Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Plaka Yapıştırma

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Plaka Yapıştırma

Plakalık kullanmayı sevmeyenlerden biri de benim. ancak plakayı tampona yapıştırmaya da kıyamıyorum ihihi
    biraz farklılık olsun ve kullanışlı olsun dedim, tampona metal yada plastik parça vidalayıp üstüne plakayı yapıştıracaktım, internette değişik birşey gördüm yapıyım dedim.

Reklamcıdan piano black pleksi aldım, ölçüsünü alıp dremel ile kestim.
    (bu noktada kesinlikle lazer kesim öneriyorum, elle yapılacak iş değil )

Pleksi kolay kırılan ve çatladığı anda çöpe atacağınız bir malzeme bu yüzden altını üstünü iyi desteklemek gerekiyor.
    Arabanın arka plakalığında zaten kendi süngeri vardı, üzerine pleksiyi koyup vidaladım. vida deliklerinin etrafını da süngerledim.

Plaka yapıştırırken silikon yeterli ama yapışana kadar sabit kalması için çift taraflı bant kullanmak gerekiyor.
    Plakanın altında su tutmaması için I I I şeklinde yapıştırdım (silikon da aynı şekilde)

Akşama doğru plakayı yapıştırdım. ne olur ne olmaz diye birde üstten bantladım ihihi
    Sabaha kadar bu şekilde kurudu.

Sabah bantları söküp projenin benim için önemli noktası olan sticker'ı yapıştırdım cool

Bugün akşama doğru da ön plakayı yaptım.
    Önde destek olmadığı için önce sünger yapıştırdım ve pleksiyi vidaladım.

Yine I I I şeklinde çift taraflı bant ve silikon uygulayıp yapıştırdım.

InsigniaTEAM

Ynt: Plaka Yapıştırma

Cagri basarili bir calisma olmus.ellerine saglik.ama seni baya ugrastirdi sanirim...

Yorum

adminim emeğine sağlık, güzel olmuş, fakat çift taraflı bantlar pek sağlıklı değil bir müddet sonra yapışkanı bitip düşüyor plakalar, başıma geldi ordan biliyorum bende tampona vidaladım plakaları

Yorum

valla cağrı süper olmuş eline sağlık clapclap clapclap clapclap clapclap clapclap clapclap
        Hayat bisiklete benzer,Pedal çevirmeyi bıraktığın an düşmeye mahkümsun...
        [img height=150]http://i1096.photobucket.com/albums/g322/emrezxr/144_zps71fffeb4.jpg[/img]

Yorum

Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için

Ömer, zaten bende banta güvenmediğim için silikonla yapıştırdım, çift taraflı bant sadece silikon donana kadar tutsa yetiyor ihihi
          InsigniaTEAM

Yorum

insignia ön plaka için pleksi kullanılamaz sanırım , açılı bir burunu var.

bende bir an önce kurtulmak istiyorum plakalıklardan, ayrıca ses yapıyolar bozuk yollarda

elinize sağlık

Yorum

Teşekkür ederim.
              Insignia ön plaka için aslında pleksi biraz esnetilerek yapılabilir ama en ufak darbede yada sarsıntıda kırılabilir.
              işi sağlama almak için ekstra bir işlem gerekiyor;

http://www.youtube.com/watch?v=ZkjsPrWT0Ic
              http://www.youtube.com/watch?v=iUTNcQlHiho
              http://forum.donanimhaber.com/m_27134001/tm.htm

bizimde arka plaka kavisli ama keskin değilde yumuşak bir kavis olduğu için pleksiyi esneterek vidaladım, bir sorun olmaz diye tahmin ediyorum
              InsigniaTEAM

Yorum

okadar uğraşmaya gerek bende aynı yöntemle yaptım ama o parçayı koymadım çift taraflı bant artı silikon sattığım şahıs ne yaparsa yapsın

2010 1.6 T Cosmo Beyaz + chip + ben

Yorum

ya bu arada arabada şuan 7 tane www.insigniateam.com yazıyor haha haha haha
                  yarın veya ilk fırsatta kapıdakileri sökeceğim, kimsenin sesi çıkmıyor diye ellemiyordum
                  InsigniaTEAM

Yorum

eline emeğine sağlık Çağrı çok güzel olmuş

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Arka kısım çok yakışmış abi ama ön tarafta sadeliği seviyorum.Direk plakayı yapıştırsan daha güzel olurdu gibi geldi.Eline sağlık, senin istediğin gibi olduysa sorun yok

Yorum

Insignia ön tampon açılı plakalık sıkıntılı oluyor. Plakayı büküp direk yapıştırdı elemanlar sağolsun, arkayıda direk yapıştırdılar. Şık durdu.
                        Teknik aynı çift yönlü bant arasına silikon.. Sağlam tutuyor.

Yorum

Baya uğraştırmış gibi görünüyor, ama emeğine eline koluna sağlık, fotolarda oldukça faydalı, yol gösterici olmuş.
                          Bende geçtiğimiz hafta APP plaka sipariş edip, 3M'in silikon dolgulu çift taraflı bantı ve Würth silikon desteğiyle montajı yaptım, sorunsuz oldu..
                          *İmza görseliniz kurallara aykırıdır, düzenleyip tekrar yükleyiniz.

http://i1239.photobucket.com/albums/ff517/agyagar/bmw/61A2578A-358B-4144-BB24-07115DC89457_zpsy87xnswe.jpg

BMW F30 320i ed M Sport 40th Year Edition 205+ Hp

Yorum

tamponların amma kıymetliymiş çağrı ya eline sağlık değişik bi çalışma
                            F30 Sport+

Yorum

öyledir
                              yok aslında kıymetli olduğundan değil, tamponda bir sürü çizik var zaten. değişiklik olsun istedim, sticker yeri içinde farklı bi alternatif oldu
                              InsigniaTEAM

Yorum

İşleniyor...
                              X