Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 CDTI Açık hava filtresi takılır mı?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.6 CDTI Açık hava filtresi takılır mı?

Sayın abilerim ve kardeşlerim konu başlığında olduğu gibi açık hava filtresini aracıma taktım fakat motor arıza vermesi sebebiyle yani hava akış metreden dolayı bu serüvenim kısa sürdü ama araç yüke bindiğinde turbonun boşaltma sesi ve çekişte rahatlama olmasından tekrar takmak istiyorum ve bunu aramızda sağlıklı sorunsuz şekilde yapan varsa lütfen yardım istiyorum şimdiden çok teşekkür ederim. ????

Açık hava filtresini doğru konumlandırmak gerek diye biliyorum. Yakınında sıcak hava olmamalı. Uygulanan örneklerde gördüğümüz kadarıyla hava emiş hattıyla oynayıp yerini değiştirip daha verimli olmasına uğraşıyorlar. Daha kolay bir uygulama var, o da kutu içi hava filtresi. Belki performans anlamında diğerine göre daha aşağıda olabilir ama o da hava emişi epey rahatlatıyor.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

O da ses vermiyor maalesef. Kirlenince de temizlik için kit almanız gerek ve pahalı. Filtrenin kendisi de pahalı. Benim zamanında 1.4t insignia için alıp kullandığım ve şimdi de araçta takılı filtre ara aparatı almanız gerekli. Hava akışmetre mutlaka içerde olmalı. Yoksa arıza lambası yakar. Müsait zamanda foto ve video göndermeye çalışırım.
      @Murat
      2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Abi konum olarak kazanı iptal etmiştim dışarıdan gelen hava direk filtreye geliyordu tabi motor ile araya maskeleme işlemi yapmadım ama dediğim gibi randıman almıştım ve özellikle turbo boşaltma sesi çok tatmin ediyordu beni.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Kara Murat View Post
          O da ses vermiyor maalesef. Kirlenince de temizlik için kit almanız gerek ve pahalı. Filtrenin kendisi de pahalı. Benim zamanında 1.4t insignia için alıp kullandığım ve şimdi de araçta takılı filtre ara aparatı almanız gerekli. Hava akışmetre mutlaka içerde olmalı. Yoksa arıza lambası yakar. Müsait zamanda foto ve video göndermeye çalışırım.
          Temizlik için yıkamacı arkadaşım halleder onu sökmesi zaten kolay az önce de dediğim gibi çok bir ses performansı beklemiyorum daha önce yaptım ve tatminkar bir sesi vardı zaten akış metreyi iptal etmedim hemen önüne taktım filtreyi ama yakın olduğu için mi arıza yaktı bilmiyorum araya kısa da olsa ek boru koymak gerekirmiydi montaj yaptığımda motor sıcaktı arıza yakmadı motor soğudu 2-3 saat sonra bir yere giderken yolda yaktı.

Yorum

Akışmetrenin yönünü doğru taktığınızdan eminseniz başka bir yerde hata yaptınız demekki. Sensörün yanındaki boşluk kısmı havayı ölçecek şekilde konumlanmalı. Bende hata vermiyor. Ters takınca bir süre sonra arıza lambası yakıyor.
            @Murat

Yorum

Akışmetrenin yönünü doğru taktığınızdan eminseniz başka bir yerde hata yaptınız demekki. Sensörün yanındaki boşluk kısmı havayı ölçecek şekilde konumlanmalı. Bende hata vermiyor. Ters takınca bir süre sonra arıza lambası yakıyor.
              Kazan kısmında yönü nereye bakıyorsa hiç değiştirmedim

Yorum

O zaman bi yerden fazla veya az hava girmiş olabilir. Dediğiniz gibi mesafe çok yakınsa ondan da olabilir.
                @Murat

Yorum

O zaman bi yerden fazla veya az hava girmiş olabilir. Dediğiniz gibi mesafe çok yakınsa ondan da olabilir.
                  Önemli olan bu hafta jant lastik değişimi olacak abi ona yoğunlaşacam artık ileride bakacaz ona bilgi için teşekkür ederim

Yorum

İşleniyor...
                  X