Duyuru

Collapse
No announcement yet.

F1 Tiip Strobe Light

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• F1 Tiip Strobe Light

Arkadaşlar selam gerçi konu tam Insignia ile alaklı değil ama aynı sistem Insignia ya da yapılabilir.

Neyse, aşağıdaki resimdeki arka eki kırmızı kedi gözlerinin yerine kırmızı ledden çakar takabilir miyiz? Bildiğim kadarıyla piyasadaki çakar lambalar bir süre sonra bozuluyor, onun yerine buraya birkaç ledden oluşan bir sistem yapılabilir mi? Bu sistem için çakma fasılalrını neasıl ayarlıyacağız ?

Benim için esas sorun strobe u yapmak. Dediğim gibi parlak yanan kırmızı ledler ve daha da önemlisi bunların hızlı yanıp sönmesini sağlayacak bir devre lazım bize, asıl bu devreyi nasıl temin edebilirim ???

Bazı deha ve eli yatkın arkadaşlar bunu kendileri bile yapıyor da ben beceremem illa hazır almam lazım

Çağrı bu konuda özellikle senden yardım bekliyorum

Ynt: F1 Tiip Strobe Light

biraz araştıralım ihihi
    InsigniaTEAM

Yorum

lm555 timer entegresinde frekans ayarlanabiliyor. saniyede 3 kere çaktırabilirsiniz. ama ferrarilerin sis lambaları gibi 1 saniye sönük olsun diğer saniye içinde 3 kere çaksın derseniz ya pic kullanarak yazılımla yapılabilir, ya da lm555 entegresine flip floplar bağlayarak yapılabilir. internette birçok örnek devre var.

Yorum

Sistemi ve devreyi buldum da ledler o daracık yee nasıl dizelecek ona bakıyorum

Yorum

Merhaba Bu konu ne oldu acaba ?
          Bir ilerleme olursa Resim görmek isteriz...
          Yaratıcı bir fikre benziyor
          Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Walla kış yalarında olduğumuz için ekleri henüz almadım, malum takması - kuruması vs dert oluyor. Ama ekleri alıp uygulamayı yapar yapmaz deneyimlerimi paylaşacağım

Yorum

İşleniyor...
            X