Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yay Tavsiyesi ? Önemli :(

Collapse
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Temizle
new posts

• Yay Tavsiyesi ? Önemli :(

Arkadaşlar öncelikle aracımda spor yay var amortisorler de spormu onu bu hafta odakta bakımları yaptırıken kontrol ettireceğim ancak sorunum su malum istanbul yollarında köstebek yuvaları dolu her yer çukur hadi yüksek setleri fazla takmıyorum ama çukurlardan geçerken inanılmaz şekilde vuruyor amortisorler ve bu beni çok rahatsız ediyor ..en ufak bozukluğu bile içeride çok şiddetli hissettiriyor..Ben aracı aldığımda bu şekilde idi.
    Bu konudan kurtarabilecek tavsiyeleriniz varmıdır aynı şekilde düşük ama çukurları hissettirmeyecek bir yay seti varmıdır ? bu şeklide aracın ön takımına ve jantlara inanılmaz zarar verdiğinin farkındayım ve bu durum oldukça can sıkıyor..Önerileriniz için şimdiden teşekkürler..Jantlarım 18 "..bu sebeple 1 kez 2 jantım egildi ve düzelltrdim.

İnsignia Cosmo 1.6 T 180 Hp Şimşek Gri,DVD800-Afl,Flexride-İnfinity Ses Sistemi,Piano Black,Sunroof,Spor Yay..Sport Edition.

Ynt: Yay Tavsiyesi ? Önemli

aracı aldığınızda da mı bahsettiğiniz sesleri ve sarsıntıları hissediyodunuz?
    o halde spor yayı çıkarın bitsin bu işkence

INSIGNIA Cosmo 2010 1.6 Turbo + DVD800 Navi.

Yorum

Konu başlığı ile içerik biraz farklı olmuş Yağ olarak tavsiyem Mobil1 tam sentetik yağ. Servislerde de GM'in yağı yerine genelde bunu verirler.

http://www.mobil1.com.tr/cms/Mobil-1...ula-0W-40.aspx

Yorum

Orjinal yazı sahibi: drwaverunner
        Konu başlığı ile içerik biraz farklı olmuş Yağ olarak tavsiyem Mobil1 tam sentetik yağ. Servislerde de GM'in yağı yerine genelde bunu verirler.

Güzel bir site Mobil1 ile 30.000 km gidebileceğimizi söylüyor ama Türkiye yol ve kullanım şartlarından dolayı 15.000 km de yağ değişiyor sonuç olarak yağ göstergesi %0 da olsa birazdaha gidilebilir
        http://ew5.earlweb.com/recommendatio...1&ocidetails=1

Yaklaşık 18 aydır istanbul trafiğindeyim 19" jant kullanıyorum Allaha şükür ne balon oldu nede jantım eğildi bence bur da lastik çok önemli aracın üzerinde gelen lastikler Dunlop tu performansı iyi ama sert olduğu için Yol sesini ve yoldaki pürüzleri direkt içeri alıyordu bence Lastik değişim imkanınız var ise lastikleri Michel in yapın sesi ve yol bozukluk seslerini düşürün diğer bir tarafta spor amartisör denilen olay sadece flexi lerde var diğerleri normal ?

2009 INSIGNIA 4DR COS 16LET180HP M6 NAV CD500+FLEX+SR+19'' JANT+DERİ

Yorum

Orjinal yazı sahibi: drwaverunner

konu başlığı "yay" ihihi
          InsigniaTEAM

Yorum

Orjinal yazı sahibi: cagri
            konu başlığı "yay" ihihi
            Pardon yaaa, uyanamamışım sanırım
            Neyse fazladan bilgi paylaştık, yeni bir site öğrendim

Yorum

Benim anlamadığım aracın üstünde gelen orjinal yaylarmı var yoksa sonradan spor yay mı taktırdınız?

2011 Astra J Sport 1.3 Eco - Siyah - Navi

Yorum

Aracın üzerinde orijinal spor yay var ama artık özelliğinimi yitirdi ( ki sanmıyorum 30.00 de arac ) bilmiyorum ama canımı sıkıyor en ufak yoldaki bozuklukta bile hissediyorum sesi..Dolayısı ile servise bıraktım umarım bir tavsiyeleri ve çareleri vardır bu konu için.
                Bu arada evet tartışılan konu yay " yağ değl
                lasitklerim yeni goodyear f1 serisi..yani lastikler çok iyi..
                tek sıkıntım yaylardan kaynaklanan ses ve cukurlarda vurma problemi.
                İnsignia Cosmo 1.6 T 180 Hp Şimşek Gri,DVD800-Afl,Flexride-İnfinity Ses Sistemi,Piano Black,Sunroof,Spor Yay..Sport Edition.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Tekniker
                  Aracın üzerinde orijinal spor yay var ama artık özelliğinimi yitirdi ( ki sanmıyorum 30.00 de arac ) bilmiyorum ama canımı sıkıyor en ufak yoldaki bozuklukta bile hissediyorum sesi..Dolayısı ile servise bıraktım umarım bir tavsiyeleri ve çareleri vardır bu konu için.
                  Bu arada evet tartışılan konu yay " yağ değl
                  lasitklerim yeni goodyear f1 serisi..yani lastikler çok iyi..
                  tek sıkıntım yaylardan kaynaklanan ses ve cukurlarda vurma problemi.
                  aracınızın ön takımında başka parçalarda sıkıntı çıkmış olabilir, rotiller askı kolları vs.vs. girdiğiniz her çukur bu parçalara biraz daha zarar vermektedir. iyice baktırın bence ön takıma, spor yay illaki esnemeyi azaltıcağından ses yapacaktır. marka imajı ve daha önce kullanmışlığımdan ötürü eibach piyasadaki en yumuşak yaylardandır. bide vogland var sanırım o biraz daha sert olması lazım.

Yorum

Ön takımı serviste kontrol ettirdim vede yayları hiç bir sorun olmadığını söylediler :S

Yorum

İşleniyor...
                    X