Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Makyajli kasa egzoz uygulaması tavsiye

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Makyajli kasa egzoz uygulaması tavsiye

Abilerim kardeslerim merhaba,

2016 model stil paket 1.6 ctdi beyaz renkli aracimla araniza katildim.

Modifiye isini pek sevmem ama bu aracta fabrika cikisi Egzos cikisi olmamasi benim icin eksiklik. Arac egzoz ucu diye bagiriyor.

Difüzör duzgun keserek iki cikis egzoz yaptırabilecegim ( basliklari aktif olabilir) yer usta varmi ?
    Bir kac yer arstirdim ama kimse difüzör duzgun kesebilecegine garanti veremedi birde biraz pahalici kisilere denk geldim. Bazilari yeni kendinden iki cikis difüzör alirsan yapabilir dedi onuda arastirdim ama 400 tl sadece o plastik parcanin fiyati boylede cok maliyetli oluyor.

Bu konuda deneyimlerinizle hatta varsa fotolarla bilginizi yonlendirmenizi paylasmanizi bekliyorum.

​​​​​​Şimdiden cok cok tesekkurler

Aracınız hayırlı olsun. Aracınızda orta susturucudan boru çekilecek. Bunun maliyetini bilmiyorum, onun yanında difüzörün 400 lira olması çok mu fazla? Ben benzinliye yaptırırken sadece egzoz uçları ve difüzör maliyeti vardı, dizelinkinde biraz daha farklı.

Insignia Cosmo 1.6 SIDI MT Su Mavisi + Sprint Booster + LED Aydınlatma + OPC Pedal Seti ve Sinyal Çerçevesi + Çift Çıkış Egzoz + Spoiler + BMC Kutu İçi Hava Filtresi + ATE PowerDisc

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ramses View Post
      Abilerim kardeslerim merhaba,

2016 model stil paket 1.6 ctdi beyaz renkli aracimla araniza katildim.

Modifiye isini pek sevmem ama bu aracta fabrika cikisi Egzos cikisi olmamasi benim icin eksiklik. Arac egzoz ucu diye bagiriyor.

Difüzör duzgun keserek iki cikis egzoz yaptırabilecegim ( basliklari aktif olabilir) yer usta varmi ?
      Bir kac yer arstirdim ama kimse difüzör duzgun kesebilecegine garanti veremedi birde biraz pahalici kisilere denk geldim. Bazilari yeni kendinden iki cikis difüzör alirsan yapabilir dedi onuda arastirdim ama 400 tl sadece o plastik parcanin fiyati boylede cok maliyetli oluyor.

Bu konuda deneyimlerinizle hatta varsa fotolarla bilginizi yonlendirmenizi paylasmanizi bekliyorum.

​​​​​​Şimdiden cok cok tesekkurler
      400 TL orjinal çift çıkış difüzör mü fiyatı nereden aldınız bana servis 1000 tl gibi bir rakam söyledi
      2014 COSMO 1.6 TURBO 170 HP - CARBON FLASH BLACK - 19 İNÇ JANT - ÇİFT ÇIKIŞ EGZOZ/DİFÜZÖR

Yorum

Aynen fiyat iyi gibi.Nerden fiyat aldınız paylaşırsanız bi bakalım.

Yorum

Odak'ta da sanırım 1000 TL ye çift egzoz malzeme-işçiliğini yapıyordu die hatırlıyorum.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: alipamukkk View Post

400 TL orjinal çift çıkış difüzör mü fiyatı nereden aldınız bana servis 1000 tl gibi bir rakam söyledi
            Maslak oto sanayide 2. Kisimda sokağın hemen basindaki bir parcacidam 380 tl fiyat aldim. Yetkili servis 1000 kusur lira demisti. Maslaktaki parcacida 1 tane vardi ve makyajli kasa oldugunda mutabık kaldik. Bana yinede fiyat fazla geldi ilgilenler olursa verdigim adres tarifini detaylandiririm.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: seloselo View Post
              Odak'ta da sanırım 1000 TL ye çift egzoz malzeme-işçiliğini yapıyordu die hatırlıyorum.
              Odaklada konustum ama rakam bana yuksek geldi. 1000 kusur tl difüzör dahil iki cikis boru dagil baslklarla. Ayni islem ama difüzor kesim yapilarak da fiyat aldim rakami hatirlamiyorum ama yuksek geldi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: HaniBanaDemiş View Post
                Aracınız hayırlı olsun. Aracınızda orta susturucudan boru çekilecek. Bunun maliyetini bilmiyorum, onun yanında difüzörün 400 lira olması çok mu fazla? Ben benzinliye yaptırırken sadece egzoz uçları ve difüzör maliyeti vardı, dizelinkinde biraz daha farklı.
                Teşekkürler ederim, dizel daha kolay ses alamayacagimiz icin sadece boru cekilecek. Maslak oto sanayinde kesim yapilarak iki baslik boru 450 lira fiyat aldim fiyat uygun olmasina uygunda. İscilik biraz muamma usta ilk kez bu araci yapacsgini soyleyince geri durdum

