Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Geri Vites Lambası - Yeterli Aydınlatmıyor

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

Geri vites ampulu t15 zaten tam uyar . Ben mi yanlış anladim ?

Yorum

benim geri viteste t10 lar var. bi önemi yok her türlü oturur yerine.
      1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
      Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Mobeseler için sıkıntı olabilirmi fazla ışıktan plaka görünmemesine neden olur gibi.Birde bunun yüzünden muayeneden geçmezse kötü olur.

Yorum

kamera ışık kaynağının fokusuna bakmayacağı için bence aksine daha da güzel görüntü yakalar.
          1.6 CDTI 136Hp Otomatik Cosmo/ Carbon Flash Black / UV Kaput Koruma Filmi / Boya Koruma
          Flexride Şasi/ Çevre görüş 2 + Opel Eye/ Stil Paket(19"J+Deri Döşeme+Isıtmalı Koltuklar+BOSE Ses Sistemi) / Sunroof / R700+Carplay/Adaptive Cruse Control

Yorum

Geri vites lambaları nasıl değiştiriliyor bir video vs var mı?

Yorum

videom yok ama kısaca anlatmaya çalışayım makyajlı kasa için konuşacağım,
              bagajı açtığımızda farların tam arkasında ki döşemede plastik oval kapaklar var. onları çekerek açıyoruz. elimizi içeri attığımızda 2 adet kulakçık var ve sanırım m8 somun ebatlarında. bunları el yardımıyla açıyoruz. ortadaki kolay açması sağa doğru olan biraz dikkatli olmak lazım açarken içeri düşürmeyin. ikisinide açıp kelebek somunları çıkarttığımızda farı hafifçe kendimize çekiyoruz. çekerken nazik olalım soket ve kablolara zarar vermeyelim. sonra içeri geçirilmiş lamba yuvaları görüyoruz. hepsi contalı. sola bir tık çevirip dışa çekince yerinden çıkıyorlar. değişimi yapıp tekrar m8 saplamalara geçiriyoruz ve kelebek somunları iyice sıkıyoruz. farın etrafındaki conta ve plastiğe oturduğuna iyice emin olalım ki su sızdırması falan yapmasın içeri.
              bu kadar.

Yorum

Teşekkürler hocam. Ben kesin düşürürüm o somunları ya neyse...

Yorum

Makyajlılarda geri vites ampulleri krom çıtanın içinde kaldığı için yeri iyi aydınlatmıyor.Ampulün merkezi yeri görmüyor.Ben led de yaptım; şekil güzel ancak aydınlatma zayıf. Bu arada resimlerde yeri aydınlatan ışık plakanın led ışıkları.
                  You do not have permission to view this gallery.
                  This gallery has 4 photos.

Yorum

Şöyle bir ürün gördüm, bunu alıp tamponun alt kısmına, gündüz görünmeyecek bir şekilde vidalatmayı düşünüyorum.

Sanırım iş görür:

https://tr.aliexpress.com/item/10-X-...StoreLevelAB=0

Fotoğrafta iğrenç bir "photoshop" çalışması ile yaklaşık nereye taktıracağım görünüyor. Becerikli birini bulursam, tampon altına gizli montaj düşünüyorum :
                    Ekli Dosyalar

Yorum

Orjinal yazı sahibi: selcuktuncer View Post
                      videom yok ama kısaca anlatmaya çalışayım makyajlı kasa için konuşacağım,
                      bagajı açtığımızda farların tam arkasında ki döşemede plastik oval kapaklar var. onları çekerek açıyoruz. elimizi içeri attığımızda 2 adet kulakçık var ve sanırım m8 somun ebatlarında. bunları el yardımıyla açıyoruz. ortadaki kolay açması sağa doğru olan biraz dikkatli olmak lazım açarken içeri düşürmeyin. ikisinide açıp kelebek somunları çıkarttığımızda farı hafifçe kendimize çekiyoruz. çekerken nazik olalım soket ve kablolara zarar vermeyelim. sonra içeri geçirilmiş lamba yuvaları görüyoruz. hepsi contalı. sola bir tık çevirip dışa çekince yerinden çıkıyorlar. değişimi yapıp tekrar m8 saplamalara geçiriyoruz ve kelebek somunları iyice sıkıyoruz. farın etrafındaki conta ve plastiğe oturduğuna iyice emin olalım ki su sızdırması falan yapmasın içeri.
                      bu kadar.
                      Teşekkürler hocam... Bu tarifle 10 dakikada hallettim, çok basitmiş...

Yorum

Sipariş verdim bakalım, yeterince aydınlatacak mı, görüntüyü bozacak mı göreceğiz.

Yorum

bana ürünler geldi. öncelikle geri vites ışığım dediğim gibi gayet güzeldi ama yinede sipariş verdim linktekini, ve istediğim performansı alamadım ve eskisiyle devam ediyorum. mevcut olan zaten baya baya iyiymiş çok tatlı beyazı var.

Plakalıklarıda sipariş verdim geldi ama burada şöyle bir sıkıntıyla karşılaşıyoruz, makyajlı kasa için konuşuyorum, çerçeveyi sökünce bağlantıların uymadığını ve elektrik kablosunu kesip anca öyle bağlanacağını gördüm. yeni gelenin içi komple led. elbet çok aydınlatacaktır. ama kesme biçme olacak. ben şimdilik yapmadım. boş bir vaktimde takıp deneyeceğim. soketli yapacağım lehimle soket yerleştireceğim. keyifli boş bir anımda yaparım. ayrıca internetteki yorumlarına bakınca alexprestte, yuvada boşluk olduğunu söylüyorlar bazıları, onu tecrübe etmedim. kesmeden önce kabloları yuvayı kontrol edeceğim çerçeve nasıl sıkımı oturuyor bakacağım.

Yorum

Sinyal lambaları ve diğer ampuller led bulunur mu acaba birkaç site de gördüm ama insignia nın ampul kodlarını bulamadım.(2011 cosmo)
                            İnsignia 1.6t 180hp cosmo

Yorum

evet plakalıklarla ilgili bilgi vereyim, kesme biçme yok. mevcut orjinal plakalık aydınlatmasını kalın soketinden komple söküyoruz, yani orjinal cam kasanın içinden çıkarıyoruz çevirerek ve ampül yuvasına yeni ledi takıyoruz. orjinal kasanın yanında çerçevesi basit kaçıyor ama aydınlatması gerçekten güzel, çok faydası oluyor ve asla göz almaz arkadan, direk yere vuruyor ışık.

tek sıkıntı orjinal aydınlatma kasası gerçekten orjinal yani cuk diye oturuyor ve kalite hissi veriyor ama bu çin işi olan öyle değil. yuvada boşluk var, tıkı tık oynuyor yerinde. birşeyle sıkıştırmak lazım. ve bu çin işi ledlerin trafoları kare şeklinde ve içeri doğru onları sokuyoruz, ama onlarda boşta, aracı yıkattıktan sonra led tabakanın zeminine sabitleyeceğim trafolarını ve yerinden oynayan çerçeveyide contalayıp daha sıkı hale getiricem.

ürün bu:
                              https://tr.aliexpress.com/item/2Pcs-...791115154.html

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmethamdi55x View Post
                                Sinyal lambaları ve diğer ampuller led bulunur mu acaba birkaç site de gördüm ama insignia nın ampul kodlarını bulamadım.(2011 cosmo)
                                arka sinyalleri led uygulayan var mı bende merak ediyorum bu konuyu.

Yorum

İşleniyor...
                                X