Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.4 T için chip uygulaması

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.4 T için chip uygulaması

Arkadaşlar merhabalar,

Malum aracı yeni aldım, daha önceki araçlarımda bırakın modifiyeyi doğru dürüst aksesuar olayına bile girmemiştim ama insignia bi başka , insanın birşeyler yapası geliyor bu arabaya.

Forumumuzda ve internette 1.6 turbo ve CDTI araçlar için birçok çeşit chip ve uygulama bilgisi mevcut, ancak 1.4 yeni bir model olduğu için henüz fazla birşey yok.

Bakınırken şöyle birşey gördüm;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2544644/detay/

Açıkçası vaadler dikkat çekici forumda bu tip bir ürün kullanan varsa tecrubelerini öğrenmek hepimiz için faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Ne dersiniz?
    1.4T Su Mavisi + Sunroof Paketi + Landirenzo Omega Kit LPG

Ynt: 1.4 T için chip uygulaması

Istanbuldaysaniz Rami de bu konuda deneyimli bir yer var. Forumun buyuk kismi orada yaptirdi, hatta Ankaradan bile arkadaslar gelip orda yaptirdilar. Sahibi Barboros bey. Uyelere ozel fiyat uyguluyor ve surekli yazilimi gelistirdi. Ama Ankarada linkdeki firmada var. Asagidaki konu basligini iyice okuyun derim.

http://www.insigniateam.com/forum/in...p?topic=5165.0

2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

burada 2 aşamalı uygulama var deneyen var mı bilmem bi barboros ustaya danışın kendisini tanımam ama team deki baya kişinin aracını o chipledi
      http://www.racechip.de/racechip-chip...EC-3811-r.html

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Onat89
        burada 2 aşamalı uygulama var deneyen var mı bilmem bi barboros ustaya danışın kendisini tanımam ama team deki baya kişinin aracını o chipledi
        Turkiyede bunu satan yer var.

http://urun.gittigidiyor.com/garaj/r...80-hp-48326922

Siteden alanlar var. En cazip yani, 5 dk. Kendiniz bagliyor yine kendiniz cikartiyorsunuz. Beyin acilmiyor, kablo kesilmiyor. Ama bir cok kisi dyno uzerinde performansin olculmesi gerektigini soyledigi icin simdilik vazgectim. Ama takan arkadaslar performansin arttigini soylediler.

Yorum

Benimde chip, yapılacakların ilk sırasında yer alıyor.

Yorum

Mevcut seçenekler arasında RaceChip orijinal yazılıma dokunmadan yapılabilecek en pratik uygulama.
            Sorun şu ki,bildiğim kadarıyla 1.4 turbo için uygun kablo seti henüz yok :/
            Yine de sormakta yarar var,belki yeni üretilmiştir,ya da üretilecektir.

Yorum

Almanyada var.

Yorum

Deneyen olursa ,bilgilendirsin lütfen .Bende düşünebilirim.
                2014 BMW 5.20I M +comfort+premium            
                2011 otomatik opel astra  1.4 cosmo sunroof
                2013 Chevrolet Captiva LTZ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: turquaz72
                  Ben İnsignia 1.4 turbo sanmıştım;Astra J 1,4 olduğunu bilmiyordum,özür dilerim

Yorum

Birçok kez yazıldı çizildi, hatta bu forumda mıydı hatırlamıyorum ama racechip den en fazla 7hp alınmış 25-30hp lerden bahsedilirken.

Bu tür box uygulamaları hem aracınıza hem size yazık eder çok da bi perf farkettirmez. MAdem işletim sistemini mod lamayı düşünüyorsunuz neden chip gibi sağlıklı bir uygulama varken box? Box beyne giden sinyalleri değiştirerek sınırlı parametrelerle oynar ve bu sayede güç almaya çalışır. Uzun vadede sorun çıkma olasılığı daha yüksektir. Oysa chip de tüm parametrelerle oynama şansınız var ortada ECU kandırmaca yok. Böylece güvenli perf sınırları içinde yapılan chip aynı aracı orjinal yazılım gibi çalışacak, daha az sorun ve daha çok perf getirecektir.

Konuya uzak olan çoğu kişi bunu sök-tak avantajı için seçiyor ama sırf bunun için o paralara yazık. Çünkü chip yaptığınızda serviste üzerine yazılım güncellemesi yaptırmadığınız sürece servisin bunu anlaması imkansız. Kısace chip de sök tak a bile gerek yok. Ayrıca istediğiniz anda aracınızın orjinal yazılımı da geri yüklenebilir. Üstelik bildiğim kadarıyla Insignia da chip yaparken Astra H lardaki gibi beynin sökülmesine de gerek yok OPCOM dan yeni yazılım yükleniyor.

Bence fayda-maliyet-güvenlik açısından box dansa her zaman için chip derim

Yorum

Her yer OPCOM uzerinden guncellemiyor. Barbaros bey ECU aciyor, mudahale ediyor.

Yorum

1.4 lerde ecu açılmadan yapılıyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                          1.4 lerde ecu açılmadan yapılıyor
                          Nasıl olacak Fatih bey,varmı bir tavsiyeniz.Bizim araçlarda nasıl avantaj ve dez avantaj sağlar?

Yorum

Astra j 1.4 lerde ecu Fiziksel olarak açılıp müdahele edilmeden remap uygulaması gerçekleştiriliyor Insignia 1.6 turbolarda ise Ecu fiziksel olarak açılıp müdahele edildikten sonra remap yapılıyor

Avantajı Tork ve Hp artışı gerçek oluyor box lardaki gibi yanılma payı yok
                            Dezavantajı araç güçlü olduğu için zıplama arzunuz artıyor

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: FacomX
                              Astra j 1.4 lerde ecu Fiziksel olarak açılıp müdahele edilmeden remap uygulaması gerçekleştiriliyor Insignia 1.6 turbolarda ise Ecu fiziksel olarak açılıp müdahele edildikten sonra remap yapılıyor

Avantajı Tork ve Hp artışı gerçek oluyor box lardaki gibi yanılma payı yok
                              Dezavantajı araç güçlü olduğu için zıplama arzunuz artıyor
                              eh o zaman bu işlemi kimden yaptırabiliriz onuda söylede abi icraate geçelim

Yorum

İşleniyor...
                              X