Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia 1.6T 170 hp 2CR Yazılım

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia 1.6T 170 hp 2CR Yazılım

Arkadaşlar ben de Maslak 2CR Performance'ta yazılım yaptırdım. Aracın kilometresi yüksek ve LPG olduğu için kompresyon testi ve motor suyunda kaçak olup olmadığını kontrol ettikten sonra yazılım yapabileceklerini söylediler. Yazılım öncesi Dyno'daki testte başarılı olunca yazılımı yaptılar. (Remaps LPG olduğu için yapmıyoruz demişti.) İşin doğrusu içim çok rahat olmasa da gene de yaptırdım. Yazılım sonucu yaklaşık 20 hp ve 40 torkluk bir artış olduğu söylendi. Aracın uzun yoldaki değişimini henüz ölçmedim. Fakat şehir içinde ve özellikle düşük hızlarda psikolojik değilse eğer belirgin bir iyileşme oldu. Kısacası düşük viteslerdeki hantallığı gitti diyebilirim.

Hayırlı olsun. Kaça mal oldu bütün işlemler?
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Hayırlı olsun

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
        Hayırlı olsun. Kaça mal oldu bütün işlemler?
        Yazılım 1250 TL. Yapılan testler de 300 TL tuttu. Her araca test yapmıyorlar. LPG ve yüksek km olunca işi garantiye almak istediler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post
          Hayırlı olsun
          Teşekkürler

Yorum

Acaba şanzımanın sürekli eko sürüş için vites büyütmesini engelleyebilirler mi acaba. Yani en azından her şekilde 2500 devirde falan vites yükseltse araç. Dizel araba gibi 2000 devir ve altında vites büyütüyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ALPRN View Post
              Acaba şanzımanın sürekli eko sürüş için vites büyütmesini engelleyebilirler mi acaba. Yani en azından her şekilde 2500 devirde falan vites yükseltse araç. Dizel araba gibi 2000 devir ve altında vites büyütüyor.
              Aslında aracın düşük viteslerdeki hantallığı bundan kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Bu noktada bir iyileştirme yaptılar mı bilmiyorum ama araç eskiye göre çok daha seri hale geldi. İsterseniz sorun. Gitmenize gerek yok, telefonda da bilgi veriyorlar.

Yorum

Hayirli olsun arkadasim. 2cr yaptiysa icin rahat olsun en iyisini yapmistir. Yazilima ek olarak eger daha onceden yapmadiysaniz, gaz kelebegi,egr,emme manifoldu, map,maf sensorleri temizligi, araciniza uygun performans bujisi ve k&n kutu ici filtre uygulamasida yaparsaniz, daha iyi sonuc alacaginiza eminim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: omerous View Post
                  Hayirli olsun arkadasim. 2cr yaptiysa icin rahat olsun en iyisini yapmistir. Yazilima ek olarak eger daha onceden yapmadiysaniz, gaz kelebegi,egr,emme manifoldu, map,maf sensorleri temizligi, araciniza uygun performans bujisi ve k&n kutu ici filtre uygulamasida yaparsaniz, daha iyi sonuc alacaginiza eminim.
                  Teşekkürler. Bu detayların bir kısmını sonraki bakımda yaptırmayı düşünüyorum. 2cr’de periyodik bakımda yapıyorlarmış. Özellikle motor içi temizlik yapılan motor yağ değişimi çok mantıklı geldi bana. Yetkili servise giderek en iyi bakımı yaptığımızı sanıyordum. Neler varmış dedim)

Yorum

Hayırlı olsun 2CR 'yi bende takip ediyorum geçen yaptıkları bir aracı paylaştılar 170 lik araç dynoda 140 çıktı yazılımla beraber 170'e çıkardılar.En çok merak ettiğim özelikle ilk kalkış esansında şanzımanın verdiği geç tepkide bir düzelme oldu mu?Ortalama yakıtda bir değişiklik var mı?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: enekslo28 View Post
                      Hayırlı olsun 2CR 'yi bende takip ediyorum geçen yaptıkları bir aracı paylaştılar 170 lik araç dynoda 140 çıktı yazılımla beraber 170'e çıkardılar.En çok merak ettiğim özelikle ilk kalkış esansında şanzımanın verdiği geç tepkide bir düzelme oldu mu?Ortalama yakıtda bir değişiklik var mı?
                      şanzuman daha kararlı,direkt tepki veriyor,vites geçişlerinde hissedilir hızlanma var ki tork artınca doğal olarak iyi yönde etkiledi. ilk kaşkış tepkisi iyileşti. araç daha keyifli. yazılıma sıcak bakmıyordum artık her aracıma yazdırıcam

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post

şanzuman daha kararlı,direkt tepki veriyor,vites geçişlerinde hissedilir hızlanma var ki tork artınca doğal olarak iyi yönde etkiledi. ilk kaşkış tepkisi iyileşti. araç daha keyifli. yazılıma sıcak bakmıyordum artık her aracıma yazdırıcam
                        Sizin aracınızda mı aynı firmada yazılımlandı?

Yorum

Sizin aracınızda mı aynı firmada yazılımlandı?
                          Aynen 2cr

Yorum

Kesinlikle kalkış ve ilk hızlanma hissedilir derecede iyileşti. Yakıt değerlerini henüz test etmedim. Edince yazarım.
                            Bu arada yazılımla ilgili yaptığım 1 haftalık araştırmada anladım ki yazılımsız araç piyasada özellikle belli modellerde bulmak çok zor. Bu kadar yaygın olduğunu bilmiyordum. Yazılıma karar vermemde, daha yeni 500bin tl verip sıfır BMW 3.20i alan arkadaşın ilk olarak yazılım yaptırması etkili oldu. (BMW de +90 beygir geliyor. Araç yazılımla 270 hp oluyor.)

Yorum

Merhabalar, yazılımla ilgili 4 aylık tecrübeniz nedir öğrenebilir miyiz? Bende düşünüyorumda kararsızım.

Yorum

İşleniyor...
                              X