Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insignia 1.6 Turbo Ecotec Motor sadece chip tuning ile kaç beygir artar ??

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Insignia 1.6 Turbo Ecotec Motor sadece chip tuning ile kaç beygir artar ??

Almanyada ki chip firmaları şimdiden kolları sıvamışlar. Turbo 1.6 Ecotec motorumuz chiple + 31 BG ve 70 N.m tork alınabiliyor.

Yani araç 211 BG + 300 NM tork oluyor. Sadece bir chiple oldukça iyi bir artış sağlanmış. Özelliklede Tork bayağı artmış durum.

http://cgi.ebay.de/Chiptuning-Opel-I...3A1%7C294%3A50

Turbo 20.0 için 42 Bg + 55 N.m extra tork artımı, fiyat: 600 eu.

http://cgi.ebay.de/Chiptuning-Opel-I...3A3%7C294%3A50

Not: Siz siz olun sakın bunu Türkiyede denemeyin !! Yoksa Insignia nız dahada benzin canavarı olur ve Dünyanın en pahalı benzini ile boşu boşuna paralar cebinizden uçar gider.
    Benden söylemesi clapclap
    2015 Opel Mokka 1.6 CDTI Cosmo

Ynt: Insignia 1.6 Turbo Ecotec Motor sadece chip tuning ile kaç beygir artar ??

abi aslında chip uygulamanın yakıt tüketimini düşürdüğü anlarda var.
    mesela 2500 devirde kullanırsan aracın zaten tork-beygir arttığı için kendini kolay toparlıyor, basmadığın içinde fazla yakmıyor.
    ama basarsan da hem hakkını veriyor hem de yakıyor.

tabi bu benim dediğim 105 hp Vectra için geçerli ihihi 180 hp Insignia zaten kendini kaldırabiliyor, o yüzden chipten sonra düşük devirde tasarruf sağlayacağını sanmam.

paylaşım için teşekkürler
    InsigniaTEAM

Yorum

Çağrı,

Bu aracı kullanmak hem güzel hemde kötü. Yakıt harcamı çok fena..
      O yüzden chiple hiç bir şekilde tasarruf sağlamayacağını biliyorum.
      Motor zaten şişirilmiş, chiple biz biraz daha üflüyoruz.
      Sonuçta güç için ne kadar ekmek o kadar köfte. Güç-devir, tork-devir diyagramı artıyor. Özelliklede tork artışına paralel yakıt fazla artıyor.
      Anlık 30-40 litr/100 km oluyor.

Yorum

Turkuaz72 ben de bunu gözlemliyorum yani ani yakıt tüketimi 27 lt/100km çıkıyor ve canımı sıkıyor. Ancak önemli olan ortalama yakıttır. Astralarda da böyle oluyor gördüğüm kadarıyla...
        Ben asıl bu konu açılmışken, keyfli ve az tüketimli bir sürüş için nelere dikkat edilmesi gerekitğini kendimce yazim.
        Siz de ilave etmek istediğiniz varsa buyurun devam edin.
        Araç yüksek hıza kolay çıkıyor ve orada kalmak hoş olduğu için yakıt tüketimi yüksek oluyor. Ancak şehirler arası yolda 120 km/h 6. vites ve cruise. Yakıt tüketimi (8,5-9,0)l/100 km'ye düşürüyor. Bu da normal bir arabayla aynı.
        Ayrıca sürüş stili de çok önemli. Performanslı sürüş yakıt tasarrufu getiremiyor
        Ama dikkatli sürüş bayağı fark ettiriyor. İlk duyduğum şu idi. Düşük hızlardan optimal hıza hızlı çıkılmalı. Eğer orada uzunca kalınabilecekse(100 -120km/h).
        Sonra ikinci kural 5 saniye sonrasını planlayabilmek. Mümkün olan her konuda. (Bunu bütün türk insanımız yapsa Türkiyemiz daha yaşanır bir anavatan olur) Örneğin: Araba yakın mesafede duracaksa. Gaza basmanın ve son anda durmanın bir anlamı yok. Ya da bas gaza, hemen 500 m sonra fren. Biraz açılınca yine bas gaza fren. O anda ufak arabalar da çok yakar. Büyük arabalar da... Yada ışıklara kalmış 200m... Işık kırmızı!!! Elemanlar var gücüyle basıyorlar son anda frenlerin üstüne atlayıp krımızıda beklyorlar. Onlara en çok acıyorum. Fren balatası eksiliyor, debriyaja yükleniyor. Yakıtını boşa harcıyor.. Halbuki relax olmak lazım. Işıklara yakalanmadan evvel makul hız ve kendi kendine yavaşlama gerekirse vites düşürmek!!! Kırmızı dan yeşile geçince rahat rahat yola devam falan... Benim dikkat ettiklerim bukadar ?
        Herkese keyfli sürüşler.
        Insignia Editition Elegance - 18" jant Teknik gri

Yorum

Yakıt tasarrufunda en önemlisi senin dediğin gibi yola göre uygun hıza çıkıp, hızı mümkün olduğunca en yüksek vitesde sabitlemek.
          Yani düşük devir, yüksek vites. Sanki arabayı yokuş aşağıya bırakmışsında kendi ataletiyle gidiyor gibi kullanmak lazım. Böylece gaza çok az basıp
          yakıt harcamı min. tutulabilir.

