Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yol Tutuşu için Tavsiyeler ?

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yol Tutuşu için Tavsiyeler ?

merhabalar

2.0 160hp Cosmo aracım geleli 2 hafta oldu. inş temiz güzel resimlerini çekince sizlerle paylaşacam. daha önceden de bir konuda bahsetmiştim aracımda flexride yok maad maad işte olmayınca insan maad vuruyo başını duvarlara

2 gün önce bir dalgınlık sonucu 170-180km/h hızla bir viraja girdim.keskin bir virajda degildi. az egimli geniş bir viraj. araç kontrol çıktı zar zor toparladım.neyseki herhangi bir sıkıntı olmadı. şimdi kalkıpta aracım neden kontrolden çıktı demiyecegim çünki standart bir araçla kimse 180km/h hızla öyle bir harekette bulunmaz.

yol tutuşunu artırmak için tavsiyelerinizi rica edebilirmiyim ?
    aracı yol şartlarından dolayı çok alçaltamam. birde aracın kütük gibi olmasını istemiyorum. en azından konfordan da fazla ödün vermeyerek neler yapabilirim ?
    (aracın üstünde gelen lastikler continental ve jantlar 18")

Ynt: Yol Tutuşu için Tavsiyeler ?

daha sert lastikle birazdaha yol tutuşu sağlarsın ama kofordan ödün verirsin çok fazla brşey olacağınıda zannetmiyorum

sizin için flexride yoksa yapacak başka bişey yok
    2015 leon fr

Yorum

teknik bilgim çok yok o yüzden soruyorum. filexride yoksa, yay-süspansiyon gibi parçalar degişerek te herhangi bir sonuç elde edilemez mi ?

Yorum

yay düşünmediğini belirtmiş
        2015 leon fr

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yigitihsan18
          yay düşünmediğini belirtmiş
          abi belirten yine bendim

yol şartlarından dolayı aracı çok alçaltamam dedim galiba yay istemiyorum anlaşıldı. yani hani modifiyeli araçlardaki gibi yeri süpürerek giden cinsten olmasını istemiyorum sadece. yol tutuşunu artıracak yay'sa kabul

Yorum

Orjinal yazı sahibi: oguzhancilenk
            teknik bilgim çok yok o yüzden soruyorum. filexride yoksa, yay-süspansiyon gibi parçalar degişerek te herhangi bir sonuç elde edilemez mi ?
            oğuzhan bey yay takabilirsiniz bende ve sitedeki çoğu arkadaşda mevcut sıkıntı yaşamazsınız çok sert olmuyor araçta, birde arka lastiklerin kamber açılarını değiştirin oda fark ettiriyor ben yaptırdım tek dez avantajı lastiği içten yiyor lastiğin, rot balansçıya gidin arka kamber ayarı var aracımda deyin çünkü her araçta olmuyor kamber ayarı

1.6 Turbo Cosmo 272bg 360 nm forget piston ve piston kollari downpipe komple 76mm egzoz sistemi ve daha büyük intercoler

Yorum

FlexRide'in olmaması iyi. Aşırı heyecana neden oluyor. Kalbe zararı var.
              1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
              Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: volkan
                oğuzhan bey yay takabilirsiniz bende ve sitedeki çoğu arkadaşda mevcut sıkıntı yaşamazsınız çok sert olmuyor araçta, birde arka lastiklerin kamber açılarını değiştirin oda fark ettiriyor ben yaptırdım tek dez avantajı lastiği içten yiyor lastiğin, rot balansçıya gidin arka kamber ayarı var aracımda deyin çünkü her araçta olmuyor kamber ayarı
                volkan bey sadece yay yeterli olur mu ? yayla birlikte süspansiyonların degişmesi gerekli mi acaba ? birde yay için sitede okudugum kadarıyla 2-3 tane yay var hem konfor hemde yol tutuş isteyenler kw öneriyor dogru mu anladım ?
                Orjinal yazı sahibi: sebazios
                FlexRide'in olmaması iyi. Aşırı heyecana neden oluyor. Kalbe zararı var.
                emin olun olmayışı sebebiyle yaşadıgım adrenalini tahmin bile edemezsiniz ama yinede teşekkürler en azından bana flexride'ın kötü yönlerini gösterdiniz