Yorum

Orjinal egzoz başlıklarını nerden buluruz?Birde difüzör gittigidiyorda görmüştüm,orjinal 229tl diyordu fakat egzoz yeri açık değil.

Yorum

orjinal çift çıkışlı difüzör bulabilsek gerisi hiç sorun olmaz da... normal çıkışsız difüzör alıp kendimiz mi kessek naapsak
                    2014 COSMO 1.6 TURBO 170 HP - CARBON FLASH BLACK - 19 İNÇ JANT - ÇİFT ÇIKIŞ EGZOZ/DİFÜZÖR

Yorum

Ankarada Orijinal çift çıkış kazanlı egzoz için 450 tl fiyat aldım. Difüzör kesilmesi ise gerçekten şans. kimisi düzgün keser belli olmaz kimisi rezil eder.

Ben olsam önce kestirmeyi denerim. Kötü olursa difüzör satın alırım.
                      Fikrin kadar varsın!

Yorum

Arkadaslar yeni konu acmadan buradan devam etmek istedim ki konu kirliligi olmasin.

Aracim sport tourer modeli ve arka tampon difuzoru yok. 2 secenegim var.

1. Cikma yada orjinal difuzor bulacagim ki suana kadar bulamadim. Servisde de yok, siparisle geliyor ve oldukca pahali. Bu durumda hali hazirda arka tamponumun da zaten boyaya ihtiyaci var. Dolayisi ile hem difuzor maliyeti ve tampon boya maliyeti var.

2. Bu secenekte; tanidigim birinde uzerunde cift ckisli difuzoru olan sport tourer tamponu buldum. Bu durumda hem tampon boyanacak- cikma oldugu icin ihtiyaci var- ki kendi tamponlarim da boyanacakti zaten. Hem de 2. bir egzoz cekilmesi gerekecek. Aslinda 2. secenek uzerinde duruyorum suan ancak 2. bir egzoz yapildiginda herhangi bir sikinti olur mu yada herhangi bir kalibrasyon vs. ihtiyaci gereklimidir.
                        2011 Sport Tourer 2.0 CDTI Cosmo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: emrekeskin97 View Post
                          Arkadaslar yeni konu acmadan buradan devam etmek istedim ki konu kirliligi olmasin.

Aracim sport tourer modeli ve arka tampon difuzoru yok. 2 secenegim var.

1. Cikma yada orjinal difuzor bulacagim ki suana kadar bulamadim. Servisde de yok, siparisle geliyor ve oldukca pahali. Bu durumda hali hazirda arka tamponumun da zaten boyaya ihtiyaci var. Dolayisi ile hem difuzor maliyeti ve tampon boya maliyeti var.

2. Bu secenekte; tanidigim birinde uzerunde cift ckisli difuzoru olan sport tourer tamponu buldum. Bu durumda hem tampon boyanacak- cikma oldugu icin ihtiyaci var- ki kendi tamponlarim da boyanacakti zaten. Hem de 2. bir egzoz cekilmesi gerekecek. Aslinda 2. secenek uzerinde duruyorum suan ancak 2. bir egzoz yapildiginda herhangi bir sikinti olur mu yada herhangi bir kalibrasyon vs. ihtiyaci gereklimidir.
                          Kaliteli bir egzozcu bulursanız difüzörü gayet güzel kesiyorlar , benim aracımda diff kesilerek yapıldı. Boşuna masraf etmeyin derim ben.
                          Kalibrasyon falan söz konusu değil arkaya gelen borudan Y ek yapılarak ikiye ayrılıyor , son tarafa da 2 susturucu ve istediğiniz ucu taktırabilirsiniz.

Yorum

Eğer İstanbul'da ikamet ediyorsanız Egzos Sepeti ESA Egzosu tercih etmenizi öneririm gayet güzel işçilikleri var. İnstagram'dan takip edebilirsiniz.

Yorum

İşleniyor...
                            X