Duyuru

Collapse
No announcement yet.

1.6 sidi 170 hp otomatik yazılım hk.

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• 1.6 sidi 170 hp otomatik yazılım hk.

Abilerim merhaba, bu modifiye başlığı altındaki 44 sayfayı okudum çoğunda 1,6 180 lik için yorum vardı, bende sizlere danışayım dedim. Ben 2 yıl önce 2015 1.6t sidi 170 otomatik cosmo donanım insignia aldım. Herşey güzel hoş fakat sanki 190-200 hp 300 tork olsa istediğim gücü ve sürüş keyfini yakalayacağım gibi düşünüyorum. bgt maslakta yada odak dynamic de chip yaptırmak istiyorum ama konuşulan parçalar hakkında pek bilgim yok benim talebim bunu yaptırırsam arabanın hiçbir parçasını değiştirmeden güvenle bu arabayı kullanabilir miyim? benim aracıma yaptırmanın zararı olurmu diye soruyorum . 20-25 beygir 40-50 tork artışı zararsız kardeşim yaptır keyifle bin derseniz aklımda soru işareti kalmayacak nacizane tavsiyenizi istiyorum saygılarımla,

SIDI motorun çok fazla limitlerde bir motor olduğunu düşümüyorum, emisyon ve tüketim önceliği ile tasarlanmış bir motor. Şahsi tahminim 200 bg altında bir sorun olmayacaktır. Yine de chip tuning yaptırdıktan sonra yağ değişimlerini daha erken yaptırmak ve turbonun rölantide soğuması konusunda daha dikkatli davranmakta fayda var. Yine şahsi tavsiyem 190-200 bg civarında bir güçte bırakmanız, 200 bg üzerini zorlamamanız yönünde.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
      SIDI motorun çok fazla limitlerde bir motor olduğunu düşümüyorum, emisyon ve tüketim önceliği ile tasarlanmış bir motor. Şahsi tahminim 200 bg altında bir sorun olmayacaktır. Yine de chip tuning yaptırdıktan sonra yağ değişimlerini daha erken yaptırmak ve turbonun rölantide soğuması konusunda daha dikkatli davranmakta fayda var. Yine şahsi tavsiyem 190-200 bg civarında bir güçte bırakmanız, 200 bg üzerini zorlamamanız yönünde.
      teşekkür ederim daha önce yaptıran deneyimleyen arkadaşlar varsa onlarında tavsiye ve görüşlerini duymak isterim

Yorum

Benim de senin gibi soru işaretleri vardı kafamda.Yapan vatandaş beğenmezsen eski haline çeviririm dedi.Biraz araştırmam sonucunda motora da zarar vermediğini gördüm.Sonuçta yaptırmaya karar verdim ve yaptırdım.Ben bu araçların şanzumanını beğenmiyordum ağır geliyordu bana.Yazılımdan sonra şanzuman ve motor performansı çok değişti ve iyiki yaptırmışım dedim.Kesinlikle bu araçlar yazılımla kullanılmalı diye düşünüyorum...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nedim View Post
          Benim de senin gibi soru işaretleri vardı kafamda.Yapan vatandaş beğenmezsen eski haline çeviririm dedi.Biraz araştırmam sonucunda motora da zarar vermediğini gördüm.Sonuçta yaptırmaya karar verdim ve yaptırdım.Ben bu araçların şanzumanını beğenmiyordum ağır geliyordu bana.Yazılımdan sonra şanzuman ve motor performansı çok değişti ve iyiki yaptırmışım dedim.Kesinlikle bu araçlar yazılımla kullanılmalı diye düşünüyorum...
          Yakıt tüketiminde ne gibi değişiklik oldu.

