Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kafamda deli sorular

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Teşekkür ederim.
    @Murat
    2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

hayırlı olsun güle güle kullanın, hepsi 7500 TL ye gelmiş oldu doğru mudur ?
      4 lastik 18 çap 5bin.tl
      1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
      Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Hepsi 7800 e geldi. 19 lastiklerle..valla lastikler muhteşem. Ben nokian weather proof un bu kalitede olacagini tahmin etmezdim.
        @Murat

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
          hayırlı olsun güle güle kullanın, hepsi 7500 TL ye gelmiş oldu doğru mudur ?
          4 lastik 18 çap 5bin.tl
          Teşekkür etmeyi unuttum iyi mi
          @Murat

Yorum

Hazır burada lastik jant konusu açılmışken yeni bir konu daha açmayayım dedim. Bende hali hazırda 19'' opc jant var ancak ben lastik genişliklerini değiştirmek istiyorum. Fabrika değeri 245/40 R19 , şuanda 255/40 R19 kullanıyorum. Daha geniş lastik tabanlı kullanabilirmiyiz? 305/30 R19 gibi..
            • Insignia 1.6 T 170Hp Cosmo+Still Paket
            • Antara 2.0 CDTI 150Hp Cosmo

Yorum

Bildiğim kadarıyla her ofset değerinin kabul ettiği lastik taban genişliğinin bir aralığı var, örneğin 225 ve 275 mm arası gibi. Sizin jantınıza göre lastiğin taban genişliğini seçmeniz gerek.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
                Bildiğim kadarıyla her ofset değerinin kabul ettiği lastik taban genişliğinin bir aralığı var, örneğin 225 ve 275 mm arası gibi. Sizin jantınıza göre lastiğin taban genişliğini seçmeniz gerek.
                İşte abi o aralık nedir daha geniş lastik kullanmak istiyorum yakıtı şahsen umrumda değil

Yorum

Ofset diyerek yanlış demişim genişlik olacaktı.

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...92078794/detay

Şu ilandaki fotoğrafa ve bilgilere göre jant 19x8.5" ölçüsünde.

https://www.otoclubturkiye.com/forum...4%9Fi-tablosu/

Şu linkteki bilgilere göre aralık: "8,5 Inches: 225 mm - 255 mm"

Kolay gelsin.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
                    Ofset diyerek yanlış demişim genişlik olacaktı.

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...92078794/detay

Şu ilandaki fotoğrafa ve bilgilere göre jant 19x8.5" ölçüsünde.

https://www.otoclubturkiye.com/forum...4%9Fi-tablosu/

Şu linkteki bilgilere göre aralık: "8,5 Inches: 225 mm - 255 mm"

Kolay gelsin.
                    Teşekkür ederim..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
                      Lastik ve jantlar bugün geldi ben de montaj balans felan gereken tüm işleri hallettim.
                      Lastikleri lastikcim.com dan aldım, nokian weather proof 4 mevsim. 2018 imalat. 245*40*19. Lastikler takılıp lastikçiden daha ayrılırken direksiyonda yumuşama hissettim ki aracımda 2 yıllık goodyear asimetrik vardı. En çok 15 bin km. kullandım.
                      Lastiklerle 170km hızlarda deneme yaptım. Araç içine gelen ses yaz lastiklerinden farksız. Yol tutuş ve frenleme de gayet başarılı buldum. Yağmurlu havada test ettim üstelik. Geriye nasipse kış performansı kalıyor. Onu da yazarım inşallah. Lastiklerin maliyeti kargo ücretsiz şekilde 5 bin tl.ye geldi.
                      Jantları sahibinden de 50 tl taşıma ücreti dahil 2800 tl ye malettim. İsteyen olursa tel.verebilirim. bijon ve göbek kapakları dahil geldi. Ben çok beğendim. Herhangi bir balans sorunu yok. Daha önceki insignia aracımda 2 kez farklı tip replika jant kullanmıştım ama balans sorunum olmuştu. Bu kez olmadı. Kısa zamanda foto paylaşım yaparım. Şu sıra hava yağmurlu..
                      not: herhangi bir yay v.b. müdahaleye gerek olmadı.
                      Hayırlı olsun ağabey güle güle kullan

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insgna44 View Post

Hayırlı olsun ağabey güle güle kullan
                        Teşekkür ediyorum. Foto atmayı unutmuşum. Göndereyim
                        @Murat

Yorum

@Murat

Yorum

Dosya gönderme kapalı dediği için mecburen böyle yaptım. Kusura bakmayın.
                            @Murat

Yorum

Aracı gösteren jant çok güzel olmuş..

1.4 T EDİTİON ELEGANCE + AFL+18 jant +NAVİ+sprintbooster+ses sistemi+opc sinyal çerçeveleri+turn push+kaliperler app +full led aydınlatma... vs..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: insgna44 View Post

Aracı gösteren jant çok güzel olmuş..
                                Teşekkür ederim.
                                @Murat

Yorum

İşleniyor...
                                X