Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kafamda deli sorular

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Kafamda deli sorular

Beyler, makyajlı Insignia araçlarda Cosmo paket 18' jant ile gelirken Sport paket 19' jant ile fabrikadan halka arz ediyor. Şimdi benim aracım Cosmo idi. Fakat ben tüm Sport eklentilerini satın alıp taktım (bodykit). Fakat 19' Atom jant orjinal buldum satın alıcam. Ama bana söylenilen şu oldu. 19 taktığımda spor yaya ihtiyacım olacağı söylendi. Bununda çok sağlıklı olmayacağı kondisyondan düşüreceği söylendi. E şimdi bu 19' jant spor yaysız kullanılmayacak ise Sport donanımlar fabrikadan spor yay ile mi çıkıyor?

Yay şart değil, fabrikasyon jantların dışına çıkıp spor görünümlü bir jant takınca "görüntü" iyileştirme amaçlı yay takılır. Sizin takacağınız 19" jant zaten orijinal olduğu için görüntü açısından abes durmayacak, yaysız da gayet güzel oluyor.
    Yaya ihtiyaç olunacağı face'de bir grupta söylendiyse çok takılmayın oralarda
    InsigniaTEAM

Yorum

Ben de bir şey sorayım o zaman, yeni konu açmaya gerek kalmaz.
      Aracımda 18" orjinal jant var, + flexride var araçta.
      Ben de 19 atom jant takmak istiyorum, ona göre de 245*45*19 lastik alacağım ilerde.
      Bu durumda sorun çıkar mı, flexride açısından, ekstra ayar yaptırmak gerekir mi?

Bir de hllsaygili, bulduğunuz atom jantlar orjinal mi, öyle ise kaça ve nerden aldınız?
      @Murat
      2014 1.6t 170hp 260nm + pedal commander

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post
        Ben de 19 atom jant takmak istiyorum, ona göre de 245*45*19 lastik alacağım ilerde.
        Bu durumda sorun çıkar mı, flexride açısından, ekstra ayar yaptırmak gerekir mi?

Bir de hllsaygili, bulduğunuz atom jantlar orjinal mi, öyle ise kaça ve nerden aldınız?
        Dostum bende şuan 18' replika Atom var. Ben sahibinden'den buldum orjinalini 6.000 TL istiyor. Şuan alıp almayacağım kesin değil aracımın kaporta ve dış aksam dönüşümleri sürüyor. Dolar'ın etkisiyle bütün işlemler kaplumbağa hızında oluyor. Fakat tüm işlemlerimi tamamladıktan sonra Atom jant'ın 19' orjinalini bulup takacağım. Bu arada aracım da biraz da ' pıssstırma ' var yayları ısıttırıp önü 3-4 parmak arkayıda 2 parmak aşağı indrttim çok da memnun kaldım. Bu haliyle 19 inc ile nasıl bir münasebeti olacak hiç bilmiyorum ama arabamın

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Wolverine View Post

https://www.sahibinden.com/ilan/yede...20816838/detay

6.500 TL

Yorum

Wolverine hocam 19 jantta 45 yanak yerine 40 yanak tercih ederseniz lastiğin dış ölçüsü bire bir aynı olacağından herhangi bir ayar yaptırmanıza gerek kalmaz. hllsaygili abi yay ısıtma nedir bu arabada keşke spor yay atsaydınız. bu arada 2 3 cm düşük olması gerçekten güzel durur araçta
            OPC Line Sport

Yorum

Düzeltme için teşekkürler ediyorum mhmtzncrkrn .
              @Murat

Yorum

hllsaygili , modifiye çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.
                @Murat

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mhmtzncrkrn View Post
                  Wolverine hocam 19 jantta 45 yanak yerine 40 yanak tercih ederseniz lastiğin dış ölçüsü bire bir aynı olacağından herhangi bir ayar yaptırmanıza gerek kalmaz. hllsaygili abi yay ısıtma nedir bu arabada keşke spor yay atsaydınız. bu arada 2 3 cm düşük olması gerçekten güzel durur araçta
                  Herşey çok pahalı dostum ) mecburdum çok korkarak yaptım göze aldım ama çok memnun kaldım..

Yorum

Ben de 245*40*19 nokian weather proof 4 mevsim lastik ve 19" atom jant siparişi verdim dün. Orjinal opc line 19 jantlar 10 bin tl civarında olduğu için replika aldım sağlam bir yerden. Taktırınca deneyimlerimi paylaşırım.
                    @Murat

Yorum

Aldığınız ürünlerin fiyatlarınıda ve nereden aldığınızıda yazarsanız daha dolu bilgiler almış oluruz sizlerden

Herkese modifiye çalışmalarında kolaylıklar dilerim
                      1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                      Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Lastik ve jantlar elime sağ salim ulaşsın aldığım yerleri paylaşıp yorumlarım tabii ki.
                        @Murat

Yorum

Hocam merakla bekliyorum 19’ atom için yorumunu. Beklemedeyim. Ve sadece 19’ atom replika fiyatınıda söylersen süper olur. Ayrıca 19 takılırsın baska bir işleme gerek olacak mı? Yay vs direk olcak mı yoksa

Yorum

Lastik ve jantlar bugün geldi ben de montaj balans felan gereken tüm işleri hallettim.
                            Lastikleri lastikcim.com dan aldım, nokian weather proof 4 mevsim. 2018 imalat. 245*40*19. Lastikler takılıp lastikçiden daha ayrılırken direksiyonda yumuşama hissettim ki aracımda 2 yıllık goodyear asimetrik vardı. En çok 15 bin km. kullandım.
                            Lastiklerle 170km hızlarda deneme yaptım. Araç içine gelen ses yaz lastiklerinden farksız. Yol tutuş ve frenleme de gayet başarılı buldum. Yağmurlu havada test ettim üstelik. Geriye nasipse kış performansı kalıyor. Onu da yazarım inşallah. Lastiklerin maliyeti kargo ücretsiz şekilde 5 bin tl.ye geldi.
                            Jantları sahibinden de 50 tl taşıma ücreti dahil 2800 tl ye malettim. İsteyen olursa tel.verebilirim. bijon ve göbek kapakları dahil geldi. Ben çok beğendim. Herhangi bir balans sorunu yok. Daha önceki insignia aracımda 2 kez farklı tip replika jant kullanmıştım ama balans sorunum olmuştu. Bu kez olmadı. Kısa zamanda foto paylaşım yaparım. Şu sıra hava yağmurlu..
                            not: herhangi bir yay v.b. müdahaleye gerek olmadı.
                            @Murat

Yorum

Bilgilendirme için çok çok çok teşekkürler. Hayırlı uğurlu olsun tekrardan

Yorum

İşleniyor...
                              X