Duyuru

Collapse
No announcement yet.

OPC Body Kit - Jantlar tamam - Montaj yapılıyor

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• OPC Body Kit - Jantlar tamam - Montaj yapılıyor

Arkadaşlar OPC Body Kit yaptırma konusunda karar vedim sayılır, ancak aklıma takılan birkaç konu var,
    1. Çıkan ön-arka tampon ve ön sis farlarını ne yapacağım konusunda bir fikrim yok, yaptıran arkadaşlar bunları ikinci elde değerlendiriyor mu yoksa saklıyor mu??
    2. Daha önce edition modelinde opc kit görmemiştim, photoshop ile ilgili arkadaşlar ufak bir çalışma yapabilirlerse çok makbule geçecek, malum netteki tüm resimlerde cosmo'nun AFL farları var, bizim halojenlerle ön tampon nasıl durur merak ediyorum.
    3. edition jantları malum 17 inch, mecburen jantları da değiştirmek gerekecek ancak 18'lik cosmo'mu yoksa bazı modellerde gördüğüm orijinal opel 19'lukları mı alayım karar veremedim, kullanım ve konfor açısında kullanan arkadaşlar değerlendirirlerse sevinirim, malum araç insignia'nın en güçsüz modeli otomatik vites 130 hp, 300 nm tork 19'luklar aracı veya şanzumanı zorlar mı acaba...

Ynt: OPC Body Kit

Eğer OPC kaplan Body kit yapacaksanız 19 jantın aşağısı kesinlikle güzel durmaz. Ama arabanın çekişinde yada şanzumanında sorun olurmu onun hakkında bir fikrim yok. Ama madem böyle masraflı bir iş yapma kararı aldınız, bir yazılım takviyesi ile motor gücünüzü biraz yükseltebilirsiniz.

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

1-Eski Tamponları ya opc kiti aldığınız bayiye verin fiyattan düşsünler 3-5 yada alın deponuzda saklayın
      2-Opc 20" olması lazım tam manasıyla olmasını istiyorsanız motora ek birşey yapmanıza gerek yok stock olarak yaptıran çok kişi vardı ama sonradan opc büyüsüne kapılıp chip yaptırıyorlar şart değil
      3-opc kit 1 ay önce kampanyası vardı 7000-8000 tl gibi bir fiyattı bu fiyatlarda almaya bakın eğere alacağınız fiyat bundan pahalı ise opel bayilerini tek tek arayın bazı bayilerin elinde bu kampanyadan dolayı ürünü olanlar var

Şimdiden hayırlı olsun

Birde anteni değiştirmeyi unutmayın ilave olarak ta çıkmacılardan cosmo far tedarik edin ve araca taktırın afl çalışmaz ama tam bir opc görünümü olur.

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mehmet

Yorum

yapacaksanız çakma iş olmasın jantlarıda görünümüde yazılarıda bire bir aynısı olmalı... ve yay da şart yoksa çok yüksek görünüyor bence
          F30 Sport+

Yorum

uğur kardeşim paylaşmış edition farlı opc işte, eline sağlık, yalnız bu nasıl iştir yaa

Yorum

Daha önce başka bir konuda "mehmet" abi yayınlamıştı bu resimleri.Oradan alıntı yaptım Ömer abi O zaman gördüğümdede bende şaşırmıştım.Editiona OPC motora yazık

Yorum

Öncelikle cevaplar için teşekkürler, aklımdaki 19 jant modeli

bu jantlardan yanlış hatırlamıyorsam forumda satan bir arkadaş vardı, orijinal opc jantlar odak'ta 6500 TL gibi bir rakam e zaten 8000-8500 TL civarı bodykit'e verileceğini toplamda 15000 TL'ye yaklaşan bir masraf oluyor şimdiki aracı satıp sıfır cosmo CDTI alabilirim o paraya...yani en azından şimdilik orijinal opc jant düşünemiyorum tamamen duygusal nedenlerden ötürü. Chip olayında işin maddi boyutunda değilim, diğer yapmayı planladığım harcamaların yanında devede kulak kalıyor, ancak güvenilir yer bulma konusunda biraz titizim, malum aracı 1-2 sene içerisinde satma planım yok, uzun süreli kullanma planım var. barbaros bey'in yaptığı işler çok övülmüştü ancak hala web sayfasında insignia dizelle ilgili bir veri göremedim. yay konusuna gelince öncelikle 19'luklarla bir deneyelim, işin türkçesi 17'likler konfor açısından inanılmaz rahat, araba şehir içi-dışı yağ gibi akıyor e şimdi hem 19 jant 40 yanak lastik üzerine de spor helezon eklersek zıp zıp olmayalım arabanın içerisinde...

Yorum

abi aracınızda 17 mi 18 jant var bilmiyorum fakat, opc jantlara geçmediğiniz sürece, 18'', 19'' ve 20'' jantların taban genişliği 245'dir, bu sebeple aracınıza 18'de 20'de taksanız arabada zorlanma olmaz... nitekim şu anda 130 bg'lik dizelleri 18'' jantla satıyorlar ve uğur kardeşimin de arabasında 18 var, araç kalkışta patinaja kalıyormuş otomatik vitesle bile, bu sebeple motorunuzu küçümsemeyin ayrıca da çip fiyatları çok uygun... bir de bu jantlar gerçekten çok güzeller fakat opc body kit ile uygulanmış bir görüntüsü yok o yüzden yorum yapamayacağım, ama çok abest durmayacağı kanaatindeyim

Yorum

bencede abi, beygir düşük ama tork ve hacim yüksek bu yüzden çok küçüksemeyin.20inçide babalar gibi kaldırır bence.

Yorum

Opel Mar da Yıldıray Beyin aracı opc bodykit cosmo 19 jantlı,cok hoş duruyor bence :P
                      Aşk çok yakar dediler usta tüp mü taktırsak?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Sensation
                        Opel Mar da Yıldıray Beyin aracı opc bodykit cosmo 19 jantlı,cok hoş duruyor bence :P
                        Evet Mar'ın aracında Kadir beyin resimlerini paylaştığı 19 inç jantlardan var.

[shadow=red,left][glow=grey,2,500]SPORT[/glow][/shadow]

Yorum

Bencede 19" jantlarlada opc bodykitt güzel duruyor. Emrenin (DiaDavidoff) jantları satmadan önceki resimleri vardı onları bulabilirsek size fikir açısından yardımcı olacaktır.

Yorum

Aslında chip tuning 700TL gibi bir rakam yani aman aman bir para değil, sorunsuzluk ve uzun ömür önemli benim açımdan, en kötü de 170 bg. 370-380 nm. tork üretse araç performans açısından beni hayli hayli tatmin edecektir, sadece 19 jantların konforunu merak ediyorum.

Yorum

Konfor olarak bir sıkıntı yasamazsınız bence 20" jant ve 3,5 cm yay kullaniyorum ve oyle aman aman sert degil. Tabi beklentilerde onemli.!

Yorum

İşleniyor...
                              X