Yorum

Şehir içinde sıkıştırmazsan düşer demişti yapan kişi.Bana mantıklı geldi çünkü gaza az basmayla araba yığılma yapmadan hızlanıyor.Ama reelde düşme göremedim hep basasım geliyo çok zevkli oldu arabahahaBu hafta izmire gidip geldim.şehirler arası 10 lt. yaktım yine çok basmışım engelleyemiyorum kendimi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mmk06 View Post
              Abilerim merhaba, bu modifiye başlığı altındaki 44 sayfayı okudum çoğunda 1,6 180 lik için yorum vardı, bende sizlere danışayım dedim. Ben 2 yıl önce 2015 1.6t sidi 170 otomatik cosmo donanım insignia aldım. Herşey güzel hoş fakat sanki 190-200 hp 300 tork olsa istediğim gücü ve sürüş keyfini yakalayacağım gibi düşünüyorum. bgt maslakta yada odak dynamic de chip yaptırmak istiyorum ama konuşulan parçalar hakkında pek bilgim yok benim talebim bunu yaptırırsam arabanın hiçbir parçasını değiştirmeden güvenle bu arabayı kullanabilir miyim? benim aracıma yaptırmanın zararı olurmu diye soruyorum . 20-25 beygir 40-50 tork artışı zararsız kardeşim yaptır keyifle bin derseniz aklımda soru işareti kalmayacak nacizane tavsiyenizi istiyorum saygılarımla,
              Ben şuanda yazılımcıdayım yükleme devam ediyor sonuçları kullandıkça yazarım.
              2014 Beyaz İnsignia 1.6 T 170 HP Cosmo+Stil Paket(19 Jant+Deri Koltuk+Bose Ses Sistemi)- Ayna Altı Led-Photon Xenon Pro Kit-Tavan Kaplama-4 Çıkış Egzoz
              NAMI DİĞER "GEMİCİK"
              '34 JU 7764'

Yorum

Cevaplar için teşekkürler yorumlardan sonra yaptırmaya karar verdim yarın uğrayacağım bi konuşalım bakalım nedir ne değildir.. yazılım uygulanırsa farkları yazmaya çalışacağım

Yorum

Kısa vadede mutlaka keyifli olacaktır ama uzun vadede sorun çıkarır mı, orası biraz soru işareti.

Yorum

Evet sonuçlar nedir?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: nedim View Post
                      Evet sonuçlar nedir?
                      ben işim dolayısıyla yaptıramadım hafta içi bir gün ayarlamam gerekecek o da nasıl olacak bilmiyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmeetfuraat View Post

Ben şuanda yazılımcıdayım yükleme devam ediyor sonuçları kullandıkça yazarım.
                        üstad siz ne yaptınız yaptırdınız mı sonuçlar nasıl nerede yaptırdınız ayrıca?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ufukkk View Post
                          Kesinlikle katılıyorum doğru söze ne hacet.. chipten sonra çok dikkat edilmesi gereken unsurlar.. araç stock iken fazla sınırları zorlamıyosun alışıla gelmiş olduğu için... ama yazılım olayı çok farklı bağımlılık gibi bişey daha sonrasında yazılımsız kullanmak bile istemiyosun..araç gerektiği gibi kullanılırsa ben uzun vadede bile problem olacağını pek düşünmüyorum lakin yazılımda limitin zorlanmaması lazım çok soft bi uygulama yapılacak.. yukardada denildiği gibi erken yağ bakımı aracı rolantide daha çok bekletmek start'ta stop'ta şeklinde.. merak ediyosanız performans size yetmiyosa yaptırın derim bişey kaybetmezsiniz

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mmk06 View Post

üstad siz ne yaptınız yaptırdınız mı sonuçlar nasıl nerede yaptırdınız ayrıca?
                            205-210 arası güç aldık.Tabi dyno ya cıkarmadım.Pc den görülen bu.Yukarda yazılanlar gibi doğru yağ doğru yakıt zamanında buji değişimi gibi önemli şeylere dikkat edilmesi lazım.Şimdi buji değiştireceğim arkasından bikaç işlem daha yaptırmaya niyetim var.Firma ismi vermek doğru olur mu bilmiyorum o yüzden özelden yazarım size.
                            2014 Beyaz İnsignia 1.6 T 170 HP Cosmo+Stil Paket(19 Jant+Deri Koltuk+Bose Ses Sistemi)- Ayna Altı Led-Photon Xenon Pro Kit-Tavan Kaplama-4 Çıkış Egzoz
                            NAMI DİĞER "GEMİCİK"
                            '34 JU 7764'

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmeetfuraat View Post

205-210 arası güç aldık.Tabi dyno ya cıkarmadım.Pc den görülen bu.Yukarda yazılanlar gibi doğru yağ doğru yakıt zamanında buji değişimi gibi önemli şeylere dikkat edilmesi lazım.Şimdi buji değiştireceğim arkasından bikaç işlem daha yaptırmaya niyetim var.Firma ismi vermek doğru olur mu bilmiyorum o yüzden özelden yazarım size.
                              Merhabalar, yazılımı yaptırdınız sanırım. Memnun musunuz? Herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? Teşekkürler.

Yorum

İşleniyor...
                              X