Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Astra H Stop Tasarımı ve Yardımlar

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Astra H Stop Tasarımı ve Yardımlar

Selamlar ,

Aracımı mat siyaha kaplatmaya karar verdim, kaplatırsam orjinal stoplar üst kısımları beyaz olduğu için çok sıratacak, ben de farklı olmak adına kendi ledli stoplarımı tasarlamak istedim. Hatta aracı kaplatmasam bile belki bu stoplardan yapar koyarım, hatta belki sizler benden önce davranıp yaparsınız

Kafamda olan dizayn biraz Peugeot 307 ve 308 CC lerde olanı andırıyor. Paint de amatörce bişiler tasarladım.

Resimde göründüğü gibi kırmızı led şeritler sürekli yanacak frene basıldığında şiddeti daha da artacak. Sinyal kısmının yuvarlak çerçevesi de sürekli yanabilir, ama sinyal verildiğinde içlerinin tamamen sarı yanmasını planlıyorum.

Şimdi gelelim kafama oturmayan kısma. Bunu yapabilmem için stopların kalıbını fiberden çıkarıp led şeritlerin oturacağı şekilde yuvalar tasarlamam gerekecek. Bu şekilde fiberden gerekli kalıbı nasıl çıkartabilirim ?

Ynt: Astra H Stop Tasarımı ve Yardımlar

fibere gerek yok abi, ledlerin yerleştirileceği board ve strafor iş görür ihihi
    Corsa öyle yapmıştı hatırlarsan.

birde alternatif olarak plastik levha alıp kesip biçebilirsin, sıcak silikonla yapıştırsan yeter.
    hobi amaçlı beyaz plastik levhalar var, stopların camına karartma felanda yaparsan belli olmaz sanırım.
    InsigniaTEAM

Yorum

cok güzel olur tabikide pro bi LED ci bulmak lazım . güzel fikir

Yorum

makyajlı astra h stopuna güzel olur bence. sinyali yuvarlak yerine şeritler arasına alsanız nasıl olur? geceuçuşunda bir üye yapım aşamalarını fotoğraflamıştı sorunuza cevap olabilir.
        http://www.imgim.com/e85671e9-558c-4412-92af-c591def396ba.jpg

Ellere yar oldu
        2.0 CDTI
        Cosmo,sunroof,dvd800+interface,flexride,bej deri

5.25 Xdrive ///M(azot) Power

Yorum

Evet sinyal öyle olabilir, öncelikle çıkma bir far bulmam lazım, Fiber işinden vazgeçtim, dediğiniz gibi çıkma farın içine döşeyerek yapılabilir sanırım, bir elektrik ustasından fikir alıcami umarım kısa zamanda sonlandırırım

Yorum

İşleniyor...
          X