Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsignia 1.6 cdti 2cr yazılım hakkında

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• İnsignia 1.6 cdti 2cr yazılım hakkında

Forumu sık rahatsız ettiğim için kusura bakmayın. Aracı yeni alınca malum sorular olabiliyor. Mümkün mertebe yerinde ve spesifik olarak sormaya çalışıyorum
    ​​Aracım 1.6cdti+flexride opsiyonlu 2015 insignia. Aracın performansından memnunum ancak alt devirlerde hantal hissediyorum. Belki de yazılım düşünüp daha fazlasını istediğim için olabilir bilmiyorum. İstanbulda 2cr yazılım yaptırmayı düşünüyorum. Aslen orjinallikten yanayım ancak sizin görüşlerinizi de merak ediyorum.
    Toparlayacak olursam;
    1) Yazılım yaptırmalı mıyım? (aşırı performans istemiyorum ben zaten konfor insanıyım. Hantallığı gitsin araba daha rahatlasın istiyorum)
    2) 2cr firması nasıldır?
    3) Daha sonradan stok haline dönülebilir mi memnun olmadığımız zaman?
    4) Düzenli hatta gereğinden çok daha kısa aralıklarla bakım yaptırırım. Buna rağmen sıkıntı çeker miyim?
    Fikirleriniz benim için çok değerli. Şimdiden teşekkür ederim.
    ​​​​​

Yazılım konusunda araç zaten flexili pek gerek yok bence. 2cr nasıldır bilmiyorum ama sadece yazılımla öyle çok büyük bir performans değişimi olmuyor. İstediğinde stok hale çevirebiliyorlar. İstanbul trafiği malum. Yoğunluktan motor yağlarını erkenden değişiminde fayda var. 99 yılından beri opel kullanıcısıyım (aile araçları ile beraber) şahsen 6 yıl Antara 1 Yıldırda insignia kullanıyorum dediğiniz gibi bakımlarını erkenden yapardım hiç bir sıkıntıda yaşamadım.

Aracınız hayırlı olsun bu arada. Güle güle kullanın.
    • Insignia 1.6 T 170Hp Cosmo+Still Paket
    • Antara 2.0 CDTI 150Hp Cosmo

Yorum

Teşekkür ederim. Sanırım bende vazgeçeceğim. Çünkü orjinal olmayan aracı bende almak istemezdim açıkçası. Ama yaptıran arkadaşlar daha önce boşa beklemişim tarzı söylemlerde bulununca insan merak ediyor.

Yorum

Rica ederim..
        • Insignia 1.6 T 170Hp Cosmo+Still Paket
        • Antara 2.0 CDTI 150Hp Cosmo

Yorum

Forumdan Yusuf abi 3 farklı 1.6 dizel Insignia'sının sanırım 3üne de yazılım yaptırdı (2sinden eminim, 1 tanesinden emin değilim) şuan sakın yazılım yaptırmayın diyorsa bir bildiği var demektir Kendisi daha detaylı yazar ama özellikle şanzımanın durumundan rahatsız, yazılım yaramıyor.
          InsigniaTEAM

Yorum

Sport modunda performans açısından tatmin oluyorum aslında. Ancak ne bileyim araba sanki gidecekmiş ama tutan bir şey varmış gibi geliyor nedense. Eski 1.4 insignia da da böyle hissederdim. Ancak 1.4 tsi tiguan böyle değildi mesela. Onda sanki zorlasan da o kadar gidecekmiş hissi vardı. haha Bilmem anlatabildim mi derdimi ama şu an askıya aldım yazılım işini. Bakalım gelen cevaplara göre fikrim değişebilir.