Yorum

Aracın jantını büyütebilirsiniz birde daha sert bir lastik mesela benim araçta bridgestone turanza er300 w96 var bayağı memnunum....
                  2015 Audi A4 2.0 Tdi 190 Hp Sport Quattro

Yorum

sadece yay değiştirilse yeterli birde kamber ayarı yaptırırsın yol tutuşun muazzam artar .. lastiğin sert olmasıda yol tutuşunu arttırmaz kauçuk oranı yüksek ve hamuru yumuşak lastik daha iyi yol tutar

1.6 Turbo Cosmo 272bg 360 nm forget piston ve piston kollari downpipe komple 76mm egzoz sistemi ve daha büyük intercoler

Yorum

Butce durumuna gore coilover oneririm. Bu arada ben kw 3,5 cm lik yay ve 20" jant kullaniyorum cokta memnunum.

Yorum

hepinize cevaplarınızdan dolayı teşekkür ederim.

birde sormak istedigim bir şey daha var araç bu kadar kontrolden çıkıp kaydıgı halde neden göstergelerde herhangi bir uyarı ışıgı yanıp ESP gibi yardımcı sistemler devreye girmedi alala ???

ESP'nin kapalı olmadıgından eminim. o heyecandan daha yeni farkediyorum.. alala

Yorum

hepinize cevaplarınızdan dolayı teşekkür ederim.

birde sormak istedigim bir şey daha var araç bu kadar kontrolden çıkıp kaydıgı halde neden göstergelerde herhangi bir uyarı ışıgı yanıp ESP gibi yardımcı sistemler devreye girmedi alala ???

ESP'nin kapalı olmadıgından eminim. o heyecandan daha yeni farkediyorum.. alala
                          Esp ışığı yanmadıysa sıkıntı var. Dün karda işeten geliyorum. Yol buzlu. Doğal olarak kayma oluyor. Göstergedeki esp ışığı resmen dans ediyordu. Hatta bi ara hoşuma gitti. Kasıtlı gaza yüklenip ışığı yanım sönmesini izledim.

Kısaca en ufak patinajda bile otomatik devreye giren sistemin kayma esnasında mutlaka yanması lazım.

Tavsiyem buzlu yada bıcırlı bir yolda aracı patinaja kaldırarak sistemi test et. Düz yolda zaten işe yaraayan birşey değiş. Çalışması gereken o birkaç salisede de çalışmazsa, bedeli çok ağır olabilir.
                          1.6T Cosmo, Flexride, DVD800, Sunroof, Spor Deri, 18", Teleflex GFI, Zeibart Cam Filmi, AutoWax Boya Koruma veee Siyah(tı)...
                          Mazide güzel bir anı şimdi..

Yorum

Iyi yol tutusu icin azda olsa konfordan odun vermek zorundasiniz. Arkadaslarin soyledigi gibi yay taktirmak bu isin baslangici. Dahada iyisini istiyorsaniz yay ve amartisoru icere coilover sistemleri var. Coiloverler flexrdelardan daha iyi bir sekilde aracin suspansiyonunu sertlestirebilir veya duruma gore yumusatabilirsiniz. Ayrica aracin agirlik merkezini yere yaklastirmakta iyidir. Lastik ve lastik basinclari da yol tutusunu etkiler. Bunun disinda yapacak bir sey yok malesef.
                            2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Yorum

Yol tutuşunu etkileyen faktörler;
                              lastikler
                              ön takımın sağlamlığı(herhangi bozuk parçanın olmayışı) ve dizaynı
                              rot ve balans
                              aracın yerden yüksekliği (yay ile azaltılır.ama konforu biraz bozar)
                              aracın aerodinamik şekli..
                              çevresel faktörler(hava durumu ,yolun asfalt kalitesi ,yolun şekli vsvs)
                              ................... benden bu kadar
                              2015 Honda  CRV  1.6 160 hp Akıllı 4x4 9 ileri zf şanzıman .. vs vs  (görmemişin... :P )

Görelim Mevlam neyler .. Neylerse güzel eyler
                              [center]

Yorum

İşleniyor...
                              X