Duyuru

Collapse
No announcement yet.

AFL Far Uygulaması hakkında bir soru

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• AFL Far Uygulaması hakkında bir soru

Arkadaşlar benim araç İnsignia 1.6 T Cosmo. Cosmo olmasına rağmen aracta AFL far yok. (Avrupada opsiyonel). Bu aracıma Türkiyede Çıkma AFL far bulursam İstanbulda odakta veya başka bayii de bunun montajı yapılır mı. Ayrıca bu Far takımı AFL sistemi çalışmasa da bizim araçlarda sorunsuz çalışır mı. Bu konu hakkında bilgisi deneyimi olan veya bilgi edinebilecek arakaşlarım varsa yardımlarını bekliyorum.

Malum 1 ay sonra Türkiyeye kesin dönüş yapacam. Aslında Aracı satıp yeni kasa 5.20 almayı düşünüyordum, lakin ev işlerine girince en azında 2-3 yıl artık bu aracı kullanacam. ve aracımda da en büyük eksiklik olarak AFL far sistemini görüyorum.

Ynt: AFL Far Uygulaması hakkında bir soru

Orjinal yazı sahibi: bumerang
    Arkadaşlar benim araç İnsignia 1.6 T Cosmo. Cosmo olmasına rağmen aracta AFL far yok. (Avrupada opsiyonel). Bu aracıma Türkiyede Çıkma AFL far bulursam İstanbulda odakta veya başka bayii de bunun montajı yapılır mı. Ayrıca bu Far takımı AFL sistemi çalışmasa da bizim araçlarda sorunsuz çalışır mı. Bu konu hakkında bilgisi deneyimi olan veya bilgi edinebilecek arakaşlarım varsa yardımlarını bekliyorum.

Malum 1 ay sonra Türkiyeye kesin dönüş yapacam. Aslında Aracı satıp yeni kasa 5.20 almayı düşünüyordum, lakin ev işlerine girince en azında 2-3 yıl artık bu aracı kullanacam. ve aracımda da en büyük eksiklik olarak AFL far sistemini görüyorum.

afl far ( mercekli xenon far) montajını servislerde yaptırbailirsiniz, ancak uzun far asistanı ve afl sistemi çalışmaz, sadece xenon farlarınız yanar...

Yorum

http://www.insigniateam.com/forum/in...p?topic=2298.0

bu konuyu incelemenizi tavsiye ederim...

Yorum

Ama araç cosmoymuş belki çalışır bizim forumdaki uygulama editiona afl uygulamasıydı
        Seat Ibiza 2014 1.4 Style Beyaz
        Seat Ibiza 2013 1.2 TSI DSG Style Kırmızı
        VW Passat 2015 1.6 TDI DSG Comfortline Harvard Mavi Sunroof Led Ön Farlar

Yorum

aslında çalışmayacak diye birşey yok. Servislere kalırsa Astra H'a bile afl sonradan uygulanamaz. Fakat uygulayanlar var. Sadece gerekli malzeme listesi çıkarılmalı. Sonra malzemelerin montajı ve gerekli tesisat çekilmeli.

Şu an benim gördüğüm Şükrü abinin Astra H aracı ve başka bir arkadaşın Corsa D aracına sonradan AFL far sistemi uygulandı. Insignia'da bunlara ilaveten uzun far asistanı var. Buda yine bir kamera sayesinde gerçekleşiyor.

Bunların dışında geriye kalan bütçe ve istekli bir servis elemanı. Yoksa yapılmayacak birşey yok. Yapılmayacak olsa sonradan ESP eklenemez bence bir araca ki o bile yapıldı.
          2011 Insignia 2.0 CDTI 130HP Edition + EP Active Select + Cyclone Navi (Safir Siyah)
          2008 Alfa Romeo 159 1.9JTDm Q-Tronic Distictive Plus(Siyah)

Yorum

Afl uygulanabilirliği hakkında, bu konularda bence uzman olan, sonradan yapılamaz denen herşeyi aracına tek tek uygulayan Şükrü abiye göre insignia ve astra j'ler eski usul tech2'den daha karmaşık bir yapı ile programlanıyormuş. Opel TIS ile mdi denen cihaz ile online aktifleştirme sistemi kullanılıyormuş. Eğer aracın şase nosuna göre sistemi aktifleştirmede problem çıkmaz ise AFL far uygulamak mümkün. Dediğim gibi bu aktifleştirme sisteminin öğrenilmesi gerek. Sorun yoksa sadece parça temini ve montaj yapacak servis bulmak kalıyor geriye. Çıkma far + yaklaşık 2000TL bu durumu çözer.
            2011 Insignia 2.0 CDTI 130HP Edition + EP Active Select + Cyclone Navi (Safir Siyah)
            2008 Alfa Romeo 159 1.9JTDm Q-Tronic Distictive Plus(Siyah)

Yorum

hele siz bi türkiyeye gelin bizim milletimizin yapamayacağı şey yoktur
              2015 leon fr

Yorum

odert bende de var bende connect pack aldim benim aracta da yokmus ben bilseydim olmadigini bir ust sinifi olan cosma pack alirdim arada 1000 euro oynuyordu onda hem deri koltuk hem afl varmis bende dusunuyorum afl ama bakalim donuyorum demissiniz gorev surenizmi bitti kendinizmi donuyorsunuz araciniza nekadar vergi odeyeciginizi ogrenebildinizmi acaba bende donmeyi dusunuyorumda o yuzden sordum
                BMW 530 D gran turismo

Yorum

Görev sürem bitti. Araca 6500-7000 euro civarı bir vergi çıkıyor. Berkay gümrüklemenin web adresi var oraya girerek vergi hesaplma formunu doldurun size dönüyorlar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Hasan
                    Ama araç cosmoymuş belki çalışır bizim forumdaki uygulama editiona afl uygulamasıydı
                    +1
                    Bencede çalışma ihtimali yüksek..

Yorum

İşleniyor...
                    X