ve Flexride'ın Sport'u biraz daha geliştirilmiştir diye tahmin ediyorum. arada yıl ve teknoloji farkı var ne de olsa
                        InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                        X