Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Gündüz farı yetersizliği

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Gündüz farı yetersizliği

Katılır mısınız bilmiyorum ama bence bu arabaların gücüne oranla gündüz farları etkisiz kalıyor.Yani öndeki aracı yeterince etkilemiyor.Vatandaş 140-150 km hızla gidiyor ve kendini çok hızlı gidiyor sanıyor.Ben pat diye ensesinde bitince panik yapmaya başlıyor.2 gün önce arkadaşın bmw ile gidiyorum.araba 136 beygir ama önünden herkes kaçıyor.Sonrasında kesin kanaat getirdim gündüz farlarının etkisiz olduğuna.Ve kendi çapımda bi çalışma yapmaya karar verdim.Her ne kadar çok etkili olmasa da görünüş açısından çok hoşuma gittiğini söyleyebilirim.Sizlerin de yorumlarınızı bekliyorum.
    You do not have permission to view this gallery.
    This gallery has 2 photos.

İlk Seri daha belirgindi makyajlı kasada biraz inceltip led gücünü artırdılar bu da bu tarz sorunlara sebep verebilir ama aracın rengide önemli

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nedim View Post
      Katılır mısınız bilmiyorum ama bence bu arabaların gücüne oranla gündüz farları etkisiz kalıyor.Yani öndeki aracı yeterince etkilemiyor.Vatandaş 140-150 km hızla gidiyor ve kendini çok hızlı gidiyor sanıyor.Ben pat diye ensesinde bitince panik yapmaya başlıyor.2 gün önce arkadaşın bmw ile gidiyorum.araba 136 beygir ama önünden herkes kaçıyor.Sonrasında kesin kanaat getirdim gündüz farlarının etkisiz olduğuna.Ve kendi çapımda bi çalışma yapmaya karar verdim.Her ne kadar çok etkili olmasa da görünüş açısından çok hoşuma gittiğini söyleyebilirim.Sizlerin de yorumlarınızı bekliyorum.
      O zaman normal farlarınızı açmanızı öneririm.

Böyle gündüz farı gibi sosyetik uygulamalar yokken 1992-1993'lerden beri tüm araçlarımda her zaman farlarım açık giderdim. Gerçi o zamanlar herkes farlarını açık unutmuşsun birader derlerdi haha ama ben aldırış etmeden devam ederdim.

Kısacası aslında araçların farları kuzey ülkelerinde olduğu gibi her zaman açık olmadı, gündüz farı hiçbir zaman farın yerini tutmayacak alternatif bir çözüm sadece.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nedim View Post
        Emin ol kardeşim,gece bile farları açmadan gitsen öndeki araç kırmızı gözleri görünce irkilir haha
        Nasıl yaptığını ve maliyeti nedir biraz anlatırmısın?
        Bu arada mükemmel olmuş .

Yorum

photoshop olsa gerek. olsa güzel olur.
          1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
          Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yakar_35 View Post

Emin ol kardeşim,gece bile farları açmadan gitsen öndeki araç kırmızı gözleri görünce irkilir haha
            Nasıl yaptığını ve maliyeti nedir biraz anlatırmısın?
            Bu arada mükemmel olmuş .
            maliyet sıfr tlihihi farın üzerindeki kapağı açtığınızda ampul ve mercek arasında 10-12 cm kadar bi boşluk göreceksiniz.Ben de o boşluğu kullanarak sıradan 6 çip şerit led kullandım.Detaylı anlatım isterseniz.Fotoları ile birlikte atabilirim.Bu arada aracı 2 gün önce servise götürdüm.Check-up ve bakım için.Gören ustalarda hayran kaldı:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
              photoshop olsa gerek. olsa güzel olur.
              Bu arada photoshop değilihihi

Yorum

e çok güzel o zaman, hatta bir adet wifi led dimmer koyup, cep telefonundan dilediğin rengi verebilirsin anında. rgb led kullandığını varsayarsak. başarılı uygulama.
                1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
                Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
                  e çok güzel o zaman, hatta bir adet wifi led dimmer koyup, cep telefonundan dilediğin rengi verebilirsin anında. rgb led kullandığını varsayarsak. başarılı uygulama.
                  yani çeşitlendirilebilir dediğin gibi.Merceğe dik açıdan vermeyi denedim ama öyle bi yer bulamadım.Aslında kuvvetli jobled gibi bi ledle merceğe dik açıdan verilebilse çok daha etkili olur.Bu yapılan işlemler far ve ampule hiçbir şekilde dokanılmadığı için biraz amatörce oldu aslında

Yorum

İşleniyor...
                  X