Chrysler 3000 leri lüks versiyonları 8 silindirli. Belli bir hıza kadar 4 silindirli giderek sonra 8 silindirli çalışıyor.
          Keşke turbonun ON/OFF tuşu olsa. Böylece ekonomik çalışma için TURBO OFF, performans için TURBO ON yapardık ihihi
          Ama yok

Yorum

Tork artışı sakin kullanımda beraberinde yakıt tasarrufu getirecektir. Ben CDTI 'ı chip lediğimden beri yakıt tüketimim oldukça düştü. Üstelik chip olmadan az yaksın diye kasarken şimdi yeri gelince hızlı ve sert kullanmaktan çekinmeden gidiyorum. ama yakıt tüketimim eskiye göre çok daha iyi.

Ancak 1.6 benzinli ve turbolu bir araçta ne olursa olsun bu tasarruf istenen boyutta olmayacaktır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: turquaz72
              Yakıt tasarrufunda en önemlisi senin dediğin gibi yola göre uygun hıza çıkıp, hızı mümkün olduğunca en yüksek vitesde sabitlemek.
              Yani düşük devir, yüksek vites. Sanki arabayı yokuş aşağıya bırakmışsında kendi ataletiyle gidiyor gibi kullanmak lazım. Böylece gaza çok az basıp
              yakıt harcamı min. tutulabilir.

Chrysler 3000 leri lüks versiyonları 8 silindirli. Belli bir hıza kadar 4 silindirli giderek sonra 8 silindirli çalışıyor.
              Keşke turbonun ON/OFF tuşu olsa. Böylece ekonomik çalışma için TURBO OFF, performans için TURBO ON yapardık ihihi
              Ama yok
              On / off olayına kesinlikle katılıyorum.
              Ama diger tarafta turbo off olunca araba gidermi bu soruyuda sormak lazım

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

MERHABA BENİM ARACIM 1.6 115HP ELEGANCE FAKAT COSMO JANTLI 18' ARAÇ GERÇEKTEN ÇOK YETERSİZ KESİNLİKLE YOKUŞLARDA KALKMIYOR VE YAKIT SARFİYATI OLDUKÇA FAZLA ARACI DEVİRSİZ KULLANMAK ÇOK ZOR OLDUĞU İÇİN HALİYLE YAKITI ÇOK HARCIYOR. BANA TORKU DÜŞÜK GİBİ GELDİ BU KONUYLA İLGİLİ YORUMLARINIZI YAZARSANIZ SEVİRİM TEŞEKÜRLER..
                [center][center]      

2010 Mercedes C 180K AMG blackline

Yorum

1500 kg. araçta 115 hp, 1350 kg araçta 105 hp ile çok yakın performansa sahiptir sanırım.
                  yani sizi iyi anlıyorum abi ihihi
                  115 hp için chip sonrası tork ve hp değerlerini araştırıyorum, öğrenince buradan duyururum
                  InsigniaTEAM

Yorum

Walla test sürüşü sırasında kullandım 115hp lik olanını. Vectra C den bir farkı yoktu. Normaş bir 1.6 araba işte. Bence çok performans beklemeden sağdan sağdan 18'' lik jantlarla cool şekilde takılmak lazım

Yorum

Orjinal yazı sahibi: viperking
                      sağdan sağdan 18'' lik jantlarla cool şekilde takılmak lazım

InsigniaTEAM

Yorum

HARBİDEN ÇOK DOĞRU SÖLEDİN AMA BU 115LİK TE BAYA CAN SIKICI HİÇ YÜRÜMÜYO YA TORK ÇOK ZAYIF
                        [center][center]      

Yorum

Walla yapacak bişi yok maalesef,

Ben de alırken çok düşünmüştüm 1.6T Edition mı alsam yoksa 1.6 Cosmo mu alsam diye. Performans ağır bastı 1.6T aldık. Ama arada keşke cosmo olsaymış demiyo değilim.

eğer çok canını sıkıyorsa biraz daha bekleyip 1.6T ler 2.el de ucuzlayınca alabilirsin.

Yorum

seninkinin yakıt tüketimi performansı fln nasıl arabadan memnunmusun?
                            [center][center]      

Yorum

Walla perf ve konfor olarak süper ama tüketim can sıkıcı

Yorum

İşleniyor...
                              X