Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yetersiz aydinlatma

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yetersiz aydinlatma

Arkdaslar merhaba. Forumda yeniyim.araci alali 3 gun oldu 2014 1.4t. Eski aracim 308 idi farlari ben yeni alip takmistim ona alistiktan sonra insignianin aydinlatmasi cok yetersiz geldi. Led isine girmek istemiyorum gece performansindan oturu. Xenonuda selektorde tepki veremeyecegi icin eledim. Aracima gjzel bir ampul takmak istiyorum. Gece surusleri benim icin onemli. Ha gi ampulu onerirsiniz. Ikinci olarak ampul tipi nedir. Ucuncu olarak son sorum, bugun bakim yaptirirken araca. Araci lifte kaldirdiklarinda on panjurun komple kapali sadece sol uste 3x15 cm genizliginde bir aciklik oldugunu fark ettim bu durum.normalmidir. tesekkur ederim iyi forumlar dilerim.

Insignianın aydınlatması bir çok araca göre daha başarılıdır aracınızda Afl varmı yoksa normal farlardanmı var*

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Normal bi halojen far mevcut.

Yorum

Selektör işi çok çok önemli değilse aydınlatma konforu olarak halen en iyisi bixenon olacaktır. LED aydınlatmalar ne kadar kaliteli ürün de olsa özellikle yağışlı havalarda bezdiriyor, özellikle sıcak asfaltta aydınlatmanın yetersizliğini hissediyorsunuz. 308 ful LED olanlardan mıydı peki.
        Mondeo 2.0 Ecoboost 240 Bg Selective

Yorum

valla açıkçası insignia aydınlatmasından şikayetçi bi sizi gördüm.Ben çok beğeniyorum.Bana gece yolculuğunu sevdiren araba diyebilirim hattaihihi

Yorum

Afl yoksa farlarınızda mercekli ise xenon veya led yapabilirsiniz. Ben photon marka led kullanmıştım. Aydınlatma performansı vasattı. Philips xenon kit ile değiştirince önümün aydınlandığını anladım.. Fatih abi ve yurtdışından bir üyemiz var makyajlı kasa mercekli farda led kullanıyorlar. Çok memnunlardı aydınlatmasından. Forumda konuları mevcut.

Yorum

Güzel aydınlatma ve renk için 4300 k xenon takacaksınız. renk önemli değilse en iyisi halojen yani mevcut ampülleriniz. far ayarınızı ve far camı temizliğinize dikkat edin. Aracınızda AFL far yok.
              Fikrin kadar varsın!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mr.big View Post
                Güzel aydınlatma ve renk için 4300 k xenon takacaksınız. renk önemli değilse en iyisi halojen yani mevcut ampülleriniz. far ayarınızı ve far camı temizliğinize dikkat edin. Aracınızda AFL far yok.
                Merceksiz fara xenon takılırsa bol bol küfür yenir.

1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
                2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
                3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
                4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
                5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
                6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ahmetyildiztekin View Post
                  Arkdaslar merhaba. Forumda yeniyim.araci alali 3 gun oldu 2014 1.4t. Eski aracim 308 idi farlari ben yeni alip takmistim ona alistiktan sonra insignianin aydinlatmasi cok yetersiz geldi. Led isine girmek istemiyorum gece performansindan oturu. Xenonuda selektorde tepki veremeyecegi icin eledim. Aracima gjzel bir ampul takmak istiyorum. Gece surusleri benim icin onemli. Ha gi ampulu onerirsiniz. Ikinci olarak ampul tipi nedir. Ucuncu olarak son sorum, bugun bakim yaptirirken araca. Araci lifte kaldirdiklarinda on panjurun komple kapali sadece sol uste 3x15 cm genizliginde bir aciklik oldugunu fark ettim bu durum.normalmidir. tesekkur ederim iyi forumlar dilerim.

Merhaba hayırlı olsun, aynı araca sahibiz. Ben led far taktırdım ancak yağmurda performansından memnun değilim. Araçlarımızda adaptif panjur mevcut. Aracın hızlı ısınması ve rüzgar sürtünmesinin azaltılması için panjur kapalı konumda kalır ancak çok sıcak havalarda panjur otomatik olarak açılır. 45 derece aydın sıcağında 3 yıldır sadece bir kere panjurun açıldığına şahit oldum.

2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
                  2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

Yorum

Orjinal yazı sahibi: oguzhanc64 View Post

Merceksiz fara xenon takılırsa bol bol küfür yenir.
                    araç makyajlı kasa.
                    Fikrin kadar varsın!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mccoffeer View Post

Merhaba hayırlı olsun, aynı araca sahibiz. Ben led far taktırdım ancak yağmurda performansından memnun değilim. Araçlarımızda adaptif panjur mevcut. Aracın hızlı ısınması ve rüzgar sürtünmesinin azaltılması için panjur kapalı konumda kalır ancak çok sıcak havalarda panjur otomatik olarak açılır. 45 derece aydın sıcağında 3 yıldır sadece bir kere panjurun açıldığına şahit oldum.
                      Panjur işini ilk defa duydum
                      InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri View Post

Panjur işini ilk defa duydum
                        17 numaralı parçaya bir göz atın. Ben de bilmiyorum var mı, makyajlı kasa sahibiyim, kaput ızgarasını sabit biliyorum ama...

https://opel.7zap.com/tr/car/g09/b/3/2-1/#17
                        Fikrin kadar varsın!

Yorum

benzer sistem ae86 da vardı zamanında , açılıp kapanan ızgara

Yorum

17 numaralı parçaya bir göz atın. Ben de bilmiyorum var mı, makyajlı kasa sahibiyim, kaput ızgarasını sabit biliyorum ama...

Allah Allah ben de ilk defa duydum. Ama ilginçmiş. Yarın kendi aracıma bir bakacağım. Daha önce dikkatimi çeken bir şey olmamıştı.
                            Son düzenleme: oguzhanc64; 29.11.2017, 20:23.
                            1. 2000 Volkswagen Passat 1.8T Comfortline, Manuel, Deniz Mavisi; 259.400km ----> Satıldı
                            2. 2012 Renault Fluence 1.5 dCi Business, Manuel, Gri; 81.500km ----> Satıldı
                            3. 2011 Opel Insignia 2.0 CDTI Edition Elegance, Otomatik, Beyaz, 88.500km ----> Satıldı
                            4. 2017 Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline, DSG, Beyaz 46.000km ---->; Satıldı
                            5. 2013 Kia Ceed 1.6 CRDI Premium, Otomatik, Siyah, 98000km ---->; Satıldı
                            6. 2016 Opel Insignia 1.6 CDTI Cosmo+Stil, Otomatik, Siyah

Yorum

Yalnızca yurtdışında ecoflex amblemiyle satılan modellerde bu panjur mevcut. Türkiye’de bildiğim kadarıyla start stoplu 1.4 t ve 1.6 cdti manueller bu spesifikasyonda. Diğerlerinde panjur sabit. Ayrıca ecoflexler yaklaşık 1 cm yere daha yakın.

2014 INSINGNIA 1.4 TURBO Sedefli Mahagony Kahve Edition Elegance + Stil Paket + Sunroof Paketi
                              2016 MOKKA X 1.6 CDTI AT Amber Turuncu Excellence + Opel Eye + Deri Paketi + Sunroof Paketi

Yorum

İşleniyor...
                              X