Yorum

sport modda esp müdahelesi gecikiyor biraz daha atik hissettirir ve ufak tefek kaymalara daha töleranslı oluyor, biraz daha etki isterseniz çekiş kontrolü kapatın faydası olur. yazılım olayını yaptıran forumda arkadaşlar var (cdti) için, memmun olan çok, fakat yaptırılan yer çook önemli, şans ve beklenti yi hafife almayın.
              1.6 SIDI

Yorum

Kuru ağırlığı 1600 küsür kg olan bir araç için gayet normal bu durum. Motor iyi ama araba aşırı ağır. Ama atik bir araç bekliyorsanız en az aynı beygir gücünde daha hafif bir araç almalısınız. Zira program, çip, vb. ne uygulatırsanız uygulatın motor ve şansımandan yiyeceksiniz. Zararı olmaz diye bir ihtimal yok %100 zarar verecek ama ne kadar zarar vereceği sizin uygulamayı ne kadar agresif programlatacağınıza bağlı. Forumlarda bu konularda yüzlerce sayfa şikayet dolu.

Zamanında sadece bu yüzden 3.20i almaktan vazgeçip Insignia almıştım. 3.20i 'lere çip uygulatıp motorun canına okuyup satanlar çok, birine denk gelme ihtimali de yüksek olunca vazgeçmiştim açıkçası.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hakkan View Post
                  Kuru ağırlığı 1600 küsür kg olan bir araç için gayet normal bu durum. Motor iyi ama araba aşırı ağır. Ama atik bir araç bekliyorsanız en az aynı beygir gücünde daha hafif bir araç almalısınız. Zira program, çip, vb. ne uygulatırsanız uygulatın motor ve şansımandan yiyeceksiniz. Zararı olmaz diye bir ihtimal yok %100 zarar verecek ama ne kadar zarar vereceği sizin uygulamayı ne kadar agresif programlatacağınıza bağlı. Forumlarda bu konularda yüzlerce sayfa şikayet dolu.

Zamanında sadece bu yüzden 3.20i almaktan vazgeçip Insignia almıştım. 3.20i 'lere çip uygulatıp motorun canına okuyup satanlar çok, birine denk gelme ihtimali de yüksek olunca vazgeçmiştim açıkçası.
                  Haklısınız zarar vermek hele de benden sonraki alacak arkadaşa o şekilde mahçup olmak, hakkını yemek kesinlikle istemem. Elimdekiyle yetinecek gibiyim. Çok teşekkür ederim bilgilendirmeler için.

Yorum

araçta flexi varsa fazlasıyla yetiyor bence, amacımız yarışmak değilse, ayarlardan amortisör sertleşmesini kapatıp sadece motor ayarı açık bırakılınca oldukça tatmin edici oluyor. hatta lastikleriniz son aylarını yaşıyorsa benim ki gibi, üç harflileride kapatınca patiye düşüyor araç ama işte bazen daha fazlasını istemiyor değiliz istiyoruz
                    1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                    Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Performanslı kullanım için fabrikasyon gelen özelliği kullanmanız yeterli olacaktır düşüncesindeyim, ekstra yapacağınız yazılımın "custom" olmadığı sürece hatrı sayılır bir fark oluşturacağını sanmıyorum.
                      34HZD10

Yorum

Evet flexi performans için elinden geleni yapıyor. Ama dediğim gibi ağır olduğu hissini atamıyor araba. O yüzden istemiştim yazılım. Performans alıp piste çıkayım falan gibi bir derdim asla yok. Amacım araba rahatlasın.

Yorum

Lastikleriniz 19 sa 18 e düşürerek biraz rahatlatabilirsiniz.
                          34HZD10

Yorum

Direk 17 ye geçmek istiyorum. Konfor, ses ve tüketim anlamında beni daha çok mutlu edeceğini düşünüyorum. Çok çok nadir limit zorluyorum kızım olduğundan beri O yüzden 17 daha mantıklı geliyor.

Yorum

Ben 1 hafta önce ecumasters ta yaptırdım 1.6 T 170 hp aracıma bi fark göremedim iade ettim
                              2014 COSMO 1.6 TURBO 170 HP - CARBON FLASH BLACK - 19 İNÇ JANT - ÇİFT ÇIKIŞ EGZOZ/DİFÜZÖR

Yorum

İşleniyor...
                              X